Laminuota grindų danga: privalumai ir trūkumai

Grindys – viena svarbiausių interjero sudedamųjų dalių, galinti nulemti viso gyvenamojo būsto komfortą. Tai reiškia, kad ieškodami visus jūsų poreikius atitinkančios grindų dangos, turite gerai pagalvoti.

Populiariausi šių dienų straipsniai:
- Operos solistė: užaugau skausme ir kasdienėje kančioje, todėl nieko nebijau – nei mirties, nei gyvenimo
- Ragana: manęs prašo meilę, pinigus pritraukti, išgydyti nuo įvairių ligų, panaikinti prakeiksmą
- 5 rankinių tipai, kuriuos privalu turėti kiekvienai
- Jaunystės eliksyras, naikinantis net žilus plaukus
- Purių blynelių receptas

Nepamirškite, kad ši investicija yra ilgalaikė – kokybiškos grindys tarnaus jums ne vieną dešimtmetį. Kiekviena grindų danga turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau gyvenamosioms erdvėms tinkamiausios lengvai prižiūrimos ir įbrėžimams atsparios grindys.

Nuo seniausių laikų labiausiai vertinama medžio grindų danga. Deja, natūralaus medžio parketas turi vieną esminį trūkumą – ši danga ypatingai brangi, be to, jos tarnavimo laikas nėra ilgas. Natūralaus medžio grindys reikalauja reguliarios ir brangios priežiūros, tačiau net ir laikantis visų specialistų nurodymų, po kurio laiko pradeda ryškėti nusidėvėjimas. Dar viena bėda – paprastai grindys, gaminamos iš medžio, savo sudėtyje turi įvairių chemikalų (mediena impregnuojama cheminėmis medžiagomis, kurios apsaugo dangą nuo puvimo), kurie yra kenksmingi žmogaus sveikatai, ypač – mažų vaikų savijautai.

Vida Press
Siekiant pašalinti minėtuosius parketo trūkumus, buvo sukurtos naujos technologijos, leidžiančios pagerinti medienos apdorojimą ir sukurti naują grindų dangą – laminatą. Laminuota grindų danga yra nepaprastai panaši į natūralų parketą, tačiau ji pigesnė ir patvaresnė. Šios dangos pagrindą sudaro smulkiai sutrintos presuotos medienos plokštė. Grindų paviršiuje yra dekoratyvinis apsauginis sluoksnis, o apatinėje dalyje – drėgmei atsparus pagrindas, puikiai izoliuojantis garsą.

Vida Press
Šiandien laminuota grindų danga yra viena populiariausių dangų, naudojama tiek namuose, tiek valstybinėse įstaigose ar biuruose. Interjerui ji suteikia jaukios elegancijos. Tiesa, ilgą laiką laminatas buvo vertinamas gana prieštaringai. Nors jo kaina buvo itin patraukli, vis dėlto gyventojai susidurdavo su nemaloniomis problemomis, pvz., dirbtinai atrodančiu paviršiumi, dangos slidumu, plyšeliais tarp lentelių, išsipūtusiais sujungimais ir t. t. Šios ir panašios problemos daugeliui pirkėjų vis dar kelia baimę, tačiau galime jus nuraminti – minėtieji košmarai tėra praeitis. Technologijų pažangos įveikė visus senųjų grindų trūkumus ir šiandien pelnytai mėgaujasi viso pasaulio vartotojų palankumu.

Shutterstock nuotr.
Laminato grindų dangos piešinys, tiksliau – lentelės struktūra, yra tikros medienos fotografija, specialiomis priemonėmis atspaudžiama ant parduodamos produkcijos. Be to, į viršutinį laminato sluoksnį yra įspaudžiama medienos struktūra. Ypatingai ištobulintos perkėlimo technologijos stebina nepriekaištingu efektu – imitacija beveik niekuo nesiskiria nuo tikros medienos, o paveikslėlių pasirinkimas šiuo metu itin didelis.

Daugelis gyventojų vertina laminato patvarumą ir jo ilgaamžiškumą. Šios grindys atsparios įbrėžimams, dilimui, deginimui ir t. t. Tiesa, kai kurie gamintojai laminatą grupuoja pagal klases, t. y. vienos grindų dangos atsparumas yra pritaikomas gyvenamosioms patalpoms, atsižvelgiant į grindų naudojimo intensyvumą, kitos klasės danga yra pritaikoma visuomeninėms, komercinėms ar net gamybinėms patalpoms.

Shutterstock nuotr.
Kitas šių grindų privalumas – tinkamumas alergiškiems žmonėms. Dulkių erkutės ir kiti mikrooganizmai negali išgyventi ant laminuotų grindų, todėl ši danga negali sukelti alergijos. Tiesa, siekiant išvengti bet kokių galimų problemų, patariama naudoti tokias valymo priemones, kurių sudėtyje nėra vaško ir politūros, kadangi šios medžiagos yra linkusios sluoksniuotis grindų paviršiuje ir taip sudaryti galimybę prikibti mikroorganizmams.

Renkantis grindis labai svarbu įvertinti laidumą garsui. Kalbant apie grindų akustiką, paprastai yra vertinamas garso „keliavimas“ į kitas patalpas ir garso sklaida konkrečioje patalpoje. Šios problemos išsprendžiamos, pasitelkus specialius paklotus, kurie užtikrina, kad grindų akustika neviršys leistinų normų.

Shutterstock nuotr.
Nuo seniausių laikų sklinda kalbos, kad laminuotos grindys nemėgsta vandens. Tiesa ta, kad vandens vengia visos grindys, išskyrus plyteles ir kai kurias kitas rečiau naudojamas dangas. Siekiant patenkinti klientų poreikius, šiuo metu beveik visų laminuotų grindų dangų gamybai yra naudojamas specialus impregnuotas pagrindas. Tokios grindys drėgmės beveik nebijo, tiesa, tiesti šios dangos vonios kambaryje nepatariama.

Vienas didžiausių laminato trūkumų yra jo šaltumas. Tokios grindys beveik nesugeria šilumos iš aplinkos. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad ši danga nesugeria ir šalčio, todėl didesnio diskomforto jausti neturėtumėte.

Vida Press
Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančios laminuotos grindų dangos, nepamirškite pasikonsultuoti su specialistais ir įsitikinti, kad jūsų pasirinktos dangos atsparumo klasė iš tiesų tinka pageidaujamai namų ar biuro erdvei. Be to, pardavėjas turėtų pateikti gamintojo kokybės deklaraciją, kad būtumėte tikri, jog perkate kokybišką prekę. Būtinai pareikalaukite klojimo instrukcijos, kadangi viena iš pagrindinių garantijos sąlygų yra tinkamas, t. y. instrukcijomis paremtas, dangos sumontavimas. Beje, patikimai produkcijai suteikiama 10–25 metų garantija. Žinoma, kuo didesnė garantija, tuo didesnė tikimybė, kad perkate kokybišką produkciją.
Shutterstock nuotr.

statybaplius.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis