Su kuo interjere derinama šiuo metu itin madinga pilka spalva?

Pilka spalva interjere dabar ypač madinga. Netiesa, kad ji per niūri ir per daug paprasta – ji diplomatiška ir delikati, visus sutaikys, visi bus patenkinti. Štai svarbiausia savybė. Be to, tai – puikiausias fonas pabrėžti kitų spalvų privalumams.

Spalva su daug atspalvių

Kas yra pilka spalva? Nei juoda, nei balta. Galima sakyti, kad tai jokia spalva. Tai kodėl ji dabar taip mėgstama namų interjeruose? Gali būti keletas priežasčių. Pilka dabar labai madinga. Antra, ji saugi ir neryški – neerzina. Ši spalva nėra „asmenybė“, tačiau suporuota su kita leidžia pastarajai atsiskleisti visu gražumu. Dar viena pilkos spalvos savybė – nepaprastai daug natūralių jos atspalvių: pelės pilkumo, gluosnio šakelių, lietaus debesų, šlapio asfalto, sidabro, pilkųjų perlų.

Shutterstock nuotr.
Būtent todėl prie jos dera rudeniška žemės spalvų paletė, ypač šviesiai gelsva ir rusva mediena – riešutas, bukas, šviesus ąžuolas, akacija, alksnis, beržas. Taigi sienas mėgstama dažyti pilkai klasikiniuose ir retro interjeruose, nes juose daug natūralių medžiagų (visų pirma – medžio) ir minkštos, jaukios faktūros (kailių, aksomų, veliūrų). Nereikia vengti pilkų sienų – jos visiškai netrukdo sukurti jaukią ir šiltą aplinką. Apie pilką spalvą galima pasakyti taip: orkestre ji groja puikiai, nors nėra gera solistė.
Pilka atsiranda sumaišius baltą ir juodą, žemę ir dangų, būtent todėl ji nevienareikšmė ir paslaptinga.

Tobula pilkuma
„Pilka kasdienybė“, „pilkas dangus“ – tokiomis frazėmis įvardijame liūdnus, nuobodžius reiškinius. Žodžiu, pilką spalvą susiejame su kuo nors nelabai maloniu, nors ir ne itin negatyviu. Tiesiog pilka suvokiama kaip spalvos nebuvimas, ji neturi ryškumo ir charakterio. Ar tai reiškia, kad interjeras, kuriame bus šios spalvos, atrodys nuobodžiai? Ne, yra visai ne taip. Pilka – tai mėgstamiausia aristokratų, išsiskiriančių nepriekaištingu skoniu, spalva. Ji – puikus fonas, interjere leidžiantis naudoti net pačias ryškiausias, sudėtingiausias, giliausias spalvas ir išvengti įmantrumo bei rėksmingumo. Pilka spalva švari ir paprasta. Kuriant pilką interjerą su papildomais vienos dviejų spalvų intarpais, beveik negalima suklysti, nes pilki atspalviai harmoningai dera su visomis spalvomis. Rezultatas kaskart naujas, originalus, nes egzistuoja daugybė pilkos atspalvių ir begalė galimų derinių. Brangios medžiagos pilkos fone atrodo dar vertingesnės. Ir net paprastiems paviršiams ši spalva sugeba suteikti iškilmingumo, ji niekuo neįpareigoja, visada pasirengusi įtikti kitoms spalvoms, švelniai ir taktiškai pabrėždama jų privalumus.

Shutterstock nuotr.
Pilka spalva – idealus fonas
Kaip jau minėjome, pilka yra absoliučiai neutrali, ji „bespalvė“, nei karšta, nei šalta, nei tamsi, nei šviesi. Būtent dėl šių savybių pilki atspalviai – puikus fonas interjere. Išdažius sienas šviesiai pilkai, baldus ir audinius galima rinktis bet kokios spalvos, net labai ryškios – pavyzdžiui, žalios ar violetinės. Interjeras vis tiek liks ramus, santūrus. Kalbant apie šiuolaikinį dizainą, pilka spalva ypač populiari – ją matome architektų projektuose, kur akcentuojamas patalpos dizainas, danga ir erdvės. Kaip fonas ši spalva ideali minimalistinio stiliaus interjeruose: ji neatitraukia žvilgsnio nuo faktūrų ir daiktų turinio, pabrėžia privalumus ir medžiagos taurumą. Pilka spalva nepamainoma ir industrinės estetikos interjeruose. Betoninės sienos, neužmaskuoti komunikacijų vamzdžiai, buvusios gamybos liekanos tik sustiprina čia esančių elegantiškų, prabangių ir išskirtinių baldų, spalvotų aksesuarų išraiškingumą. Būtent dėl šios priežasties pilkos spalvos fonas pasirenkamas meno kūriniams demonstruoti. Pilkai kreminė ar pilkai karamelinė yra minkšta ir pastelinė, todėl puikiai tinka miegamuosiuose, nes sukuria labai švelnią, raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą. Toks spalvinis sprendimas taip pat tiks svetainėse ir virtuvėse.

Iš salono „Skandinaviški interjerai“
Iš salono „Skandinaviški interjerai“
Gamintojo nuotr.
Pilka spalva ramina nervus. Psichologai teigia, kad emociškai išsekę žmonės dažnai pasirenka pilkus drabužius. Pasąmonėje jie ieško tokios spalvos, padėsiančios jiems pagerinti savijautą. Taigi pilką interjerą galima rekomenduoti tiems, kurie dažnai susinervina.
Pilkos sienos vėsina, todėl šviesiai pilkas interjeras tiktų itin aktyviam, lengvai susijaudinančiam vaikui. Suaugusiems pilkoje patalpoje taip pat bus vėsu, tad, jei gyvenate vėsiame bute šiaurės pusėje, atsisakykite pilkos spalvos, tačiau ji labai tiks, jei butas nuolat užlietas saulės šviesos.
Jeigu bute norite pabrėžti baldus, tekstilę, faktūras, dideliems paviršiams – sienoms, grindims, stalviršiams – rinkitės švelnų pilką atspalvį.
Pilka – tai metalas, asfaltas, betonas. Tai – šiuolaikinio miesto spalvos. Visi pilki atspalviai plačiai naudojami kuriant šiuolaikinius stilius: hightech, urbanistinį, minimalistinį, taip pat ir loftų interjerus.

Su kuo ir kaip dera pilka spalva
Juoda ir balta

Juodai balti interjerai įspūdingi, tačiau pernelyg didelis kontrastas gali greitai atsibosti ir imti varginti, tad dizaineriai stengiasi įlieti artimų neutralių atspalvių. Žinoma, kalbame apie pilką spalvą. Ji padarys interjerą ramesnį ir malonesnį akiai. Pilka spalva puikiai dera ir su juoda, ir su balta, mat yra jų mišinys, todėl abi atskirai paimtas spalvas ir papildo, ir susieja – tampa tarsi tiltas tarp dviejų priešingybių. Taigi pilką spalvą interjere galima derinti ir su balta, ir su juoda arba su balta ir juoda kartu. Beje, galite rinktis ne grynai baltą spalvą (pilkos fone ji itin žibės), o grietinėlės atspalvio – šis suminkštins pilką.

Shutterstock nuotr.
Violetinė ir rausva
Vienas iš gražiausių ir jausmingiausių derinių – tai pilka ir violetinė spalvos. Beje, violetinės atspalviai gali būti kokie tik norite – nuo švelnių levandų ir alyvų iki tamsaus purpurinio. Galima suderinti pilkai violetinę apdailą: pavyzdžiui, tris sienas nudažyti pilkai, o ketvirtą pabrėžti ryškiai violetiniais tapetais. Baldai tokiame interjere gali būti medžio spalvų arba juodos, baltos ar sidabrinės. Pilkos derinys su violetine tinka svetainėje, virtuvėje, vonioje. Pilka su švelnia alyvų ar levandų tinka suaugusiųjų ar mergaičių miegamuosiuose. O galima ir atvirkščiai: švelnią violetinę palikti svetainėje, o miegamajame derinti pilką su sodria violetine. Bet kokiu atveju rezultatas bus puikus. Pilkai violetinį derinį tinka praskiesti balta ir smėline spalvomis. Pilkas atspalvis kartais taip susimaišo su violetiniu, kad iškart ir nesuprasi – ar tai pilka, ar padūmavusi violetinė. Tokie padūmavę pasteliniai atspalviai puikiai dera miegamuosiuose. Panašus, bet dar švelnesnis derinys – pilka su rausva, rožine. Tai moteriškas derinys, jį renkasi mergaitės, taip puošiamas naujagimės kambarys.

Shutterstock nuotr.
Žydra ir mėlyna
Gana šaltas ir griežtas, tačiau ramus ir elegantiškas yra pilkos spalvos derinys su melsvais atspalviais. Toks spalvų derinys tiks svetainei ir bendram poros miegamajam. Kambarys bus tikrai bendras – jame nevyraus nei moteriškas, nei vyriškas pradas. Jeigu norėtumėte sušvelninti pilkai mėlyną derinį, galite pasirinkti pilkos ar mėlynos spalvos tapetus su gėlytėmis ar augaliniu dekoru. Šiuo atveju spalvos sukurs griežtą, ramų pagrindą, o ornamentai jį sušvelnins, suminkštins.

Iš salono „Skandinaviški interjerai“
Iš salono „Skandinaviški interjerai“
Gamintojo nuotr.
Pilka ir geltona
Šis derinys labai įspūdingas, nes geltona spalva pilkos fone pradeda „šviesti“ kaip elektros lemputė. Dėl tokios priežasties geltonos spalvos reikėtų naudoti mažiau nei pilkos. Jeigu geltonos per daug, švytėjimo įspūdžio nelieka, tad visas sienas ar didžiąją jų dalį reikėtų dažyti pilkai. Baldai gali būti pilki, juodi, balti ar medžio spalvos. Geltona spalva į interjerą įliejama nedideliais kiekiais, pvz., vienas geltonas fotelis, geltona juosta ant pilkos sienos, geltonos naktinės užuolaidos ir šviestuvas. Taip interjere išryškėtų kelios „saulutės“ pilkame fone, būtų jaučiama ta atmosfera, kuri atsiranda vasarą lyjant su saule. Pilkai geltonas derinys tinka bet kokiose patalpose, bet virtuvėje įgyja kitokių savybių – pilkai geltonos virtuvės interjeras tampa itin panašus į pramoninį objektą. Priežastis ta, kad pilka – metalo, o geltona – signalinė spalva. Būtent taip jos čia ir suvokiamos, nes šioje patalpoje daug uždarų fasadų, šaltų, chromuotų detalių, metalo spalvos buitinės technikos. Tad geltonai pilkas derinys dažniausiai naudojamas hightech stiliaus virtuvių interjeruose. Jei norite ko nors šiltesnio, tradiciškesnio, su pilka virtuvėje derinkite smėlio, medienos spalvas.

Iš salono „Skandinaviški interjerai“
Iš salono „Skandinaviški interjerai“
Gamintojo nuotr.
Pilka, raudona ir oranžinė
Raudonos ir oranžinės spalvos derinys su pilka – tai šiuolaikiškas sprendimas. Jis dažniausiai taikomas taip pat hightech stiliaus interjeruose. Šie deriniai gana sudėtingi vizualiai, atrodo pulsuojantys, ryškūs. Juos suminkštinti galima naudojant daugiau pilkos spalvos, o ryškūs raudoni ar oranžiniai tegu būna aksesuarai. Tokį derinį verta praskiesti baltais ar kreminiais akcentais. Raudonos su pilkos derinys dažnai matomas ir prabangiuose neobaroko stiliaus interjeruose. Derinant sidabrinę pilką su raudonos spalvos atspalviais ir juoda, sukuriami šiuolaikiniai glamūriniai interjerai. Bet ir čia raudona spalva yra tik pagalbinė, patekusi į patalpą su aksesuarais ir detalėmis.

Shutterstock nuotr.
Pilka ir žalia
Pilkai žalias derinys mažiau populiarus, nes pilkos fone žalia nešviečia, nepulsuoja, nesukelia susižavėjimo, nepatraukia žvilgsnio. Tokie interjerai gana paprasti, nors savaip malonūs. Jie vėsūs ir ramūs, jame jaučiami gamtos, ekologiniai motyvai. Toks derinys puikiai tinka vadinamojo ekologiško stiliaus interjere.

Iš salono „Coockoo“
Iš salono „Coockoo“
Gamintojo nuotr.


Shutterstock nuotr.
Pilka ir rusva
Pilka spalva neutrali, tad ji harmoningai susilieja su kitu neutraliu atspalviu – smėlio. Abi šios spalvos sudaro pastelinę paletę, į kurią žiūrint ilsisi akys, o žmogus tokiame interjere jaučiasi patogiai ir ramiai. Šios abi spalvos – puikus fonas: pilka – vėsi, smėlio – šilta. Kartu jos sukuria foną, tinkamą bet kokioms spalvoms – ir karštoms, ir ledinėms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis