Laimės filosofija su Julia Roberts

Gyvenimas yra gražus. Šią paprastą tiesą kompanija „Lancôme“ nusprendė iliustruoti aromatu. Kvapusis vanduo „La vie est belle“ ką tik pristatytas, o jo vieta parfumerijos istorijoje jau garantuota.

Kvapiojo vandens „La vie est belle“ pristatymas tapo išskirtiniu šių metų įvykiu parfumerijos pasaulyje. Kompanija „Lancôme“ sublizgėjo: kvepalus kūrė trys žymiausi parfumeriai, negailėta retų natūralių komponentų, unikalus flakono dizainas pritaikytas pagal atrastą kompanijos archyvuose. Negana to, aromato ambasadore tapo aktorė Julia Roberts, o talentingasis režisierius Tarsemas Singhas sukūrė nuostabiai gražų reklaminį kvapiojo vandens filmą. Pagrindinis naujojo aromato pristatymas vyko Pietų Prancūzijoje, prabangiausioje Žydrosios pakrantės viloje „Villa Ephrussi de Rothschild“. 300 ištaigingo pobūvio svečių kone maudėsi kvepaluose, mat šie lašėjo nuo krištolo sietyno...

"La vie est belle"
Žurnalas "Moteris"

To dar niekada nėra buvę – per naujojo kompanijos „Lancôme“ aromato pristatymą Prancūzijoje nuo krištolo sietyno kapsėjo kvapiojo vandens „La vie est belle“ lašeliai.

Šįkart „Lancôme“ užsimojo plačiau, nei tik pristatyti naują aromatą. „La vie est belle“ – tai ir šūkis, įkvepiantis keisti požiūrį į daugelį visuotinai priimtinų dalykų, perkainoti vertybes. Gyvenimas yra toks, koks norime, kad būtų. Jei jis gražus, vadinasi, taip pasirinkome. Ar skamba ne per drąsiai? Taip, bet be drąsos nėra ir laimės. Kiekvienas turi eiti pirmyn vadovaudamasis nuojauta, kas pačiam būtų geriausia, jei reikia – laužydamas standartus, nes kiekvieno laimė – savita. Verta gyventi lėčiau, bet turiningiau. Tuštybių mugėje įsigyti mažiau, bet tik tai, ko tikrai reikia. Pasirinkti žingsniuoti per gyvenimą saulėtąja kelio puse dainuojančia širdimi.

"La vie est belle"
Žurnalas "Moteris"

Naujojo aromato pristatymas vyko Pietų Prancūzijoje prabangioje viloje „Villa Ephrussi de Rothschild“.

Kur trys stos, daugiau padarys
Tam, kad sukurtų išskirtinius kvepalus, pirmąkart susivienijo trys žymiausi prancūzų parfumeriai: Olivier Polge'as, Dominique'as Ropionas ir Anne Flipo. Kiekvienas į kūrinį sudėjo tai, ką turi geriausia: kūrybiškasis O. Polge'as – gebėjimą komponuoti elegantiškus kvapus, A. Flipo – kvapais perteikti gyvenimo džiaugsmo (pranc. – joie de vivre) nuotaiką, o D. Ropionas – virtuozišką gėlinių aromatų komponavimo techniką. Aromato formulei išgryninti prireikė net trejų metų, mat trijulė sukūrė daugiau nei 5000 versijų.

"La vie est belle"
Žurnalas "Moteris"

„La vie est belle“ kūrėjai Olivier Polge'as, Dominique'as Ropionas ir Anne Flipo – parfumerijos svajonių komanda.

Gyvenimo grožiui perteikti pasirinkti 63 komponentai, kiekvienam leista visapusiškai atsiskleisti. Šūkio „mažiau, bet geriau“ kompanija „Lancôme“ nusprendė laikytis be jokių kompromisų, todėl „La vie est belle“ sudėtyje yra brangių natūralių absoliutų (absoliutas – labai koncentruotas aromatinis produktas), esencijų ir konkretų (konkretas – kvapusis įvairių aliejų, vaškų ir dervų mišinys).
Florencijos blyškiųjų vilkdalgių konkretas – vienas pačių rečiausių ir brangiausių „La vie est belle“ sudedamųjų dalių. Vilkdalgiai – tarsi šio aromato stuburas: laiko visą iš gėlių natų (ryškiausios yra arabinių jazminaičių ir apelsinmedžių žiedų absoliutų) supintą parfumerinį karkasą. Indonezijos pačiulių esencija suteikia kvapui gilumo ir stiprumo. Kompoziciją vainikuoja gurmaniškos natos: vanilės, saldainių, juodųjų serbentų, kriaušių, tongapupių.

Flakonas: šypsenos galia
1949-aisiais „Lancôme“ įkūrėjas Armandas Petitjeanas paprašė kompanijos meno direktorių George'ą Delhomme'ą sukurti spinduliuojantį moteriškumą perteikiantį flakoną. Siekdamas atskleisti laimės kvintesenciją, dizaineris pateikė daugybę eskizų. Patį kūrėją labiausiai tenkino flakonas pavadinimu „Le sourire de cristal“ (pranc.k.; „Krištolinė šypsena“). Deja, šis jokiam kvapui niekada nebuvo pritaikytas. Po 63-ejų metų „Lancôme“ nutarė įgyvendinti dizainerio užmačią. Tik tam prireikė dar metų – techniškai buvo labai sudėtinga stiklo kube suformuoti šypsenos formos ertmę kvepalams supilti. 

„Šis flakonas – be jokio užrašo. Štai kas man patinka labiausiai. Pastaruoju metu visur „rėkia“ prekių ženklai, o ant šio buteliuko nėra net pačių kvepalų pavadinimo. Tai nuostabu ir labai stipru“, – susižavėjimo neslėpė „La vie est belle“ ambasadorė aktorė Julia Roberts.

"La vie est belle"
Žurnalas "Moteris"

Julios požiūris
Plačiausios Holivudo šypsenos savininkė Julia Roberts kaip niekas kitas tiko tapti kvapiojo vandens „La vie est belle“ ambasadore – aktorė tiesiog trykšta energija, aistra gyventi ir gyvenimo džiaugsmu. „Manau, turėtume būti dėkingi už kiekvieną gyvenimo dieną. Kuo esi vyresnis, tuo geriau supranti, koks trapus yra tavo gyvenimas. Laikas bėga taip greitai. Tokios motyvacijos, manau, pakanka, kad džiugiai nusiteikęs kasryt pakiltum iš lovos“, – tvirtina aktorė. 

Pristatydama kvapųjį vandenį „La vie est belle“ J. Roberts žurnalistams atvirai pasakojo apie save. „Aš labai jauna suvokiau, kad esu apdovanota gebėjimu būti laiminga. Žinoma, reikia ir pasistengti, bet optimistė buvau visada. Optimizmas ir humoro jausmas labai praverčia, kai reikia auginti tris vaikus“, – šmaikštauja J. Roberts. Jos dvyniams – Hazel Patriciai ir Phinnaeusui – dabar yra aštuoneri, o jaunėliui Henry Danieliui – penkeri. 

Puikūs santykiai su vyru ir vaikais – didžiausias šios moters pasididžiavimas. Net darbus J. Roberts renkasi pasvarsčiusi, ar tikrai verta dėl jų aukoti šeimai skirtą laiką. Visgi aktorystę dievina. Ją įkvepia kolektyvinė kūryba. „Geriausias dalykas, kuris nutinka kuriant kino filmus, yra su vienu ar keliais žmonėmis užsimezgusi draugystė. Taip per pastaruosius dvidešimt metų įgijau gražų būrį draugų“, – atviravo aktorė. Tarp jos naujų bičiulių – juostos „Veidrodėli, veidrodėli... Snieguolės istorija“ ir naujojo aromato „La vie est belle“ reklaminio filmo režisierius Singhas Tarsemas. Šiltą bendravimą vertinanti aktorė kompanijai „Lancôme“ (su šia bendradarbiauja nuo 2009-ųjų) negaili gerų žodžių: „Nesitikėjau, kad būsiu įtraukta į kūrybinį procesą. Nuostabu, kai su žmonėmis gali ne tik dirbti, bet ir draugauti.“

"La vie est belle"
Žurnalas "Moteris"

Naujojo „Lancôme“ aromato kūrėjai pateikė aktorei savo sukurtus pavyzdžius. Jai tikrai nepatikę buvo atmesti be jokių kompromisų. „Jei jau man teks pristatyti kvepalus, tai norėčiau pristatyti tokius, kuriais man pačiai norėtųsi kvepintis“, – tvirtino pirmąkart gyvenime aromato veidu tapusi J. Roberts. Aktorei patinka kvepintis, bet tik tiek, kad aplinkiniai, norėdami geriau pajusti aromatą, turėtų prieiti šiek tiek arčiau. Labiausiai ji mėgsta pačiulių ir medienos natas, o pernelyg ryškių pudros akordų vengia. „Nedaugelis vertina pačiulių aromatą. Vos išgirdę šį augalo pavadinimą ima purtytis: „Oi, ne ne ne.“ Panašios reakcijos sulauktum pasakęs, kad esi Skorpionas (J. Roberts yra Skorpionas – red. past.). Pačiulių nata mane lydi nuo tada, kai įžengiau į trečiąją dešimtį. Man patinka, kai žmonės, užuodę šį kvapą, žino, kad esu kažkur netoliese. Kartą aktorė Marcia Gay Harden – nebuvau mačiusi jos kelerius metus – mane stipriai apkabino ir pasakė: „O, tu kvepi kaip kadaise!“ Gerai pažįstamas aromatas mus tarsi grąžino į tuos laikus, kai buvome artimos. Mano vaikai mėgsta užmigti apsikabinę mano kvapu persismelkusį šalikėlį – tai padeda jiems pasijusti jaukiai“, – pasakojo žvaigždė. 

J. Roberts juokauja, kad jai, būnant 44-erių, labai patiko pasijusti supermodeliu. Metams bėgant, ši moteris vis labiau didžiuojasi savo kūnu ir jaučiasi komfortiškai tokia, kokia yra. „Mano stilistė Elizabeth verčia mane dėvėti liemenį pabrėžiančius drabužius, tik vis nesutariame, kurioje vietoje jis yra“, – šmaikštavo aktorė.

Didžiausia prabanga J. Roberts vadina galimybę daryti tai, ko iš tikrųjų nori. „Prieš porą dešimtmečių visi buvome susikoncentravę į save, į materialinius dalykus, norėjome išsiveržti į priekį, daryti karjerą. Visgi gyvenimas eina ratu, ciklai kartojasi. Ekonominiai sunkumai daugelį privertė grįžti prie paprastesnių dalykų ir atrasti bendravimo džiaugsmą. Dabar, XXI amžiuje, norime pabėgti nuo triukšmo“, – sako J. Roberts. Jai pačiai pasprukus nuo šurmulio mieliausia... megzti. Aktorė lankė ir siuvimo kursus, labai norėtų įgūdžius patobulinti, nes nepritaikomos žinios greitai užsimiršta. „Prieš porą metų gimtadienio proga kažkas padovanojo man didelę įdomiai margintą skraistę. Iš jos pasisiuvau tikrai dailią suknelę“, – atviravo aktorė. 

„Esu paprastas žmogus, dirbantis išskirtinį darbą, tačiau pati dėl to išskirtinė nesu. Jei kartais tai pamirščiau, artimi žmonės primins“, – tvirtino kuklioji įžymybė.

Draugystę ir šiltus santykius, žvaigždės manymu, gali užmegzti būdamas nuoširdus ir tikras – tada sulauksi draugų ir artimesnių bendradarbių palaikymo. Štai kas, anot aktorės, yra tikrasis laimės šaltinis.

Gražus gyvenimas pagal Julią Roberts
Gražus tas, kuris yra sveikas ir laimingas. „Norime to ar ne, veidas ir laikysena atspindi visą mūsų gyvenimą. Todėl reikia stengtis būti laimingam ir sveikam.“

"La vie est belle"
Žurnalas "Moteris"

Žalumynai„Nesu pamišusi, bet stengiuosi valgyti sveikai. Geriu daug vandens ir valgau daug žalumynų.“

Maistas be gliuteno. „Draugė pasiūlė eksperimentą: jei jai pavyks pakeisti visus mano turimus produktus su gliutenu į tokius pat be gliuteno, aš turėsiu pamėginti jais maitintis. Sutikau. Jei esi gerai pasirengęs, pakeisti mitybą visai nesunku. Nieko neatsisakiau – vietoj paprastos picos valgau picą be gliuteno, išsikepu sausainių ar bananų duonos be gliuteno. Tai labai skanu, o aš jaučiuosi puikiai.“

Bučiniai. „Puikus būdas grožiui išlaikyti.“ 

Mankšta. „Mano pratimai – tai jogos ir šokių derinys „Buti yoga“. Mankštinuosi kartu su jogos mokytoja ir keliais draugais.“

Mada. „Mėgstu Diane Von Furstenberg ir Stellos McCartney kuriamus drabužius, mados namų „Balenciaga“ ir vintažinius „Ossie Clark“ kūrinius.“ 


Mantra.
„Nėra kito būdo pasiekti nesėkmingo kelio ruožo galą, kaip tik jį nužingsniuoti.“
Didžiausia silpnybė. „Birkin“ rankinė, kurią mano vyras dėl brangumo vadina „Honda“. Tai tikrai prabangos dalykas.“


Poilsis.
„Jei turite mažą vaiką, kai jis atsigula pokaičio miego, pamiegokite ir pačios. Arba pagulėkite šiltoje vonioje. Arba paskambinkite seseriai. Arba, prieš imdamosi skalbinių, indų plovimo, buto tvarkymo arba to, ką būtinai reikia padaryti, padarykite tai, ko tikrai norite. Antraip jums visada stigs laiko sau. Tiesą sakant, nesvarbu – turite vaiką ar ne. Atsisėskite ir išgerkite kavos ar arbatos, kaip nors pamaloninkite save, nes tai gyvybiškai būtina. Būtent tai padės jums turėti jėgų tada, kai šių labiausiai reikės. Dažnai tam, kad pabūčiau tyliai, sau pasakau: „Visa kita gali palaukti.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis