Pasidaryk madingą šukuoseną – susipink originalią prancūzišką kasą

Drabužių dizainerė Viktorija Jakučinskaitė savo 2011–2012 metų rudens ir žiemos kolekcijos modeliams sugalvojo originalią ir labai madingą šukuoseną. Ją nesunkiai galite pasidaryti ir jūs.

Moteriškumo simbolis

V. Jakučinskaitė ant podiumo parodė ne tik originalių suknelių bei paltų kolekciją, bet ir kolekciją demonstravusių garsių moterų bei jų dukterų plaukus supynė į originalią kasą.

V. Jakučinskaitės idėją demonstravo garsūs modeliai (iš kairės) Rūta Mikelkevičiūtė, Inga StumbrienėIngrida Martinkėnaitė, Vilma Javtokienė ir kt. žinomos moterys

„Norėjosi kažko originalesnio, įdomesnio, ne tokio įprasto. Kad būtų efektinga, ir reikėtų atlikti kuo mažiau veiksmų“, – apie sumanymą supinti plaukus pasakoja dizainerė, savo modeliams (17 moterų ir dar 12 mergaičių) parinkusi šonu pintą prancūzišką kasą.

Dizainerė juokiasi prisiminusi, kaip pirmiausia šukuoseną išbandė ant lėlės. „Tačiau nusprendžiau, kad geriausia bandyti ant nuosavų plaukų, todėl pati sutikau būti modeliu“, – pasakoja V. Jakučinskaitė.

Tiesa, 10 plaukų stilisčių komandai vadovavusi Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakulteto lektorė Silvija Grušnienė tikina, kad originalioji šukuosena – tai tik viso labo klasikinė prancūziška kasa (dar vadinama „eglute“, „drakoniuku“ ir pan.).

Visas įdomumas tas, kad ji „patobulinta“ ir pradėta pinti nuo pakaušio ir iš kitos pusės bei apsukta aplink galvą.

 

Be to, „sudėtingesnė“ šios kasos versija pinta smulkesniu raštu.

Plaukų specialistė įsitikinusi, kad kasa yra moteriškumo simbolis, todėl kiekviena moteris turėtų ją pinti.

Galima supinti ir iš trumpų plaukų

Prancūziška kasa pinama iš trijų dalių, imant po sruogą iš šonų (arba tik iš apačios).

Yra keletas prancūziškos kasos tipų: klasikinė, šoninė, supinta iki pusės ir t.t.

Dėstytoja paneigia nuomonę, kad prancūzišką kasą galima supinti tik iš ilgų plaukų.

„Pakanka, jei plaukų ilgis yra iki pečių, tačiau galima supinti kasą ir iš trumpų, vos ausis siekiančių plaukų, – tikina pašnekovė. – Kompensuoti plaukų trūkumą galima įpinant į plaukus juostų – audinys prideda apimties ir tarsi papildomų sruogų.“

Įpintas audinys – stilinga ir gražu

Į kasą įpintos trys 1,5 m ilgio ir 10 cm pločio audinio juostos – originali V. Jakunčinskaitės kolekcijos modelių šukuosenos detalė.

 

„Jos atkartojo suknelių ir paltų raštus, tačiau galima pinti iš ryškių audinių, įpinti kaspinų, virvelių, karolių, ką tik norite“, – keletą idėjų sufleruoja lektorė.

„Pinti tokią kasą mūsų studentės išmoksta antro kurso pradžioje, – sako S. Grušnienė, į pagalbą V. Jakučinskaitės kolekcijos šou pasikvietusi keletą studenčių, tarp kurių – ir dizainerės V. Jakučinskaitės sesuo, kuri ir pametėjo vyresnėlei originalią šukuosenos idėją. – Kasą supinti galima ir iš dvylikos dalių.“

Iš audinio juostų galima suformuoti savotišką skrybėlaitę ar gėlę, kuri užbaigs ir papuoš jūsų kasą.

„Tai ir šukuosena, ir dekoras, – teigia S. Gruškienė. – Ir skoninga, ir stilinga. Grožis dažniausiai slypi paprastume.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis