Dermatologo komentaras: ką reikia žinoti apie veido valymą

Niekas taip nepuošia moters kaip sveika veido oda. Jeigu turite mišrią ar riebią veido odą ir netinkamai ją prižiūrite, gali atsirasti įvairių problemų (odos papilkėjimas, užsikimšę poros, pūlinukai ar mazgai).

Konsultuoja klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė

Problemų dar padaugėja, jeigu pats žmogus pradeda spaudinėti pūlinukus. Jeigu norite išsaugoti gražią odą, rekomenduoju atlikti gydomąjį veido valymą. Procedūros metu parenkamos Jums tinkamos veido priežiūros priemonės, kurios neleidžia odai vėl užsiteršti. Po procedūros švarios poros tinkamai atlieka savo funkciją, riebalinės liaukos neužsikemša, uždegimo elementų nebelieka, todėl veidas ima natūraliai švytėti.

Pateikiu svarbiausias veido valymo taisykles:

Taisyklė Nr. 1 - veido valymą gali atlikti tik medicininį išsilavinimą turintis kosmetologas.

Jeigu kreipsitės tik į profesionalus, išvengsite komplikacijų, kurios gali atsirasti atliekant veido valymą netinkamai:
- kraujosrūvos (atsiranda, jei procedūros metu odai naudojamas per didelis spaudimas),
- randai ir pigmentinės dėmės (atsiranda, jei specialistas sužeidžia odą),
- ateromos (tai pūlingi arba sausi elementai, kurie nepilnai pašalinami iš porų ir gali apaugti tankiu dangalu po oda),
- paūmėjęs odos uždegimas, infekcijos išplitimas (atsiranda, jeigu veido valymas atliekamas esant uždegiminiams spuogams).

Taisyklė Nr. 2 - veido valymo negalima daryti patiems.

Net patyręs kosmetologas ne visada veido valymą atlieka vien tik rankomis ir į pagalbą pasitelkia specialius aparatus, nes rankomis nėra lengva viską atlikti teisingai.
Paauglius reikia mokinti neliesti uždegiminių židinių nosies-smakro trikampio zonoje, nes tai pavojinga. Šios zonos kraujotaka tiesiogiai jungiasi su smegenų kraujotaka ir jeigu, spaudžiant spuogą šioje zonoje, infekcija išplis, Jūs galite patekti į ligoninę su galvos smegenų dangalų uždegimu.

Taisyklė Nr. 3 - veido valymą galima atlikti tik esant nesudirgusiai odai.

Jeigu odoje yra nors vienas uždegiminis židinys, veido valymo procedūros atlikti negalima. Iš pradžių būtina gydytojo konsultacija, uždegimo gydymas, ir tik po to galima atlikti veido valymą. Kitu atveju infekcija išplis.

Veido valymas nėra pati maloniausia procedūra, bet tinkamai parinktas procedūrų pobūdis ir kiekis sukuria puikų terapinį efektą. Iš pradžių procedūrą reikia atlikti kas mėnesį. Tada, kai veido oda normalizuojasi, veido valymą pakanka atlikti vieną kartą į du ar tris mėnesius.

Estetinės medicinos ir dermatologijos klinikoje ,,Grožio pasaulis“ veido valymą atlieka medicininį išsilavinimą turintys kosmetologai, kurie procedūros metu naudoja specialius aparatus ir medicinines kaukes. Esant probleminei odai, taikomas rūgštinių veido valymų kursas. Esant poreikiui, konsultuoja ir gydo patyrę gydytojai dermatologai. Daugiau informacijos – Dalyvauk konkurse ir laimėk grožio procedūrų!


Parašyk Redakcijai