Jūsų katė turi antsvorio? Sužinokite, ką daryti

Naminė trumpaplaukė katė turėtų sverti nuo 3,5 – 5 kg ir nors keliama ant svarstyklių gali priešintis it tigras, yra daugybė kitų būdų kaip patikrinti katės svorį.

Kaip tai padaryti? Švelniai spustelėkite puses ties šonkauliais. Jei lengvai užčiuopiate šonkaulius, tikriausiai jūsų katė neturi antsvorio. Jei šonkaulius užčiuopiate sunkiai, tikriausiai jūsų katė visgi sveria kiek per daug.

Pažvelkite į katės liemens liniją. Jei katė pažvelgus į liemens liniją iš viršaus atrodo liauna ir grakšti, jūsų katė tikrai neturi antsvorio problemų.

Nukabęs pilvas taip pat aiškiai parodo, jog katei reikėtų numesti svorio.

Padėkite katei lieknėti

* Pirmiausia, ką turite padaryti, tai sumažinti dienos kalorijų kiekį, kurį su maistu gauna jūsų katė. Apie 5 kg sverianti naminė katė turėtų suvartoti tik 200 kalorijų per dieną.

* Štai keletas pagrindinių taisyklių, kaip padėti katei laikytis dietos:

* Maitinkite katę šešis kartus per dieną nedidelėmis porcijomis.

* Vandens dubenėlis visada turi būti pilnas.

* Palikite katės ėdalą dubenėlyje tam tikram laiko tarpui.

* Prieš katei metant svorį, pasitarkite su veterinaru, kuris pasakys, kiek kilogramų jūsų augintiniui reikėtų atsikratyti.

Shutterstock nuotr.
Neduokite katei užkandžių

Nemaitinkite katės savo maistu, nes tai gali sukelti sveikatos sutrikimų, be to nuo žmonių maisto katės labiau tunka.

Veterinarai sutaria, kad dieta į katės gyvenimą turėtų būti įtraukiama pamažu. Katė gali liautis ėdusi, jei staiga pakeisite maisto kiekį ar jo rūšį. Nepamirškite, kad katei negalima prarasti daugiau nei 500 g per mėnesį.

Geriausia kačių dieta

Kačių augintojų laimei dabar yra įvairiausio ėdalo katėms, kurio galima įsigyti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje, todėl problemų bandant sumažinti katės svorį, tikrai neturėtų kilti. Rinkdamiesi ėdalą katei, kuri turi numesti svorio, atidžiai skaitykite etiketes: maiste turi būti mažai angliavandenių ir riebalų, daugiau vitaminų ir baltymų. Rinkitės aukštos kokybės ėdalą, kuriame daugiau grynos mėsos, o jos vengti nereikėtų, nes katės iš prigimties mėsiaėdės.

Pati populiariausia dieta katėms šiuo metu yra daug proteinų ir mažai angliavandenių turinčio ėdalo vartojimas. Angliavandeniai padidina riziką susirgti diabetu. Papildomai galima vartoti L – karnitino, kuris taip pat padeda sumažinti kūno masę.

Ar vertėtų katei duoti maisto papildų, tokių kaip vitaminai ir mineralai?

Veterinarai atsako „ne“. Aukštos kokybės kačių ėdale yra visų būtinų vitaminų ir mineralų, kurių reikia katės organizmui. Todėl neduokite jokių maisto papildų, nebent šitaip patarė jūsų veterinaras.

O kas jei dieta nepadeda?

Jei pastebite, kad katė nelieknėja, tikriausiai ji dar vis ėda per daug. Nekrentantis svoris dažniausiai nebūna surištas su sveikatos sutrikimais. Veterinarai taip pat pabrėžia, kad nei diabetas, nei skydliaukės sutrikimai didelės įtakos kačių svoriui nedaro.

Priverskite katę daugiau judėti

Priversti katę pajudėti kiek daugiau, nei tik kelionė iki dubenėlio ir atgal kartais gali būti didžiausis iššūkis šeimininkams, o ypač tada, jei katė niekada neišeina į kiemą. Problemą išspręsti galima praturtinat katės dieną įvairiais žaidimais: dūkimas ant laipynės, slėpynėmis tuščioje kartoninėje dėžėje, žaidimas su žaisline pelė ar kamuoliuku ir t.t.

Pratinti katę prie aktyvaus gyvenimo būdo reikia jau tada, kai ji dar visai mažytė. Visgi, sureguliuoti katės dienos racioną yra kur kas lengviau, nei priversti ją judėti.

www.sveikas.lt

****

Atsakykite į klausimus, ir vienam jūsų (išrinktam burtų keliu) padovanosime pusmečio žurnalo „Moteris“ prenumeratą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis