Naujienos iš pasaulio kvepalų sostinės

Grasas - Prancūzijos provanso regione stūksantis miestelis. Vos 50 tūkst. gyventojų turintis miestelis tituluojamas pasaulio kvepalų sostine. Pavasarį Graso gyventojai pasitiko su užburiančių kvapų kolekcija iš viso pasaulio.

Grase pagaminama daugiau nei du trečdaliai visos Prancūzijos kvepalų ir fiksuojama netoli dešimties procentų viso pasaulio kvepalų pramonės. Miestelyje taip pat įsikūręs didžiausias kvepalų muziejus. Pavasarį Graso miestelyje atgimė ne tik gamta, bet ir dienos šviesą išvydo nauja subtilių aromatų, iš žiemos miego bundančios gamtos kvapų kolekcija.

Graso kolekcijai kvapniąsias medžiagas ir augalus tieka įvairios šalys. Magnolijos atkeliauja iš tolimųjų rytų, gervuogės iš pietų Prancūzijos, žalioji arbata iš Japonijos, kartusis apelsinas iš Tuniso, jazminai iš Graso ir Egipto, bergamotės iš Italijos, vanilė iš Madagaskaro, narcizai iš Prancūzijos. Per daugybę metų vietos augintojai išpuoselėjo jazminų, rožių, apelsinų žiedų ir žibuoklių kultūrą, o kvapų žinovai išrado naujus kvepalų gamybos metodus.

Šią savaitę dalelę Graso kvapų į Lietuvą atlydėjo kompanija „L‘Occitane“, pristačiusi naują pavasarinę kolekciją „Grasse“. Provanso dvasia dvelkiančios vakaronės metu, skambant akordeono natoms, moterys susipažino su Graso istorija bei išmėgino kvapų kolekciją, susidedančią iš keturių skirtingų kvapų aromatų: „Vanille & Narcisse“, „Magnolia & Mûre“, „Thé Vert & Bigarade“, „Jasmin & Bergamote“.

"Grasse" kolekcijos aromatai: „Vanille & Narcisse“, „Magnolia & Mûre“, „Thé Vert & Bigarade“, „Jasmin & Bergamote“.
Gamintojo nuotr.

Prie rafinuotų „L‘Occitane“ naujųjų „Grasse Collection“ kvepalų kūrimo prisidėjo viena garsiausių kvepalų žinovių - Karina Dureuil. Baigusi mokslus prestižinėje mokykloje, dirbo garsiuose pasaulio kvepalų namuose ir sukūrė ne vienus visiems žinomus kvepalus. Jos darbų kolekcijoje puikuojasi tokie kvepalai kaip „Roberto Cavalli“, „Gucci“, „Lanvin“, „Guerlain“, L‘Occitane Rose 4 Reines, Baux, Mirtos ir Jazminų parfumuoti vandenys.

Provansiškos vakaronės metu apie kvapų magiją pasakojo garsaus „Minervos“ tinklaraščio autorė Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė, kuri paneigė įsišaknijusį įsitikinimą, kad kvepalus žmonės renkasi norėdami pritraukti aplinkinius.

Provansiškos vakaronės akimirka
Provansiškos vakaronės akimirka
Organizatorių archyvas

„Kvepalus renkamės pirmiausiai norėdami patikti sau. Kruopščiai parinktas kvapas pakelia nuotaiką, suteikia pasitikėjimo savimi. Kvepalai atspindi asmenybę bei pratęsia aprangos stilių“, - pasakojo Rimantė.

Vakaro viešnia taip pat nepraleido progos paminėti, kad tarpukaryje Kaunas, kaip ir Grasas, garsėjo savo kvepalų pramone. Mieste ir jo apylinkėse klestėjo kvepalų pramonė, kurioje konkuravo gausybė kvepalų gamintojų. Tarpukario moterys ir panelės itin vertino alyvų, rožių bei jazminų kvapo kvepalus.

Provansiškos vakaronės akimirka
Provansiškos vakaronės akimirka
Organizatorių archyvas

Vakarui įpusėjus susirinkusios moterys galėjo išmėginti naują „L‘Occitane“ kvapų kolekciją bei pasirinkti sau tinkamiausią aromatą.

Provansiškos vakaronės akimirka
Provansiškos vakaronės akimirka
Organizatorių archyvas

„Vanille & Narcisse“ – aromatas, kuriame susipina vainilės ir narcizo pojūtis. Pirmosios natos pakvimpa juodaisiais serbentais ir bergamote, juos seka narcizai ir gardenija. Viską vainikuoja bazinis vanilės ir tongapupės aromato pojūtis. Šis kvapas tiesiog spinduliuoja moterišku subtilumu.

„Vanille & Narcisse“ aromatas
„Vanille & Narcisse“ aromatas
Gamintojo nuotr.

„Magnolia & Mûre“ – aromatas savyje talpinantis magnolijos ir gervuogių dvelksmą. Kelionė į šio aromato atradimą prasideda gervuogės ir bergamotės natomis, kurias lydi magnolija ir rožė. Bazinėse natose atsiskleidžia – pačiulis ir samanos. Šis kvapas eterinių aliejų iš tolimųjų rytų ir ekstraktų iš pietų Prancūzijos sintezė.

„Thé Vert & Bigarade“ – žaliosios arbatos ir karčiojo apelsino duetas. Aromatas pasitinka apelsino ir karčiojo apelsino natomis, laikui bėgant pereina į žaliosios arbatos ir matė dvelksmą, finale atsiskleidžia kedras, čiobreliai ir muskusas. Tai gaivus aromatas, itin tinkamas vasarai. „Thé Vert & Bigarade“ aromatas vienintelis kolekcijoje „Grasse“, tinkantis tiek moterims, tiek vyrams.

„Jasmin & Bergamote“ – kvapų derinys, savyje apjungiantis jazminų ir bergamotės aromatus. Pirmosios natos pakvimpa mandarinu ir bergamote, juos seka jazminas ir citrusai. Viską vainikuoja bazinis santalmedžio ir kedro aromato pojūtis. Tai aromatas, dvelkiantis energija ir elegancija.

Daugiau informacijos ČIA.

Užsakymo nr.: PT_61218175

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis