Į butą sostinės Naujamiestyje Arūnė atsikraustė prieš dešimt metų: „Atėjau, pamačiau už lango du žydinčius kaštonus, dangų ir įsimylėjau.“ Iš Klaipėdos kilusiai moteriai Naujamiestis yra patraukliausias Vilniaus rajonas: netoli – centras, senamiestis. O centro trūkumų, kai nerandi, kur pasistatyti automobilį, ar savaitgaliais žadina besiskirstantys kavinių lankytojai, nėra.
Nereikia sporto klubo
Šeimininkė nėra visiškai tikra, tačiau mano, kad namas, kuriame ji įsikūrė, statytas maždaug 1914-aisiais. Arūnės butas yra viršutiniame, ketvirtajame, aukšte. Kadangi butai yra aukštomis lubomis, kopti iki savojo moteriai reikia tarsi į naujos statybos namo šeštą aukštą.

Arūnė džiaugiasi ir tuo, kad jos butas šviesus, nes langai – į pietų pusę. Per juos saulė kartais taip prišildo namus, kad žiemą net tenka prisukti dujinio šildymo katilą.
Keitė nedaug
49 m2 ploto butas dėl aukštų lubų atrodo erdvesnis. Remontuodama jį patalpų išdėstymo moteris beveik nekeitė, tik kai, prasidėjus darbams, nelauktai nuvirto koridoriaus siena, nusprendė atsisakyti siauro koridoriaus ir prasiplatinti vonios kambarį.

Arūnė prisimena, kad ankstesni buto gyventojai labiausiai didžiavosi naujomis durimis ir tuo, jog seną bei puošnią koklių krosnį perdarė į židinį. Dabartinė šeimininkė vertina kitus dalykus, tad grąžino į savo vietą senąsias duris. Židinys dar laukia savo eilės – paaiškėjo, kad atstatyti krosnį sudėtingiau, nei buvo dalį jos išgriauti.

Šeimos relikvija iš Odesos
Minkštąjį svetainės baldų komplektą, veikiausiai pagamintą tarpukario Kaune, Arūnė aptiko viename sostinės antikvariate. Sofą ir fotelius restauravo – pertraukė pačiai labai patinkančiu vadinamosios lašišų spalvos aksomu. Riešutmedžio lukštu dengtą apvalų stalą padovanojo draugai. Daugiausia jausmų pašnekovei keliantis baldas yra iš Klaipėdoje gyvenančio tėčio neseniai atsivežta promočiutės kėdė. Šeimynykščiai pasakoja, kad ją guvernante tarnavusi prosenelė į Lietuvą parsivežė iš Odesos.

Bendrauja su portretais
Arūnės būsto sienas puošia Raimundo Sližio, Jūratės Stauskaitės, Henriko Natalevičiaus ir kitų pripažintų Lietuvos dailininkų tapybos, grafikos darbai. Vienus jų šeimininkė gavo dovanų, kitus nusipirko pirmosiose, atkūrus nepriklausomybę, privačiose Vilniaus dailės galerijose. Tada ten lankytis labai mėgusiai jaunai panelei jie buvo ir įkandami.
Pašnekovei ypač mieli du nedideli Raimundo Sližio tapyti moterų portretai – šiems skirta visa svetainės siena. „Ryte aš su tomis moterimis pasisveikinu, o vakare atsisveikinu“, – šypsosi Arūnė.

Nuosava moters biblioteka užima beveik visą aukštą svetainės sieną. Pagaminti rudas lentynas ji užsakiusi specialiai, o norėdama pasiekti viršutinėse esančias knygas, pasilipa kopėčiomis.
Arūnės silpnybė yra ir kvapai. „Nežinau kodėl, bet ryškiausi mano prisiminimai yra susiję su kvapais“, – pasakoja ji. Moteris renka retesnius, vadinamuosius nišinius aromatus, labiausiai mėgsta sodrius, pasak pačios, „bažnytinius“, kurių sudėtyje yra, pavyzdžiui, miros ar bosvelijų.

