Kaip namuose nuvalyti lygintuvą

Laikui bėgant ant lygintuvo pagrindo užsideda sluoksnis nešvarumų, kurį gana sunku nušveisti. Nešvarumų sluoksnis susidaro dėl kelių priežasčių: dėl kieto vandens, sintetinių medžiagų, kai nepaisoma rekomendacijų dėl temperatūrų. Taigi klausimas, kaip nuvalyti lygintuvą, yra labai aktualus.

Paprasčiausias ir veiksmingiausias metodas – nuvalyti lygintuvo pagrindą specialiu pieštuku, tokių būna ūkinių prekių parduotuvėse. Pirmiausia lygintuvą reikia gerai įkaitinti, paskui įtrinti pagrindą pieštuku. Veikiant specialioms cheminėms medžiagoms, iš kurių sudarytas pieštukas, nešvarumų sluoksnis ima skystėti, gali pasklisti nemalonus kvapas. Paskui pagrindą reikia nutrinti sausa servetėle ir palikti nudžiūti. Galiausiai atvėsusį lygintuvą nutrinkite drėgna servetėle, taip pašalinsite chemikalų likučius.


Nušveisti lygintuvo pagrindą galima ir pora hidroperito tablečių. Tabletes pirmiausia sutrinkite į miltelius, tada įkaitinkite lygintuvą ir įtrinkite pagrindą milteliais iš tablečių. Po poros minučių nešvarumų sluoksnis atitirps. Paskui nutrinkite lygintuvą iš pradžių sausa, paskui drėgna servetėle.


Jei cheminių priemonių neturite, nuvalysite lygintuvą liaudiškomis priemonėmis. Veiksmingiausias būdas – valyti druska. Smulkią druską užberkite ant laikraščio ir palyginkite ją įkaitintu lygintuvu. Kai pagrindas nusivalys, palikite lygintuvą atvėsti, o tada nuvalykite drėgna servetėle.


Nuvalyti lygintuvo pagrindą galima ir su actu. Jums reikės raštuoto medvilninio rankšluosčio ar grubaus audimo medžiagos. Sudrėkinkite rankšluostį actu ir trinkite lygintuvo pagrindą, kol neliks nešvarumų. Lygintuvo kaitinti nereikia, nes actas labai greitai garuoja.


Dažnai lygintuvo pagrindą reikia valyti nuo degėsių. Tiesa, jiems valyti yra specialių priemonių parduotuvėse.

Būdų valyti lygintuvą yra nemažai, na o geriausia išlaikyti jį švarų – reguliari profilaktika. Po kiekvieno naudojimo lygintuvo pagrindą reikia uždengti minkšta medžiaga. Taip pat nepamirškite laiku nuvalyti lygintuvo pagrindą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis