Idėjos, kaip namuose pasigaminti Advento kalendorių

Iki gražiausių žiemos švenčių liko mėnuo. Daug ar mažai? Kad mažiesiems būtų lengviau suprasti ir suskaičiuoti, ypač gelbsti Advento kalendorius.

Bene paprasčiausias pasirinkimas – šokoladiniai Advento kalendoriai, kurių apstu prekybos centruose. Taip prasideda saldusis laukimas: kas dieną – po šokolado gabalėlį. 


Tačiau gali būti ir kitaip. Tiesa, prireiks kiek daugiau laiko ir išmonės. 


Šį savaitgalį parodų centre „Litexpo“ vykusios parodos dalyviai bei lankytojai pažėrė įvairių idėjų, vyko advento kalendoriaus kūrimo dirbtuvės.


„Adventas – laukimo laikas. Būtent tai įprasminti galėtų šiai progai sukurtas kalendorius, kas dieną vaikui dovanojantis naują patirtį. Saldainis – vienas iš pasirinkimų, bet gali būti ir sveikesnis užkandis, pramoga, eglutės žaisliukas, palinkėjimas, istorija“, – sakė ką tik duris Vilniaus senamiestyje atvėrusios džinso studijos „Denim diaries“ įkūrėja Milda Paukštė. S. Ruffini nuotr.Kartu su mažųjų pagalbininkų komanda ji kūrė advento kalendorių iš namelio formos dėžučių su džinsinio audinio skiautėmis. 


Į dirbtuves įsitraukę vaikai smalsiai klijavo lipdukus su skaičiais, rikiavo vėliavėles į eilę ir nekantravo, kiek dar laiko liko laukti, kol galės sužinoti, kas yra viduje. 


„Kepsime meduolius“, „Keliausime į parką“, „Karpysime snaiges“, „Dėlionių diena“, „Puošime namus šventėms“, „Įrengsime lesyklėlę kieme“, „Gaminsime kalėdinį vainiką“, – tai tik kelios iš gausybės idėjų, kurios tapo Advento kalendoriaus dalimi.S. Ruffini nuotr.„Tėvai dažnai apsiriboja Advento kalendoriumi iš prekybos centro, nes negali skirti pakankamai laiko kalendoriaus kūrimui. Aš turiu tris vaikus – dešimties, septynerių ir penkerių metų amžiaus. Kalendorius jie mielai pasidaro patys, susikonstruoja pačius įvairiausius, panaudodami netgi konstruktorių detales, smėlio formeles ir kitus namuose esančius daiktus. Man telieka pagalvoti, kuos juos nustebinti kiekvieną dieną“, – pasakojo kaunietė pedagogė Rima Dapkienė.S. Ruffini nuotr.Advento kalendoriui panaudoti namuose esančias išaugtas kojines, pirštinas, audinių atraižas, užsilikusius dovanų maišelius ar kartono ritinėlius iš tualetinio popieriaus ritinėlių kvietė pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje „Žaliasis taškas“. Vieną pavyzdžių jie eksponavo ir parodoje. S. Ruffini nuotr.Parodoje buvo galima įsigyti ir medinių Advento kalendorių, primenančių namelius, eglutes, traukinukus. Jų kainos – apie 50–70 eurų.S. Ruffini nuotr.Paprastesnis variantas – maišeliai, sunumeruoti nuo 1 iki 24, lipdukai bei mediniai skaičių rinkiniai. Jų kainos sukosi apie 2 – 5 eurus. 


Saldainių, dražė, sausainių pardavėjai „Vaikų šalies“ lankytojams siūlė įsigyti specialiai po vieną vienetą supakuotų gardėsių, kuriuos iškart būtų galima pritaikyti Advento kalendoriui. S. Ruffini nuotr.„Geidžiamiausi šioje parodoje – į mažiausias dėžutes supakuoti džiovinti moliūgų kubeliai, obuoliai, braškės, avietės. Kai kurios mamos pirkdamos netgi garsiai planavo, pavyzdžiui, pirmadienį vaikutį pradžiuginti traškiais obuoliukais, antradienį – morkytėmis, trečiadienį – moliūgo kubeliais, ketvirtadienį – burokėlio traškučiais, penktadienį – braškėmis, o savaitgalį - sausainiais“, – išvardino šaltyje džiovintomis gėrybėmis „Fresko fiorito” stende prekiavusi Kristina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis