Paskelbtos madingiausios 2014 m. interjero spalvos

Spalvų dizainerė Willeke Jongejan apžvelgia metų spalvų tendencijas.

Žalia, susipynusi su ramybe dvelkiančia mėlyna. Gilesnė ir labiau sofistikuota nei turkio spalva, melsvai žalia spalva – tai 2014 metų dvasia.

Tokią žinią apie kitų metų spalvų tendencijas Vilniuje skelbė „Sadolin Idea&design“ salono atidaryme apsilankiusi viešnia iš Nyderlandų, vyriausioji didžiausio pasaulyje chemijos koncerno „Akzo Nobel“ spalvų dizainerė Willeke Jongejan.

„Akzo Nobel“ nuotr.

„Koncernas „Akzo Nobel“ kasmet pasauliui pristato kitų metų spalvą ir spalvų kolekcijas, sukurtas atsižvelgiant į kitų metų gyvenimo kryptį. 2014 metų kryptis – potencialo atskleidimas. Šią kryptį atspindi kelių pakopų, sofistikuota melsvai žalia spalva. Tai mėlynos ir žalios spalvos kombinacija, ji simbolizuoja balansą ir turėtų būti komponuojama su neutraliais medžio tonais – tam, kad aplinka nebūtų perkrauta“, – sakė W. Jongejan.

„Akzo Nobel“ nuotr.
Spalvų dizainerė patarė, kad ši spalva gerai tiks įvairiose aplinkose – derės tiek su delikačiais rožiniais atspalviais, tiek su geltonai ruda spalva, tačiau siekiant atitikti kitų metų tendencijas – vis tiek turėtų dominuoti melsvai žali atspalviai.

„Akzo Nobel“ nuotr.
„Melsvai žalią spalvą dengiant indigo, džinsinio audinio ir jūrine spalva galima sukurti vandenynų jausmą – šiuolaikišką, dinamišką ir šiltą“, – sako W. Jongejan.

„Akzo Nobel“ nuotr.
2014 metais skatinama išnaudoti ne tik greitai besivystančio pasaulio suteikiamas progas, bet ir asmenines galimybes savo kasdienėse erdvėse – namuose, biuruose, mokyklose ir kitur. Pagrindinė kitų metų tema – „atskleisti potencialą“, ir jai atskleisti yra pasirinkta melsvai žalia spalva, nes ji atspindi rafinuotumą, balansą, ramybę ir universalumą.

Šalia metų spalvos pristatomos ir penkios spalvų dizaino tendencijos – „Tyli revoliucija“, „Miesto folkloras“, „Leistina riba“, „Paslaptingas sodas“ ir „Daryk tuoj pat“ – interjerui ir eksterjerui dekoruoti.

„Akzo Nobel“ nuotr.
Kiekvienai tendencijai atspindėti parinkta tam tikrų spalvų kolekcija, taigi, naudojant atitinkamas spalvas gyvenamosiose ar darbo erdvėse galima atskleisti vieną ar kitą norimą gyvenimo kryptį.

Nesvarbu, ar mintyse jau turite susikūrę savo namų viziją, ar dar tik ieškote idėjų − naudodamiesi naujausiomis „Sadolin“ spalvų kolekcijomis nesunkiai ir be interjero specialisto pagalbos galima sukurti kiekvieno poreikius ir būseną atitinkančią namų aplinką.

„Akzo Nobel“ nuotr.
„Kasmetinės spalvų kolekcijos atspindi ateinančio laikotarpio atmosferą, mūsų gyvenimo kryptį ir madingiausias spalvas“, – aiškino dažų „Sadolin“ atstovybės Lietuvoje rinkodaros specialistė Edita Bruzgė.

Moteris neslėpė džiaugsmo, kad Vilniuje vykusiame spalvų pristatymo renginyje pasirodyti nedvejodama sutiko pati W. Jongejan – užimdama itin atsakingas pareigas ji rado laisvo laiko kelionei į Vilnių: „Jos darbo grafikas – itin tirštas – jau dabar dizainerė dirba su 2015-ųjų metų spalvų tendencijomis“.

„Akzo Nobel“ nuotr.
„Vilniuje viešiu pirmą kartą ir man čia labai patinka. Bendraudama su jumis norėčiau papasakoti, kokios mados vyraus dizaine ateinančiais metais. Didžiuojuosi savo darbu, savo darboviete ir džiaugiuosi galinti ją atstovauti jums“, – sakė „Akzo Nobel“ koncerno spalvų dizainerė W. Jongejan. Kalbėdama apie visų dėmesio sulaukusią 2014-ųjų spalvų paletę, ji akcentavo: „Mados kinta savaime ir nenuspėjamai – nėra taip, kad nuo sausio vienas ar kitas dalykas staiga taptų nebemadingas. Mada – tai tarsi banguojanti jūra“.

2014 metų tendencijos ir jas pristatančios spalvų kolekcijos:

• „Tylią revoliuciją“ pristato labai subtilūs, nežymūs spalvų perėjimai, sukuriantys švelnias kombinacijas tarp tonuotų baltų ir neutralių vidutinio ryškumo spalvų. Ši spalvų paletė sukuria ramybės ir tylos įspūdį, kuris atspindi tekstūrinių ir natūralių medžiagų naudojimo tendenciją.

„Akzo Nobel“ nuotr.
• „Miesto folkloras“ tendencijos spalvų paletė yra ryški, gyvybinga. Jos atspalviai – draugiški, suteikiantys patikimumo, rodos, seniai pažįstami, bet kartu ir visai nematyti. Šios paletės spalvos yra įkvėptos jaukių kryžminių raštų, ryškių Rusijos „matrioškų“ ornamentų, šviesių ir vyšninių skandinaviškų bei prabangių Indijos, Pietų Amerikos ir Kinijos audinių atspalvių.

„Akzo Nobel“ nuotr.
• „Leistina riba“ tendenciją įkvėpė mintys apie tai, kas mums padeda tvarkyti savo taip greitai bėgančius gyvenimus. Taigi ir spalvos brandžios, papildytos aiškių neutralių atspalvių, pabrėžiant melsvai žalią, raudoną ir ochros spalvas, kurios puikiai dera su natūraliomis medžiagomis – tamsiu medžiu, marmuru, kamščiu ir betonu.

„Akzo Nobel“ nuotr.
• „Paslaptingas sodas“ – romantiška, poetiška spalvų paletė, su rūko atspalviais, suteikiančiais subtilumo, paslaptingumo ir kuriančiais moteriškumo įspūdį. Ši paletė gausi šiltų, dūminių žalsvų ir alyvinių atspalvių.

„Akzo Nobel“ nuotr.
• „Daryk tuoj pat“ tendencijos paletė atspindi šūkį: „Imkis ir padaryk tai“. Tai ryškių ir energingų spalvų kratinys, tačiau kiekvienas tikrai ras kažką artima sau.
„Akzo Nobel“ nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis