5 naudingiausi kambariniai augalai pagal fengšui

Įsivaiduokite, vienu svarbiausių dalykų aplinkoje fengšui įvardija oro kokybę patalpoje.

Įvairi buitinė technika, kompiuteriai, baldai, dangos, dažai, klijai, popierius ir kt. skleidžia į aplinką formaldehidą ir kitas kenksmingas medžiagas. Taip pamažu patalpų oras tapo kenksmingesnis sveikatai nei lauko. O juk patalpose praleidžiame daugiau laiko.

Kol mes renkamės kondicionierius ir oro drėkintuvus, kinų mokslininkai pataria atkreipti dėmesį į kambarinius augalus. Pagal fengšui yra keli itin namams naudingi medžiai ir augalai.

1. Netikra palmė (Chrysalidocarpus lutescens)

Šis nepretenzingas, ypatingos priežiūros nereikalaujantis augalas geba išvalyti orą praktiškai nuo visų toksinų ir kenksmingų medžiagų. Be to, jo lapai skleidžia teigiamą energiją, kuri gerai veikia jūsų namų atmosferą.

2. Fikusas (Ficus Robusta)

Shutterstock nuotr.

Šis tvirtas augalas su mėsingais sodrios žalios spalvos lapais iš kitų augalų išsiskiria sparčiu augimu. Jis sugeba išvalyti orą nuo įvairių teršalų, susitvarko net su formaldehidais. Fikusas atsparus net žemai temperatūrai ir menkam apšvietimui.

3. Vėzdūnė arba papėdžialapis (Spathiphyllum sp.)

Shutterstock nuotr.

Šis egzotinis augalas pas mus atkeliavo iš Havajų salų, jį pavadina ir lelija. Iš oro jis pašalina spirito, acetono, formaldehidų, trichloretileno ir benzolo garus. Be to, gėlė yra graži, o priežiūra nesuteiks vargo net pradedantiems gėlininkams.

4. Roblenio finikas (Phoenix Roebelenii)

Vida Press

Šį medelį rasi dažno lietuvio namuose. Daug kas bet kartą gyvenime bandė išauginti palmę iš finiko sėklos. Finiko palmė puikiai susidoroja su daugeliu teršiančių medžiagų ir ypač su ksilolu. Be to, auga lėtai ir nekelia ypatingų reikalavimų šviesai bei drėgmei.

5. Dryžuotoji dracena (Dracaena Deremensis Janet Craig)

Vida Press

Šis augalas – efektyvus ginklas prieš trichloretileną, o taip pat daugumą kitų medžagų, kurios teršia orą. Iš visų dracenų būtent ši rūšis rekomenduojama kambario oro gryninimui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis