Visos save mylinčios moterys ją turi. O Jūs?

Niekada neturėjau džiovyklės, nors draugės ir pažįstamos sakė, kad tai yra kažkelintas pasaulio stebuklas ir save mylinčios moters „must have“, nes malonumą gyventi pakelia bemaž kubu. O gal ir dar didesniu laipsniu.

Bet man niekada jos labai nereikėjo, nes turiu didelį kiemą ir patikimai visų keturių vėjų vėdinamą kalniuką, ant kurio tarp pušų ištemptos kokios penkios virvių džiovyklės šeimos skalbinius jau daugelį metų džiovina ekologiškai, taupiai ir daugiau mažiau patikimai.


Didžiausias kalniuko privalumas – vėjo ir pievų kvapas vasarą. Rudenį skalbiniai „kvepia“ drėgme. O žiemą – sniegu. Rudenį visi dalykai baigia džiūti namuose – iškabinti ant visų sofų, kurias tik turime, ir kėdžių atkalčių. Žiemą į ledą sušalusius lovos patalų gabalus pirmiausia atremiu į sieną, kad atšiltų, o baigiu džiovinti kaip rudenį. Gaiva jie nebekvepia, nes sugaudo visus virtuvės kvapus. Bet labausiai gaila rankų: kai reikia sukabinti šlapius ir nudžiaustyti dar neišdžiūvusius. Net kremas nepadeda.


Turbūt kaip tik dėl rankų labiausiai jos ir norėjau, nes visa kita jau buvo tapę mažais moters ritualais, kurie per tiek metų „įsigeria“ į odą ir kitaip savo kasdienybės net neįsivaizduoji.


„Electrolux Perfect Care 800“ gavau tą dieną, kai vasara, regis, išėjo, ir ėmė slinkti drėgnos rudenio miglos bei nenuspėjami lietūs, kurie gali lyti savaitę.Gamintojo nuotr.Kadangi džiovyklės nebūtina prijungti prie nutekamųjų vamzdžių, nes yra talpa vandeniui surinkti, užtenka elektros lizdo, tai pastatėme ją salone. Laikinai, bet, kaip paaiškėjo vėliau, labai patogiai.


Išbandžiau ją iškart, nors neplanuotai. Kai turi mažų ir didelių vaikų, daug dalykų nutinka neplanuotai. Štai išsibudinęs, išsirąžęs, pusryčių blynų prisivalgęs sūnus lyg tarp kita ko pasakė: „Kažkurį šeštadienį, gali būti, kad šiandien, man koncertas. Reikia išskalbti koncertinę aprangą“. Išsiaiškiname, kad tikrai šiandien, antrą popiet. Dabar – TAS šeštadienis, dešimta ryto, mes ką tik pavalgę lėtus savaitgalio pusryčius. Koncertinė apranga – tai tikros vilnos kelnės, liemenė ir balti medvilniniai marškinėliai. Koncertas antrą popiet. Turime daugiausia tris valandas.


Jaučiu kylančią paniką ir pyktį. Bet prisimenu, kad turiu džiovyklę. Tai gal ne viskas prarasta.


Vilnones kostiumo dalis džiovinau įjungusi „Delicate“ programą. Puikiai prisimenu, kokio standumo būdavo saulėje ir vėjyje išdžiovintas audinys. Kietas ir dar lyg pašiauštas – dygus. Vaikas vis muistydavosi ir kasydavosi. Be to, susiglamžęs ir toks lyg į visas puses ištampytas. Ilgai lygindama atkurdavau formą ir išvaizdą. Bet aš nekenčiu lyginti: tai blogiau nei džiauti šlapius skalbinius žiemą esant minus devyniems.


Gamintojo nuotr.Po kelių valandų iš džiovyklės ištraukiau minkštą, glotnų, nesusiraukšlėjusį ir dar jaukiai šiltą kostiumą (bet visiškai sausą, jokių šiltų drėgnų garavimų!). Viskas tolygiai išdžiuvę, net kišenaitės, kurias kitaip džiovinant reikėdavo išversti ir dar kiek ilgiau padžiovinti: šįkart jos sausutėlės. Jokių drėgmės likučių, jokių perdžiūvusių vietų, kas kartais nutinka, kai skalbiniai kabo ant virvės ar radiatoriaus.


„Electrolux Perfect Care 800“ turi skirtingus režimus skirtingiems audiniams džiovinti: sintetiniams, lauko drabužiams, šilkui ir kitiems gležnučiams, lovos skalbiniams, megztukams, dar batams ir minkštiems vaikų žaislams.


Baltus marškinėlius sumiksavau su kitais eilės skalbtis laukusiais dalykais – triktotažiniais marškinėliais, baltomis nailoninėmis pėdkelnėmis ir kt. Tada visus sumečiau į džiovyklę ir įjungiau režimą „Mixed XL“, kuris leidžia net labai skirtingus audinius džiovinti kartu. Džiovyklės būgne esantys sensoriai nustato drabužių drėgmę ir pagal tai koreguoja, kaip smarkiai juos džiovinti. Tad net jei renkuosi vieną režimą, džiovyklė automatiškai individualizuoja džiovinimą: išdžiovina kaip tik taip, kaip to reikia tuo metu būgne esantiems skalbiniams. Pavyzdžiui, vilnos režimu sukami audiniai prisispaudžia prie būgno lyg būtų džiovinami ant plokščio paviršiaus, todėl neišsitampo ir nesusivelia. Būgno viduje oras taip pat vis keičia kryptis, tad išdžiūna viskas – nuo didžiausios paklodės iki mažiausios kojinaitės. Nuostabu, kad džiovyklė pati prisitaiko prie skirtingoms medžiagoms keliamų skirtingų reikalavimų, ir man nereikia sukti galvos: galiu skrolinti feisbuką arba pagulėti su kauke ant veido.


Gamintojo nuotr.Taigi tas tris iki koncerto likusias valandas aš ir skalbiau, ir džiovinau, bet iš tikrųjų gulėjau karštoje vonioje su kauke ant veido, atnaujinau manikiūrą, perverčiau mėgstamą žurnalą ir kai viskas išdžiūvo, tiesiog iš džiovyklės būgno ištrauktais drabužiais aprengiau vaiką ir kitus šeimos narius. Be jokios graužaties, kad net „nepralyginau“, nes nebuvo dėl ko.


Jaučiausi daug nuveikusi, bet pailsėjusi, laiminga ir pasiruošusi savaitgalio koncertams. „Electrolux Perfect Care 800” dėka mano laimės jausmas pakeltas aštuntuoju laipsniu.


P.S. Nėra nieko baisiau, kai skalbyklės būgne besisukdamos ilgos pėdkelnės apvynioja kitus skalbinius ir susuka juos neišnarpliojamą gniutulą. Bet dabar aš nesijaudinu ir dėl to: nepuolu narplioti. Sumetu susinarpliojusi mazgą į džiovyklę ir ji pati viską išnarplioja. Tai dėl to, kad būgnas vienu metu sukasi į skirtingas puses.

Kokia šaunuolė! Džiovyklė, kuri tai daro. Ir aš, nes pasakiau jai „taip“.

Užsakymo nr.: PT_51413

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis