Pavojai, tykantys kosmetinėje – kaip jų išvengti?

Kremas, lūpų dažai, šešėliai, makiažo pagrindas ar skaistalai – su šiais produktais susiduriame ko ne kasdien. Deja, jie ne tik padeda paryškinti grožį, bet ir kaupia įvairiausias bakterijas, kurios gali pakenkti odai ir sukelti rimtas ligas. Kaip atpažinti pavojus, tykančius kosmetikos krepšelyje ir jų išvengti?

Ant kiekvienos kosmetikos produkto pakuotės turėtų būti nurodytas galiojimo laikas – kiek laiko priemonę galima naudoti nuo pakuotės atidarymo. Tačiau kartais rasti galiojimo datą yra nelengva. Jei produkto galiojimo laiko nerandate, pasiteiraukite konsultanto, jis paaiškins kur yra nurodyti galiojimo skaičiai ir kaip juos šifruoti. Atminkite, kad sausi produktai gali būti naudojami ilgiau nei skystos konsistencijos.

Kaip atpažinti, kad kosmetikos priemonė nebetinkama naudoti?
Vienas iš gendančių produktų rodiklių – blogas kvapas. Jei ant kremo ar kitos priemonės nurodytas galiojimo terminas dar nesibaigė, tačiau sklinda nemalonus kvapas, greičiausiai produktą teks išmesti. Kad jame dauginasi bakterijos rodo ir pakitusi konsistencija bei spalva.

Atidžiai stebėkite kreminės konsistencijos produktus: makiažo pagrindus, kremus, losjonus ir t.t., kuo skystesnis produktas, tuo didesnė galimybė jame kauptis bakterijoms. Jie sugenda greičiau nei birūs. Kad prailgintumėte skystų produktų galiojimo laiką, laikykite juos vėsioje ir sausoje vietoje, saugokite nuo saulės spindulių. Produktai greičiau ges, jei sušils, prasidės oksidacija. Svarbu priemones tepti tik su švariais teptukais, kempinėlėmis ar vatelėmis.

Shutterstock nuotr.

Kosmetikos produktų ir priemonių priežiūra
Nepamirškite prižiūrėti pagalbinių priemonių – teptukų, šepetėlių ir kitų. Jei tokias priemones naudojate tik asmeniškai, pakaks juos kruopščiai išplauti specialiu skysčiu kartą per savaitę. Jei teptukų neplausite, juose ims kauptis bakterijos ir mikrobai, kuriais ne tik užteršite kosmetikos priemones, bet ir sudirginsite odą. Taip pat nepavyks išgauti grynos spalvos, nes teptukų šereliuose likę šešėliai ar kiti produktai susimaišys su naujai tepamais.

Ar kada atkreipėte dėmesį, kaip greitai išsipurvina kosmetikos krepšelio vidus? Tai dar viena terpė plisti įvairiems mikrobams. Bent kartą per mėnesį išvalykite kosmetikos krepšelį ir jame esančių priemonių pakuotes nuo nešvarumų. Paprasčiau prižiūrėti kosmetinę, kuri pagaminta iš impregnuotų audinių ar plastiko.

Dažydamos lūpas stenkitės netepti dažų tiesiai iš tūbelės, bus higieniškiau, jei naudosite specialų teptuką. Kaskart nudažiusios lūpas, teptuką išplaukite. Taip pat patariama ir tiesiai iš pakuotės pirštu netepti šešėlių. Teptuku paimkite norimų šešėlių, patepkite voką, o spalvą jau galite išsklaidyti pirštais.

Mikrobai, bakterijos ar net grybelis gali tykoti ne tik jūsų grožio reikmenų krepšelyje, bet kosmetikos prekių parduotuvėse. Jei norite išbandyti makiažo produktų spalvas, pavyzdžiui, patinkančius lūpų dažus, visų pirma kreipkitės į konsultantą. Jis turėtų specialiomis priemonėmis dezinfekuoti dažus arba duoti vienkartinį teptuką. Verčiau spalvas tepkite ne ant veido, o ant plaštakos.

Shutterstock nuotr.

Taigi, palaikykite švarą ir tvarką kosmetinėje, prižiūrėkite grožio produktus ir stebėkite jų galiojimo laiką. Tuomet ne tik lengviau rasite reikiamas priemones, jos ilgiau galios, bet ir išvengsite įvairių odos ligų rizikos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis