9 idėjos, kur patiesti kiliminį taką

Kad atsiskleistų kilimo dekoratyvumas, būtina erdvė. Jeigu jos nėra, o prieškambariui ar kitai ilgai ir siaurai patalpai norime suteikti jaukumo ir šilumos, išeitis vienintelė – tiesti kiliminį taką.

1. Paskirties ir formos dermė
Kiliminiai takai yra ilgi ir siauri, todėl pagrindinė jų paskirtis – koridoriams, laiptams ar kitoms panašioms erdvėms suteikti stilingumo ir jaukumo. Juk ilgas siauras koridorius jau vien dėl savo formos nėra pati simpatiškiausia patalpa: jai trūksta šilumos ir elegantiškumo.
Takai labai tinka ten, kur visavertis kilimas neišsitektų. Kitokios išeities net nėra, kai lieka nedidelis plotas, neapstatytas baldais. Kita vertus, tai puiki galimybė pagyvinti ir atnaujinti savo būstą – nebrangiai ir greitai. Atsižvelgiant į didelį takų stilių, spalvų, tekstūrų įvairumą, grindis tikrai yra kuo dengti.

Žurnalas "Mano namai"
2. Jungiamoji grandis
Kiliminio tako raštas paprastai pasirenkamas toks, kad siaura patalpa vizualiai atrodytų platesnė. Jei takas dekoruotas geometriniais raštais: ratilais, kvadratais, spiralėmis, juos tiktų pakartoti kituose interjero elementuose – paveiksluose ar tapetuose.
Kai kambario interjere jau yra vyraujanti spalvinė gama, taką galima prie jos derinti ir rinktis tas pačias spalvas, kurios pakartoja tekstilės ar baldų spalvų paletę. Jei patalpoje jau yra ryškių dekoro elementų, tarkim, sofos gobelenas ar margos užuolaidos, taką rinkitės pastelinių ir neutralių atspalvių, kad spalvinių akcentų nebūtų per daug.

Kiliminių takų dizainas paprastai pritaikytas stačiakampei formai, tačiau raštai gali būti ir kitokių išraiškingų pavidalų.
Kiliminių takų dizainas paprastai pritaikytas stačiakampei formai, tačiau raštai gali būti ir kitokių išraiškingų pavidalų.
Žurnalas "Mano namai"
3. Ryškiaspalvis akcentas
Toli gražu ne paskutinėje vietoje yra ir kiliminio tako paskirtis į interjerą įlieti naujų spalvų, atspalvių ir net šiek tiek keisti jo stilių. Jei būsto interjere vyrauja pastelinės, blyškios spalvos, tai ryškiaspalvis neįprastas takas gali tapti ta trūkstama grandimi, kuri pabrėš kambario individualumą ir originalų šeimininkų skonį. Drąsus raštas, išraiškinga faktūra ar įdomūs spalviniai deriniai gali konkuruoti su kitais kambario dekoro elementais, ir takas atsidurs dėmesio centre.
Jei pasirinkote tokį sprendimą, kiti interjero akcentai turėtų būti kuklesni ir mažiau išraiškingi.

Žurnalas "Mano namai"
4. Vizualūs pokyčiai
Takai ne tik padeda pagyvinti grindų plokštumą spalva, raštais ir faktūromis – tinkamai parinkta spalvinė gama gali vizualiai pakeisti kambario plotą. Mažas kambarys dar labiau „susitrauks“ patiesus tamsių atspalvių kiliminį taką. Tad, jei prieškambaris siauras ir ilgas, takas turėtų būti šviesių atspalvių, kad vizualiai praplėstų siauras ribas. Jei patalpa plati, bet ne ilga, tiks tamsesnių spalvų takas – taip kambarys pailgės.
Kiliminiai takai, kaip ir jų „giminaičiai“ kilimai, idealiai tinka atskiroms zonoms įrėminti. Patiesus du takus ilgame kambaryje, šalia skirtingų baldų „salelių“, patalpa vizualiai bus padalyta į dvi dalis, taps jaukesnė.

Žurnalas "Mano namai"
5. Iškilminga nuotaika
Kiliminiai takai užėmė garbingą vietą ampyro stiliaus interjeruose. (Šis stilius suklestėjo XVIII– XIX amžių sandūroje, jis susijęs su Napoleonu I ir jo idėja paversti Prancūzija imperija.) Buvo privalu kiliminius takus tiesti koridoriuose ir ant laiptų, jų dekoro vyraujanti spalva – purpurinė, nuo romėniškosios tradicijos laikų simbolizuojanti karališkąją valdžią ir galią. Ir šiandien jie privalomi įvairiose apdovanojimų ceremonijose – garbūs asmenys eina raudonu kiliminiu taku, kurio kraštus puošia įrėminančios ornamentuotos juostos... Taigi takai skirti ne vien tam, kad vizualiai pailgintų patalpą. Jie (tik jau nebūtinai raudoni) simbolizuoja solidų statusą ir drauge apibrėžia ribas bei psichologiškai veikia žmogų – tai tarsi savotiškas barjeras, skatinantis pasitempti, laikytis tam tikro elgesio normų, tvarkos.

Koridoriuje patiestas kiliminis takas tarsi pasitinka svečius ir parodo pagarbą jiems.
Koridoriuje patiestas kiliminis takas tarsi pasitinka svečius ir parodo pagarbą jiems.
Žurnalas "Mano namai"
6. Vientisas stilius
- Klasikinio stiliaus interjerui dekoruoti patariama rinktis šviesių, neutralių atspalvių taką, kurio kraštus puošia geometriniai ar augalinių motyvų ornamentai. Jis atrodo stilingai ir elegantiškai, tačiau pernelyg nekrinta į akis, o drauge kaip spalvinis akcentas suteikia gaivumo, gyvumo.
- Gan egzotiško kolonijinio stiliaus namuose takai taip pat randa savo vietą, jeigu jų dekoras – su vyraujančiais afrikietiškais, arabiškais ar indiškais motyvais.
- Kaimiškojo stiliaus interjere, kuriam būdingas paprastumas, lyriškų dekoro elementų gausa, o ne parodomoji pompastika, kiliminiai takai, imituojantys austus rankų darbo dirbinius, tobulai dera su medinėmis ar keraminių plytelių grindimis.

Žurnalas "Mano namai"
7. Spalvinė gama
Renkantis taką svarbi ir grindų spalva. Ant šviesios medienos ar šilto atspalvio keraminių plytelių išryškėja pavasario spalvos – oranžinė, geltona, skaisčiai žalia. Pilko šaltoko atspalvio grindys dera su ryškesniais takais, tarkim, jei grindys šiek tiek alyvinio atspalvio, jas pagyvins violetinis takas. Rausvos grindys derės su tamsiai raudonos ir net žalios spalvos takais. Rudos ar juodos grindys stilingai atrodys su baltų, gelsvų, žydrų atspalvių kiliminiais takais.
Šviesius baldus išryškina tamsus takas, ir atvirkščiai. Tokiu kontrastu pabrėžiama baldų forma, medienos faktūra, apmušalų raštai. Kita vertus, žemi sunkiasvoriai baldai, susilieję su tamsiu taku, sukuria statišką, ramią kompoziciją, taigi takas suvienija visą grupę, suteikia jai reikšmingumo ir svorio.

Žurnalas "Mano namai"
8. Natūralumo paieškos
Augalinio pluošto kiliminiai takai. Įvairiais natūralaus pluošto pynimo būdais sukuriamos įdomios faktūros ir raštai – tuo ir traukia akį. Sizalio, džiuto, kokosų pluošto ar medvilnės faktūra atrodo itin išraiškingai, pagyvina patalpos dekorą. Augalinio pluošto takai harmoningai dera minimalistinio stiliaus interjere: čia mažai daiktų ir atsiskleidžia visas faktūros dekoratyvumas. Darniai jie įsikomponuoja ir namuose, kur vyrauja kaimiškojo stiliaus natūralumas.
Žurnalas "Mano namai"
9. Saugoti ir slėpti

Kiliminis takas ne tik suteikia jaukumo ir minkštumo – jį patiesę apsaugome namus nuo dulkių ir purvo. Be to, kiliminį taką verta rinktis ir tada, kai prieškambaryje reikia tausoti daugiausiai mindomą grindų dalį. Bet tuo tako „pareigų sąrašas“ nesibaigia. Dar jis patikimai saugo nuo šalčio ir sušvelnina aidžius garsus.
Trumpo pluošto taką prižiūrėti paprasčiau, tačiau, jei renkatės taką mažiau mindomoms grindims, pluoštas galėtų būti ilgesnis – toks suteikia daugiau jaukumo ir labai mielas basoms kojoms.
Žurnalas "Mano namai"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis