Kokios grožio paslaptys puoselėjamos svetur?

Šiandien grožio pramonė džiugina naujausiomis technologijomis, kurios padeda pasiekti akivaizdžių rezultatų. Tačiau yra daugybė kosmetikos ingredientų, naudotų dar mūsų protėvių. Kokios tradicinės grožio paslaptys glūdi skirtinguose pasaulio kampeliuose?

Gana. Taukmedžių sviestas
Šis sviestas yra gaminamas iš taukmedžių riešutų arba plačiašakių Karite medžių, kurių apstu Afrikoje. Ganoje sviestas naudojamas odai apsaugoti nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. Taukmedžių sviestas dažnai naudojamas kosmetikos priemonėse, skirtose lūpų priežiūrai. Jis nepamainomai minkština ir maitina odą, neleidžia skeldėti. Balzamo, kuriame yra taukmedžių sviesto, efektas išlieka kur kas ilgiau nei lūpų pieštukų, pagamintų iš naftos produktų. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad taukmedžių sviestas nėra tinkamas visiems - nors jis puikiai drėkina odą, gali užkimšti poras, tad nerekomenduojamas tiems, kurie turi aknę.

Taukmedžių sviestas minkština ir maitina odą, tačiau nerekomenduojamas kenčiantiems nuo aknės.
Taukmedžių sviestas minkština ir maitina odą, tačiau nerekomenduojamas kenčiantiems nuo aknės.
Shutterstock nuotr.

Australija. Kraujažolių šaknys
Kadaise kraujažolės buvo naudojamos žaizdų dezinfekavimui, o septintajame dešimtmetyje mokslininkai atrado, kad jose esama salicilo rūgšties, kuri padeda sumažinti skausmą ir karštį. Pakramčius kraujažolių sumažėja ir dantų skausmas. Pirmosios grožio srityje kraujažoles pritaikė aborigenų moterys - iš šių augalų pagamintomis priemonėmis naikindavo strijas. Kosmetikos produktai su veikliosiomis kraujažolių šaknų medžiagomis atgaivina ir efektyviai drėkina odą.

Izraelis ir Jordanija. Purvas
Jau nuo seno žinoma, kad Negyvosios jūros purvas turi gydomųjų savybių - būtent nuo procedūrų, kuriose naudojamas purvas, gimė SPA centrų idėja. Negyvosios jūros purvas yra prisotintas druskos ir naudingų mineralų, purvo procedūros valo odą, padeda atsikratyti toksinų ir gydo aknę.

Purvo kaukės ne tik valo odą, bet ir turi gydomųjų savybių.
Purvo kaukės ne tik valo odą, bet ir turi gydomųjų savybių.
Shutterstock nuotr.

Čilė. Raudonosios vynuogės
Raudonosios vynuogės garsėja antioksidantinėmis savybėmis. Čilės moterys gaminasi tradicinę veido kaukę iš trintų raudonųjų vynuogių ir miltų - tai odai suteikia spindesio. Raudonosios vynuogės – prevencija nuo vėžio, širdies bei kraujagyslių ligų.  Vynuogių kauliukų aliejuje bei svieste gausu beta karoteno ir vitaminų, kurie saugo žmogaus organizmą nuo kenksmingo laisvųjų radikalų poveikio, saugo odą nuo saulės nudegimų, aprūpina ją reikalingomis medžiagomis, skaistina ir suteikia elastingumo.

Kinija. Perlų pudra ir veido taškų analizė
Gražuolės kinų imperatorės odą balindavo perlų pudra, o trintus perlus naudojo kaip priešuždegiminę priemonę. Vis dėlto, nors perlų veiksmingumas žinomas nuo seno, šiuolaikinėje kosmetikos pramonėje jie išpopuliarėjo tik pastaruoju metu. Perluose esančios medžiagos apsaugo odą ir suteikia jai išskirtinio švytėjimo. Iš perlų pagaminta šviesą atspindinti pudra ypač rekomenduojama brandžiai odai, spindesys jai suteikia jaunatviškumo.

Dar viena kinų grožio paslaptis – veido sričių analizė. Pagal kinų metodą veidas yra skirstomas į 13 zonų. Jei kažkuri iš šių zonų yra prastos būklės, pavyzdžiui, papilkėjusi oda, išsausėjimas, raudonis ir t.t., reikėtų susirūpinti organais, kurie priskirti tai zonai.

Tam tikros veido zonos problemos gali signalizuoti apie organų sutrikimus.
Tam tikros veido zonos problemos gali signalizuoti apie organų sutrikimus.

  • kakta – plonojo žarnyno problemos
  • smilkinio viršus – šlapimo pūslė
  • sritis virš antakių – širdis
  • tarpas tarp antakių – kepenys
  • nosis – kasa
  • paakiai – inkstai
  • smilkinio apačia – tulžies pūslė
  • skruostai – skrandis
  • panosė – širdis
  • mimikos raukšlės šalia lūpų – storasis žarnynas
  • smakras – mažojo dubens organai
  • žandikaulis – plaučiai
  • kaklas – ženklas, kad organizmas kovoja su bakterijomis ar liga

Prancūzija. Saldymedis
Anksčiau saldymedis buvo naudojamas nuraminti skrandžio opoms, odos uždegimams ir įvairioms ligoms gydyti. Saldymedžio šaknis iš tiesų turi antimikrobinių ir uždegimą slopinančių savybių. Kosmetikos priemonės, kuriose esama šio augalo, gerina mikrocirkuliaciją, nuramina odą, padeda ją skaistinti ir maskuoja trūkumus.

Kosmetikos priemonės su saldymedžiu padeda maskuoti odos trūkumus - ją skaistina ir sulygina spalvą.
Kosmetikos priemonės su saldymedžiu padeda maskuoti odos trūkumus - ją skaistina ir sulygina spalvą.
Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis