Makiažo pamoka: kaip pasidaryti Marilyn Monroe makiažą?

Holivudo aktorė Marilyn Monroe – neabejotinai viena garsiausių ir viena labiausiai kopijuojamų visų laikų šviesiaplaukių, daugelio moterų (ir vyrų) grožio idealas. Jos šukuosena, putlios lūpos, išraiškingos akys, – visos nori būti nors truputį panašios į Marilyn Monroe. Tai – įmanoma!

Praėjusią savaitę Lietuvos kino teatrus pasiekė režisieriaus Simono Curtiso biografinė drama „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“. Ekrane  įkūnyti M. Monroe pagrindinio vaidmens atlikėjai Michelle Williams padėjo stilistė Jill Taylor, o lietuviškąja Marilyn Monroe dažnai vadinamai aktorei Daliai Michelevičiūtei Marilyn Monroe įvaizdį filmo premjeros vakarui sukūrė dizaineris Giedrius Paulauskas ir „L’Oréal Paris“ makiažo meistrai.

D. Michelevičiūtė virsta Marilyn Monroe...

Mes užkulisiuose fiksavome, kaip D. Michelevičiūtei buvo kuriamas Marilyn Monroe makiažas, ir dalijamės patarimais bei gudrybėmis, kaip pasidaryti makiažą à la Marilyn Monroe.

1 žingsnis: pudra. Nors mėgstamiausia M. Monroe veido pudra buvo „Erno Laszlo“, puikiausiai tiks ir kitokia (pavyzdžiui, 16 valandų išliekantis „L’Oréal Paris“ makiažo pagrindas „Infallible“). Svarbiausia – makiažo pagrindas ir kreminė pudra turi „atkartoti“ veido atspalvį ir būti „nematomi“. M. Monroe veido oda buvo šviesi, todėl nepersistenkite.

 

2 žingsnis: akys. Pirmiausia virš viršutinio voko juodu (arba rudu – tokį mėgo M. Monroe) minkštu akių pieštuku nubrėžkite liniją, kiek storesnę ties akies kampučiu.

 

3 žingsnis: vokų šešėliai. Visą voką iki pat antakių linijos nutepkite kuo šviesesniais blizgiais šešėliais (M. Monroe mėgo baltą spalvą), akių kampučius ties išore šepetėliu patepkite tamsesne spalva, – taip „įrėminsite“ akis. Svarbiausia, kad vokų šešėliai būtų minkšti ir nesubėgtų į raukšleles.

 

4 žingsnis: kontūras. Skystu akių kontūrų pieštuku brėžkite ploną liniją, kiek kylančią į viršų. Akių makiažo tikslas (tokį patį tikslą turėjo ir M. Monroe) – kad akys atrodytų didesnės.

 

5 žingsnis: blakstienos. Kuo daugiau blakstienų! (M. Monroe blakstienos buvo ilgos ir tankios.) Savąsias tepkite, pavyzdžiui, „L’Oréal Paris“ blakstienų tušu „Volume Million Lashes“.

 

6 žingsnis: sutvirtinkite makiažą. Priemonės – biri (sausa, kompatikinė ar kt.) pudra ir skaistalai.

 

7 žingsnis. Jei reikia, vatos tamponėliais išsklaidykite šešėlius, pataisykite linijas.

 

8 žingsnis: lūpos. Skiriamasis Marilyn Monroe bruožas – ryškiai raudonos lūpos. Vadinasi, teks naudoti lūpų pieštuką kontūrui nubrėžti ir tik tada tepti lūpas dažais (D. Michelevičiūtės lūpos dažytos „L’Oréal Paris“ ilgai išliekančiais lūpų dažais „Color Riche Classic“). Ypač patogu lūpų makiažui naudoti šepetėlį – taip dažai tolygiau pasiskirsto, be to, pati M. Monroe lūpų dažus tepdavo šepetėliu.

 

9 žingsnis: plaukai. Idealu, jei plaukų ilgis – kiek žemiau ausų ir jie yra natūraliai banguoti. Jei ne, šiems subanguoti naudokite stambius plaukų suktukus, kad plaukai vilnytų stambiomis garbanomis. Jas sutvirtinkite plaukų laku.

O kaip dažėsi pati Marilyn Monroe?

Kelios M. Monroe grožio paslaptys:

* Marilyn Monroe klapsėjo ilgomis lėlės blakstienomis, todėl, darantis makiažą à la Marilyn Monroe, akių kampučiuose pravers keli papildomų ilgesnių dirbtinių blakstienų pluošteliai.

* Garsiausia visų laikų blondine vadinama Marilyn Monroe iš tiesų nebuvo blondinė. Natūrali M. Monroe plaukų spalva – ruda.

* Mėgstamiausia M. Monroe veido pudra buvo „Erno Laszlo“. Kartais ji naudodavo „Anita d’Foged“ (šiandien šis prekių ženklas vadinasi „Anita of Denmark“) dieninę drėkinamąją dramblio kaulo atspalvio (Ivory Medium) pudrą. Kaip makiažo pagrindą naudodavo „Elizabeth Arden“ pudrą „Pat-A-Crème“.

* M. Monroe makiažo likučius nuo veido šalindavo „Shu Uemura“ aliejiniu valikliu (jį naudoja ir dainininkė Madonna). Nuvaliusi veidą, Marilyn mažiausiai 15 kartų prausdavo veidą šaltu vandeniu, kad susitrauktų poros ir pakiltų odos tonusas.

* Akių kontūrą M. Monroe brėždavo„Elizabeth Arden“ tamsiai rudu akių pieštuku.

* Veidui ji naudodavo vazeliną – todėl net užtepus makiažo pagrindo ir pudros, M. Monroe veidas švytėdavo.

* Kaip tikra žvaigždė, ji mokėjo paryškinti privalumus ir paslėpti (tikrus ar įsivaizduojamus) trūkumus: mėgdavo skaistalais paryškinti skruostikaulius (tepdavo skaistalus žemiau kaulo) ir taip vizualiai sumažindavo nosį. Beje, skaistalais ji brūkštelėdavo ir nosies galiuką. Beveik visuomet naudodavo rožinius arba koralų spalvos skaistalus.

* Dažydama akis, M. Monroe mėgdžiojo Gretą Garbo ir jos akių žvilgsnį, todėl akių makiažą à la Marilyn Monroe iš tiesų reikėtų vadinti Gretos Garbo akių makiažo replika.

* Vokus Marilyn tepdavo blizgančiais baltais vokų šešėliais (labai mėgo „Elizabeth Arden“ „White Lustre“) iki pat antakių kaulo iškyšulio (visai kaip D. Michelevičiūtė). „Padūmijusiems“ vokų išoriniams kampučiams M. Monroe naudojo tamsiai rudą, o kartais – sidabro mėlyną atspalvį (vėlgi – „Elizabeth Arden“, atspalviai „Autumn Smoke“ ir „Pearly Blue“). Retomis progomis, atsidariusi drabužinę ir radusi tinkamą suknelę, M. Monroe naudodavo šviesiai žalius šešėlius.

* Darydama akių makiažą, M. Monroe siekdavo, kad akys atrodytų kuo didesnės, todėl paryškindavo dažniausiai tik viršutinę voko dalį (ryškų kontūrą brėždavo tik virš viršutinio voko – per visą liniją, tada šiek tiek į žemyn ir vėl į viršų, tarsi piešdama „bangelę“) ir niekuomet visiškai neįrėmindavo akių. Tarp viršutinės ir apatinės linijų ji palikdavo tarpą, kurį paryškindavo baltu akių pieštuku.

* Apatinę liniją M. Monroe brėždavo taip: pieštuku maždaug nuo tos vietos, kur prasideda rainelė, piešdavo žemėjančią liniją. Taip, kad tarp viršutinio ir apatinio voko susidarytų jau minėtas tarpas (jis turėtų būti apie milimetro pločio). Štai ir visa M. Monroe bembio žvilgsnio paslaptis.

* Norėdama, kad lūpos atrodytų kuo putlesnės, M. Monroe tepdavo penkių atspalvių raudonus dažus. Pirmiausia tamsiai raudonu (ne per tamsiu) pieštuku nubrėždavo lūpų kontūrą, tada šepetėliu užtepdavo tris sluoksnius dažų. Išorinius kraštelius ji tepdavo tamsesne spalva, o vidinius ir ties lūpų viduriu – šviesesne. Patį vidurį M. Monroe patepdavo baltu maskuokliu. Tada – plonas sluoksnis blizgio (galimas daiktas, iš bičių ir augalinio vaško, tačiau tikrosios blizgio, kurį gamindavo savo rankomis, sudėties Marilyn niekada niekam neišdavė), paskutinis sluoksnis raudonų dažų ir vėl blizgis „užantspauduoti“ lūpoms.

* Kasdien darydamasi makiažą, M. Monroe sugaišdavo valandą su puse.

* Dažydamasi Marilyn niekada nebijodavo suklysti. Bandydama ir klysdama, ji išmoko pasidaryti tobulą seksualiausios pasaulio moters makiažą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis