Patarimai, kaip mažą patalpą vizualiai paversti erdvesne

Didėjant komunalinių paslaugų kainoms ir ypač kainoms už šildymą, naujai besikuriančios šeimos ar tiesiog nenorintys išlaidauti žmonės, apsigyvenimui vis dažniau renkasi mažesnio ploto butus.

Ir iš tiesų toks pasirinkimas pasitvirtina, mat miestų gyventojai didžiąją laiko dalį praleidžia darbuose, tad mėgautis namų aplinka belieka tik vakarais, savaitgaliais ar šventinėmis dienomis.

Na o tuomet svarbūs tampa namų jaukumas, erdvė, būsto dekoras. Na o pailsėti bei atsipalaiduoti padeda ir kai kurie būsto įrengimo sprendimai. Erdvės pojūčio sukūrimas - vienas iš jų.

Taigi, net ir nedidelėje patalpoje, pasitelkus tam tikrus sprendimus, galima sukurti erdvės pojūtį. Paskutinius du dešimtmečius lietuviai itin pamėgo erdvės didinimą veidrodžiais.

Veidrodžiai

Greitai paplito didelės ir talpios sieninės spintos su veidrodinėmis slankiojančiomis durimis, taip pat veidrodžius imta kabinti ant sienų mažesnėse erdvėse. Ir iš tiesų tokie sprendimai pasitvirtino. Veidrodžiai tapo vienu iš lengviausių būdų vizualiam erdvės praplėtimui, sėkmingai naudojamu ir šiomis dienomis.

Fotolia nuotr.
Erdvės pojūčio didinimui svarbios ir įvairios detalės, jų išdėstymas. Tad jei nusprendėte pasikabinti veidrodį, svarbu, kad jis atspindėtų ir ką nors vertingo, kas atkreiptų dėmesį. Toks veidrodis ne tik padidins erdvę, bet ir padės sukurti tam tikrą, tik jūsų namams būdingą koncepciją.

Langai

Kitas būdas erdvesniam būstui įkurti - didesni langai. Dideli langai praleidžia daugiau šviesos, todėl toks būstas tampa kur kas šviesesnis ir jaukesnis net ir lietingomis ar apniukusiomis dienomis. Prasidėjus naujos statybos namų bumui, architektai ne veltui pradėjo projektuoti daugiabučius su didesniais langais. Maži butai tokių langų pagalba atrodo kur kas erdviau, o ir turint omenyje Lietuvos klimatą, suteikia daugiau šviesos.

Fotolia nuotr.
Nesant galimybių įsidėti didesnius langus, kai tai reikalauja pernelyg didelių pastangų ir išlaidų išgriaunant pertvaras ar tiesiog nėra įmanoma padaryti, tokiais atvejais tiesiog reikėtų rinktis langus be papildomų pertvarėlių, t.y. ištisą stiklą ir šviesių spalvų rėmus.

Fotolia nuotr.
Taip pat reikėtų neužmiršti ir užuolaidų. Ilgos sunkios medžiagos užuolaidos ne tik sugeria šilumą, tačiau ir vizualiai mažina erdvę. Be to, tokiose užuolaidose kaupiasi daugiau dulkių, tad mėgstantiems švarą ar alergiškiems žmonėms toks pasirinkimas itin nepalankus. Todėl jei norite išlaikyti erdvės pojūtį savo bute, rinkitės tokias užuolaidas, kurios neužgožtų lango.

Dieninės užuolaidos gali būti visai plonytės, o kartais jos apskritai nėra būtinos. Na o jei jums reikalingos naktinės užuolaidos, rinkitės tokias, kurios uždengia tik langą ir tvirtinkite jas lango nišoje. Alternatyviu pasirinkimu galėtų būti žaliuzės ar roletai.

Fotolia nuotr.

Spalvos

Kaip žinia, erdvės padidinimui gali pasitarnauti ir šviesios spalvos. Tačiau tai, jog šiam tikslui naudoti reikėtų tik jas, ko gero, yra mitas. Pernelyg šviesios sienos gali atrodyti steriliai ir nejaukiai, todėl derėtų pasirinkti tokias spalvas, kurios ne tik vizualiai didina erdvę, bet ir yra jums priimtinos. Gyvenamoms patalpoms labai tinka šiltos spalvos ar kontrastingų spalvų deriniai. Tokie deriniai ne tik padidins erdvę, bet ir būstui suteiks spalvingumo bei ryškumo.

Fotolia nuotr.
Lubų spalva šiuo klausimu taip pat svarbi. Jei visgi nutarėte sienas dažyti šviesiai ar net baltai, pasistenkite, kad sienos būtų bent keliais atspalviais tamsesnės. Tokiu būdu išgausite aukštesnių lubų efektą. Jokiu būdu nedažykite lubų tamsiai - tai šiek tiek slėgs ir patalpa atrodys mažesnė. Lygiai taip pat netinkamas ir lubų apmušimas kokia nors medžiaga, pvz. mediena ar lubų plokštėmis.

Baldai

Rinkdamiesi baldus, stenkitės išlaikyti norimą būsto dizainą. Baldai turi būti patogūs, tačiau kartu ir padėti išlaikyti erdvės pojūtį. Tam puikiai tiks nedidelės kušetės - tai tarsi tarpinis variantas tarp kėdės ir sofos. Šis baldas užima mažiau vietos, tačiau pakankamai daug talpina.

Fotolia nuotr.

Tokie baldai kaip stalas ar sekcija galėtų būti pagaminti iš stiklo. Stiklas "nesuvalgo" erdvės, jis yra funkcionalus ir neužgožiantis.

Apšvietimas

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į apšvietimą. Tinkamai sureguliavus šviesas, pasieksite didesnės erdvės pojūtį.

Fotolia nuotr.

www.statybaplius.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis