Stilistė L. Žvirblytė: loftas - čia nieko nenuslėpsi

„Tai – tarpinė stotelė, glaudžiuosi pati pas save“, – pasitikdama svečius juokiasi kirpėja stilistė, dailininkė Lina Žvirblytė.

Populiariausi straipsniai:
- Kaip susiklostė serialo „Draugai“ aktorių likimas
- Douglasą tiesiog pritrenkė žmonos abejingumas
- Kabamosios lubos: estetiška ir praktiška kambario detalė
- Mokslininkai pataria metantiems svorį: riebalai degina riebalus
- Kisieliaus pyragas

Kol iš pagrindų remontuojamas žinomos vilnietės butas senamiestyje, ji gyvena neseniai nusipirktame lofte. Šis, kai šeimininkė grįš į suremontuotus namus, taps jos kūrybos dirbtuvėmis.

Kirpimas ir tapyba

Lina pasakoja, kad pirkti patalpas naujame loftų komplekse Markučiuose apsisprendė greitai: tiko vieta, dydis, kaina ir tai, kas labai svarbu būsimoms tapybos dirbtuvėms – šviesa. Į šią vietą Lina su mylimuoju Juliumi ir augintine marmurine nykštukine takse Freska atsikraustė praėjusį lapkritį, tačiau dar nedaug bičiulių loftą yra matę. 

Įprastai pasaulyje vienas iš loftų privalumų yra didelės erdvės, o šis, pasak Linos Žvirblytės, yra lietuviško standarto – vidutinio dydžio, beveik 50 m²
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

„Ne todėl, kad esame nedraugiški – tiesiog daug dirbame ir mažai būname namie“, – paaiškina šeimininkė. Ir kalba ima suktis apie darbus. Kirpėja Lina dirba jau ilgiau nei aštuoniolika metų: „Planavau užsiimti tuo metus kitus, bet gerąja prasme įklimpau – pradėjau dalyvauti tarptautiniuose čempionatuose, įkūriau kirpėjų asociaciją.“ Maždaug prieš ketverius metus moteris atidarė nuosavą kirpyklą, čia kartu su samdomais meistrais dirba ir pati. Pernai Lina Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos ir mozaikos studijas, planuoja netrukus išvažiuoti į užsienį studijuoti tapybos. Man ir kirpimas, ir tapyba – tokia pat kūryba“, – sako pašnekovė.

Dešinėje - Linos pieštas Juliaus portretas
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Arčiau gamtos

Grąžinu Linos mintis prie to, nuo ko pradėjome. Šeimininkė pasakoja, kad anksčiau šiose penkių aukštų pramoninio pastato erdvėse buvo įsikūrusi gamyklos administracija – ne cechai. Įprastai pasaulyje vienas iš loftų privalumų yra didelės erdvės, o šie, pasak šeimininkės, yra lietuviško standarto – keturiasdešimties kvadratinių metrų. Namo lubos aukštos – iki puspenkto metro, todėl buvo galima įrengti antresolę. Taip gyvenamasis plotas padidėjo dar šešiolika kvadratų.

Dauguma loftui įrengti naudotų medžiagų – natūralios: šios, pasak šeimininkės, yra jaukios ir malonios liesti
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Lina ir Julius sako, kad labiausiai jiems patinka ne tai, kad nuo namų senamiestį galima greitai pasiekti pėsčiomis ar dviračiu, o tai, kad aplink – daug gamtos. Po langais teka Vilnia, aplink – lauko aikštelės, pievos ir net stadionas, ranka pasiekiamas miškas. Teisininko išsilavinimą turintis Julius dirba lengvojo kultūrizmo treneriu ir treniruotes, jei tik leidžia oras, rengia lauke. „Aš ryte išeinu į kiemą ir vakare grįžtu – visai kaip vaikystėje“, – šmaikštauja jis. Negili, bet švari upelė praėjusią vasarą per karščius buvo tikras išsigelbėjimas. (Beje, loftų valdytojai gyventojams siūlo nemokamai naudotis baidarėmis, tik Lina ir Julius šia galimybe dar nesinaudojo.)

Tai, kad prie namo tebestovi seni sandėliai, o kieme pjaustomi nurašyti automobiliai, poros neerzina. „Mums tą veiklą net įdomu stebėti“, – sako geranoriškai nusiteikę loftų gyventojai.

Nors lofto langai – į šiaurę, pro juos, kadangi yra dideli, sklinda daug ir tolydžios šviesos
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Balta ir medis

Lofto langai – dideli, per visą sieną, ir visi – į šiaurę. „Čia, kiek įmanoma Lietuvoje, yra šviesu, o ta šviesa – tolygi“, – privalumą mato pašnekovė. Lina pasakoja, kad įrenginėdama šį būstą labai tvirtai žinojo, ko nori. „Gerai, kai namai gražūs, bet pirmiausia jie turi būti patogūs, tad pirmenybę teikiau racionalumui ir funkcionalumui, o tik paskui – dizainui“, – sako šeimininkė. Dizainerio Lina nesamdė, o užduotį sau buvo išsikėlusi visai paprastą: „Balta spalva ir medis.“ Šviesias spalvas ji rinkosi kaip neutralų būsimų tapybos darbų foną, o natūralias medžiagas – nes šios yra jaukios ir malonios liesti. „Labai mėgstu medį, man patinka vaikščioti basomis“, – rodydama balintas medines grindis sako moteris.

Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Remontuodama būstą pašnekovė daug dėmesio skyrė garso izoliacijai, o štai arkinių betoninių lubų neglaistė ir nedailino – tyčia paliko su visais įtrūkimais, skylutėmis. O štai šildymo sistemos naujakuriai rinktis negalėjo – name įrengtas centrinis šildymas.

Darbininkų loftui įrengti Lina nesamdė, jos sumanymus įgyvendino tėtis – nagingas statybininkas. Meistrauti mėgsta bei moka ir ji pati: „Net rankos niežti. Tarkim, galiu pakeisti spyną. Tai visai lengva.“ „Spėkit, ką Lina neseniai nusipirko? Ogi grąžtų rinkinį“, – kvatoja Julius.

Linos draugui Juliui jųdviejų namai patinka dėl to, kad aplink – daug gamtos. Lengvojo kultūrizmo treneriu dirbantis vyriškis treniruotes, jei tik leidžia oras, rengia lauke
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Tik tai, ko reikia

Pagrindiniame lofto aukšte yra bendra erdvė su virtuvės zoną atskiriančia siena, tualetas ir drabužinė sandėliukas. Pastarųjų durys – neva kaimiškos: iš medinių lentelių, be staktų. Jas pagal Linos sumanymą pagamino tėtis. Atviroje antresolėje yra miegamasis ir dar vienas tualetas su skaidraus stiklo dušu. „Šiaip ar taip, loftas yra tokia erdvė, kurioje nieko nepaslėpsi“, – argumentuoja pašnekovė.

Lina Žvirblytė prie virtuvės zonoje esančio beržinio stalo ir valgo, ir kuria, tad po ranka turi turėti ir maistui ruošti, ir tapyti reikiamų priemonių
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Nors Freskai pirmajame aukšte paklotas guolis – sename lagamine, kalytė miega su šeimininkais. „Visi taksai miega šeimininkų lovose, tik ne visi šeimininkai tai prisipažįsta“, – šypsosi Lina. Ji numačiusi, kad ten, kur dabar miegama, ateityje, išnešus daiktus, bus galima statyti drobes – džiūti.

Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Šeimininkė pasakoja, kad į loftą iš dabar remontuojamų namų atkeliavo vos vienas kitas daiktas. Būsimos dirbtuvės apstatytos pirktais ar gamintais paprastais, patogiais, nebrangiais baldais. (Linos butas senamiestyje – visai kitoks. Jame daugiausia yra antikvarinių baldų.) „Išsirinkome visiškai standartinę akies nerėžiančią komodą. Mūsų stalas iš beržo masyvo yra didelis, bet prie jo – tik dvi taburetės. Daugiau kėdžių neturime. Neturime ir sofos, televizoriaus“, – rodo lofto šeimininkė.

Įrenginėdama namus, Lina pirmenybę teikė racionalumui ir funkcionalumui, o tik paskui – dizainui
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Užtat dviem dviračiams, svarmenims, pagal užsakymą pagamintai ilgajai riedlentei (ją, pačios išpieštą ir aprašinėtą savo kūrybos eilėmis, Lina padovanojo Juliui), kitam sporto inventoriui šiuose namuose vietos yra užtektinai.

Nors lofto šeimininkė yra dailininkė, jos kurtų paveikslų būste kabo kol kas vos keli, tarp jų – Freskos atvaizdas, Dailės akademijos pozuotojo, kurį studentai tarpusavyje vadina boksininku, portretas.

Neperkrautame miegamajame kabo Juliaus daryta Linos nuotrauka
Žurnalas "Moteris" (A.Stanevičienės nuotr.)

Jaukumo loftui suteikia Linos vaikystės nuotraukos, dauguma darytos jos tėčio, o miegamajame kabančios autorius – Julius. Šeimininkės auginami kambariniai augalai nėra įspūdingi, beveik visi – išgelbėti rastinukai. Moteris sakoja, kad nugeibusius išmestuosius ji priglaudžia ir atgaivina.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis