Kaip įrengti virtuvę, kad ji būtų ne tik jauki, bet ir užtikrintų šeimos gerovę

Senovės Kinijoje virtuvė simbolizavo šeimos gerovę.

Populiariausi straipsniai:
- Netradicinis, bet labai skanus obuolių pyragas
- Įvaizdį pakeitusi Silvija (39 m.): negaliu atsidžiaugti pokyčiais
- Psichologų patarimai tiems, kurie nori išsaugoti šeimą
- 5 garsios moterys, įkvėpusios Oscarą de la Rentą
- 10 vertingų granatų ypatybių
- Karameliniai plikyti sausainiai

Pataria fengšui konsultantė Jelena Dudkina.

Virtuvė - tai labai svarbi patalpa mūsų būste, kaip ir įėjimas. Įėjimas įleidžia energiją į mūsų būstą, o virtuvė aprūpina energija mūsų organizmą. Būtiną gyvenimui energiją žmogus gauna keliais būdais, vienas iš jų - tai maistas ir gėrimas, jie maitina mūsų kūną kasdien.

Vintažiniai indai - gražūs pažiūrėti akiai, tačiau aliuminiuose induose verčiau negaminti
Vintažiniai indai - gražūs pažiūrėti akiai, tačiau aliuminiuose induose verčiau negaminti
Shutterstock nuotr.
Nuo maisto kokybės ir energetinės vertės priklauso tai, kaip mes jausimės, ir kaip ilgai išliksime sveiki. Kinų manymu, namuose paruoštas maistas turi įtakos šeimos gerovei, dėl to jo paruošimui ir virtuvei skiriama daug dėmesio. Priklausomai nuo to, kokia energetika yra mūsų virtuvėje, taip seksis ir šeimos maitintojo karjera. Senovės Kinijoje virtuvė simbolizavo šeimos gerovę. Žodžiai „maistas“ ir „turtas“ kinų kalboje labai panašiai skamba. Tam, kad turėtume gerą sveikatą, jėgų daug dirbti ir uždirbti daug pinigų, turime gerai maitintis. Ir atvirkščiai, - tam, kad gerai maitintumėmės, reikia turėti pinigų. Teisingai išdėstyta ir įrengta virtuvė gali užtikrinti šeimos gerovę.

Fotolia nuotr.
Virtuvė turėtų būti erdvi ir šviesi, patogi ir aprūpinta visais įrenginiais, kurie reikalingi maisto gaminimui. Patalpa turi būti su langais, gerai apšviesta.

Uždara erdvė blogai veikia daugelį iš mūsų, ir jeigu šeimininkė įsitempusi, neturi nuotaikos, tai persiduos ir gaminamam maistui, kurį valgys visa šeima. Geriausia, jei virtuvė įrengta atokiau nuo įėjimo.

Virtuvė - tai labai asmeniška patalpa, kuri palaiko mūsų asmeninę energiją. Kai ateina svečiai, jie neturi pirmiausia išvysti virtuvės (tokio būsto gyventojams sunkoka laikyti paslaptyje savo asmeninį gyvenimą).

Gera vieta virtuvei - rytuose, pietryčiuose, pietvakariuose. Ne pati geriausia vieta yra šiaurės vakarai, bet jeigu taip yra, tai turėtų būti pakankamai dirvos stichijos (tai yra, natūralaus akmens, molio gaminių, plytelių, rudos spalvos). Jeigu namas ar butas yra labai didelis, o virtuvė - neproporcingai maža, jausis ugnies stichijos trūkumas. Tai reiškia, kad gyventojai turės problemų planuodami, mąstydami, jiems bus sunku pagauti sėkmę. Tokie žmonės pasidaro labai atsargūs ir vengia rizikos. Jeigu virtuvė neproporcingai didelė, vadinasi, būste yra labai daug ugnies energijos. Tai gali padaryti čia gyvenančius žmones rūsčiais ir piktais.

Shutterstock nuotr.
Pati svarbiausia energija virtuvėje - ugnies energija. Svarbu, kad visi elementai, visos stichijos, kurias mes naudojame virtuvėje, palaikytų ugnies energiją. Jeigu virtuvėje labai stipri vandens energija (vandens energijai priskiriame mėlyną, melsvą, juodą spalvas, banguotas, neaiškias formas ir tikrą vandenį), vadinasi, šios dvi energijos išsekina viena kitą. Tai gali provokuoti ginčus ir barnius, ypač tarp vyro ir moters. Tačiau nereikia labai stipriai naudoti ugnies stichijos - turėtų būti pusiausvyra tarp ugnies, vandens ir medžio (medžio energija - tai aukštos, tiesios formos, žalia spalva, gyvi augalai, mediniai baldai).

Vida Press
Virtuvėje itin svarbu, kaip išdėstyta viryklė. Jos neturėtų matytis pro langą arba pro duris, dėl to kyla pavojus namo apiplėšimui. Viryklė neturėtų būti šalia arba priešais kriauklę, tarp jų turėtų būti atstumas. Jeigu atstumo nėra, galima pastatyti nors mažą augaliuką - jis sušvelnins stichijų konfrontaciją. Visi viryklės degikliai turi būti veikiantys, jokių gedimų neturėtų būti. Tas pats ir su kriaukle - jokių varvančių kranų. Ir viryklė ir kriaukle nuolat turi būti švarios. Kuo daugiau viryklė turi degiklių, tuo daugiau šeima turi pinigų. Paprastai užtenka keturių degiklių. Jei yra nenaudojami degikliai, reiškia, kad šeima neišnaudoja savo galimybių. Už viryklės neturėtų būti veidrodinio paviršiaus, tai simbolizuotų dvi šeimininkes – neištikimą vyrą. Dėl tos pačios priežasties netinkama viryklė iš dviejų atskirų dalių po du degiklius.

Nepamirškime kasdien išnešti šiukšlių kibiro, nepalikime maisto likučių kelias dienas pūti virtuvėje, nes tai blogos energijos šaltinis.

Shutterstock nuotr.
Šiuo laiku Europoje madingas atvirų ir apjungtų patalpų dizainas nesutampa su fengšui taisyklėmis. Deja, mes dažnai sujungiame virtuvę, valgomąjį ir svetainę nugriaudami tarp jų pertvaras. Tačiau visų šių patalpų energetika labai skiriasi. Tokiu atveju reikėtų patalpas atskirti vieną nuo kitos širmomis, dekoratyvinėmis grotelėmis su augalais, arba tiesiog ant grindų pastačius vazonus su augalais.

fengsuistudija.lt

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis