Nerūpestingas interjeras - kai norisi gyventi kitaip nei visi

Pirmiausia casual sąvoka atsirado kalbant apie drabužių madą, vėliau taip imta vadinti ir interjero stilių. Manoma, kad jis gimė Didžiojoje Britanijoje, kai konservatyvūs anglai pradėjo priešintis nusistovėjusiems kanonams ir tradicijoms. Kiti samprotauja, kad vis dėlto šį stilių suformavo skandinavai.

Ne „kaip visi“

Interjere casual – tai komfortas ir universalumas. Drabužių stilių casual būtų galima apibūdinti kad ir labai paprastu pavyzdžiu: džinsiniai marškiniai ir perlų vėrinėlis ant kaklo. Na, o interjere? Grįžus į namus ant sofos atsainiai numesta skrybėlaitė atrodys taip, tarsi ją specialiai dėl grožio ten padėjote. Taigi casual – ir šiuolaikiško miesto gyventojo aprangos kodas, ir jaukus, neįpareigojantis namų interjeras, ir ypatinga pasaulėjauta. Tiesiog kasdienis gyvenimas su visais jam būdingais reiškiniais. Energingas dalykiškumas ir jautrumas, derinys nesuderinamo, draudimų ir taisyklių nepaisymas – tai casual, kurio pasekėjų atsiranda vis daugiau. Žmonės nebenori rengtis ir gyventi „kaip visi“, būti panašūs. Atvirkščiai – stengiasi išsiskirti iš minios ir pabrėžti individualumą. Savo namų – taip pat.

Casual stilius suteikia puikią galimybę pasireikšti jūsų skoniui ir namuose atsirasti keistiems daiktams: paukščių narveliui ar žvakide paverstam mediniam lempos stovui, vienas ant kito sukrautiems seniems lagaminams ar lyginimo lentai, puikiai atliekančiai kavos staliuko funkciją. Toks kūrybiškas interjero dekoravimas atskleidžia, kad gyvenama atsipalaidavus, nekreipiant dėmesio į prabangą ar į nusistovėjusius interjero apipavidalinimo kanonus. Svarbiausia, kad patogu ir jauku būtų visur: prieškambaryje, virtuvėje, svetainėje, vonioje ar miegamajame.

Dėžė, 160 Lt, „Privee Home“

 

Dekoratyvinis narvelis-žvakidė, 190 Lt, „Almi Decor“

 

Žvakidė, 99 Lt, „C & D Style“

Elegantiškas atsainumas
Mūsų namai – mūsų tvirtovė. Čia mes praleidžiame didžiąją dalį gyvenimo, čia sukaupti brangūs ar reikalingi daiktai, čia vyksta reikšmingiausi mums įvykiai. Šiandien turime didesnę pasirinkimo laisvę nei mūsų tėvai – jie įsigydavo daiktų dvidešimčiai metų į priekį. O mes galime periodiškai keisti namų interjerą, derindami naujus ir jau esamus daiktus, judėti į ateitį nenutraukę ryšio su praeitimi.

Žodis casual anglų kalba reiškia „nenumatytas, atsainus, kasdienis, laisvas“. Pagrindinis principas – demokratija ir pasirinkimo laisvė, komfortas ir jaukumas. Visa tai gali sukurti interjero elementų tekstūra, natūralios medžiagos, ramios horizontalios linijos, pasteliniai baldų apdailos atspalviai, kuo mažiau ryškumo ir blizgesio, antikvarinis žalvaris, kaustytas metalas, daiktai iš vadinamojo blusų turgaus ar močiutės skrynios, rankų darbo ar sendinti aksesuarai. Svarbiausia – skonis, saiko jausmas ir estetikos nenustelbiantis praktiškumas. Darbo vietoje – tai tinkamai suplanuota erdvė, patogūs mediniai baldai, natūralūs audiniai, o namuose – pirmiausia patogumas, jaukumas ir daug laisvos vietos.

Kas būdinga casual stiliui:

  • * Baldai minkšti ir patogūs, paprastai užtiesti apklotais, pledais.

  • * Baldų audiniai – natūralių spalvų: šviesiai rudų, pilkų, smėlio, pieno. Gali būti ir tamsesnių tonų, tačiau prislopintų, pastelinių, minkštų: terakotos, alyvuogių ar spanguolių.

  • Baldų ir pagalvių audiniai ryškios tekstūros, tačiau neblizgūs. Ypač tinka natūralaus pluošto – medvilnės, linų, vilnos.

  • * Skiriamasis audinių elementų bruožas – raukiniai, klostės, sagos, juostelės arba virvelės. Jų spalvos gali kontrastuoti su audinio spalva – interjerui suteiks naują spalvų spektrą.

  • * Baldų kompozicijos labiau pailgos ir horizontalios nei vertikalios ir aukštos. Stalai masyvūs ir platūs, sukuria patogumo ir saugios apimties jausmą bei ramią atmosferą.

  • * Baldai gali būti išdėstyti įstrižai kambario, be aštrių kampų. Sekcijinių nebūtina statyti pagal numatytą konstrukciją – juos galite išskaidyti, perskyrę minkštais ar visai kitokio stiliaus baldais.

  • * Interjere vyrauja šviesus medis – ir grindys, ir baldai. Ąžuolas ir pušis tinka labiausiai, tik reikėtų apsieiti be blizgaus lako. Grindys galėtų būti akmeninės arba tamsaus betono, išklotos plytelėmis. Prabangūs kilimai čia netiks – jaukumą sukurs kaimiško stiliaus takai, nedideli sizalio, džiuto, spalvingi geometrinių piešinių afrikietiško stiliaus kilimėliai.

  • * Casual miegamasis neįsivaizduojamas be kalno pagalvių ir jaukių apklotų.

  • * Labai svarbus akcentas – naktinės užuolaidos: kelių sluoksnių, puoštos kutais, lambrekenais, virvelėmis. Užuolaidų šonai gali būti apsiūti kontrastingesnės spalvos audiniu.

  • * Šviestuvų stovai – iš kaltinio metalo, alavo, mediniai. Kabantys gali priminti žvakidžių formą, tiktų gaubtas, aptrauktas audiniu.

  • * Interjere turėtų būti įvairių pintų, sendintų ar antikvarinių daiktų, aksesuarų iš vadinamojo blusų turgaus. Dekoratyviniais akcentais gali tapti daug kas: pagalvės, knygos, įvairios dėžutės, žvakidės, paukščių narveliai, kambariniai augalai. Juos komponuokite, keiskite vietomis, tačiau turėkite saiką – neperkraukite erdvės.

  • * Valgomasis stalas masyvus, platus, dekoruotas moliniais indais, storo stiklo taurėmis, nerūdijančio metalo indais, mediniais dubenimis ir aksesuarais iš alavo ar geležies. Galima užtiesti staltiesę – tiks ir labai ryški gėlėta ar languota, ir jaukios pastelinės spalvos gobelenas.


Pasižvalgykime po namus:

Prieškambaris

Paprastas, bet originalus sprendimas – kabliukų sistema ant medinės lentos, kopėčių ar pakabinto tinklo.

Pastarasis labai patogus: kabinkite, ką tik norite: batus už kulniukų, rankines, skėčius, drabužius. Tokia konstrukcija bus patogi ir vaikams, jei tinklą nuleisite iki pat grindų. Pastatykite žemą ir tvirtą staliuką su sendintu stalviršiu. Ant jo padėtoje pintinėje galėsite laikyti pirštines, kepures, šalikus.

Raktinė, 57,50 Lt, „Alan Deko“

Virtuvė

Casual stiliaus virtuvė – tai visų pirma mediena. Nors tiks ir plastikas, jei interjerą papildysite langučiais, dryžiais, žirneliais ar gėlytėmis dekoruotomis užuolaidomis, staltiesėmis.

Virtuvę galima papuošti daugybe spalvingų detalių: prieskonių indeliais, pašluostėmis, puodeliais. Tik nepersistenkite, juk casual – tai laisvė, erdvė, o ne patalpa, užgriozdinta daiktais. Įpūskite gyvybės į kokius nors senus daiktus: pintinę papuoškite gėlėtu audeklu, nušveiskite žalvarinę kavos dėžutę ar nublizginkite varinį arbatinuką.

Ąsotis, 139 Lt, puodelis, 49 Lt, „Ornamentum“

 

 

Medinė kėdė, 130 Lt, „Crow“ krautuvėlė

 

Svetainė

Nenaudokite kiliminės dangos, netieskite didelių kilimų. Ant grindų labai tiks nedideli kilimėliai ar takai su etnostiliaus motyvais, dideliais langeliais ar plačiomis juostomis. Derės ir gyvūnų kailiai ar dirbtiniai jų atitikmenys, išmėtyti po visą kambarį įvairiuose aukščiuose: ant grindų, ant sofos, kėdžių.

Kuriant Casual stilių svarbu natūralūs audiniai: užuolaidos, pledai ant sofų, sienų apmušalai. Jeigu jūsų namuose yra pianinas, jis gali tapti pagrindiniu atributu. Ant jo pastatytos kelios žvakidės, pufas su kaustyto metalo kojelėmis, pora patogių fotelių – ir ši vieta jūsų namų svečiams taps patraukliausia.

Šviestuvas, 490 Lt, „Privee Home“

 

Vaza, 52 Lt, „Savex“ galerija

Miegamasis

Svarbiausias miegamojo baldas, žinoma, lova. Rinkitės, statykite ir puoškite ją taip, kad norėtumėte joje pagulėti bet kokios nuotaikos. Pasistenkite rinktis minkštus rusvus, terakotinius ir pieno atspalvius. Ir nepamirškite sunkių naktinių užuolaidų – jos sukuria jaukumą, saugumą, atskiria nuo pasaulio triukšmo.

Nuotrauka – FRITZ HANSENTM. Šio gamintojų baldų galite įsigyti salone „Skandinaviški interjerai“

Dekoratyvinės pagalvės ir minkštas pledas – pagrindinės casual stiliaus detalės miegamajame. Jos turi sukelti norą pasilepinti ir pajausti tų daiktų minkštumą. Būtinai papuoškite miegamąjį kokiu nors sendintu daiktu: foteliu, kosmetiniu staliuku, pagaliau vienas ant kito sukrautais senais lagaminais. Šilta kambario atmosfera jums garantuota.

Dekoratyvinis dviratis, 50 Lt, „Privee Home“

Vonia

Atvirose lentynėlėse išdėliokite gražius flakonus, vaikų maudynių žaislus, ant kabliukų pakabinkite kasdienius papuošalus: karolius, pakabukus, apyrankes. Vonioje tiks ne voniai skirtas raštuotas takas, pintinės su dangčiais plaunamiems skalbiniams laikyti.

Veidrodis, 583 Lt, „Dubingiai“

 

Dekoratyvinis metalinis vazonas, 39 Lt, „Egoistas“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis