Riebalų persodinimas - kūnui ir veidui tobulinti

Ryžtis gultis po skalpeliu - ne kiekvienos drąsai ir kišenei. Tačiau ką daryti, jei trokšte trokštame kuo ilgiau išlikti jaunos? Pagalbos ranką jaunystės medžioklėje tiesia patikimi ir saugūs grožio metodai.

Viena populiariausių alternatyvų implantams, tobulinant veido, krūtinės ir sėdmenų formas - riebalų persodinimas. Ši procedūra rekomenduojama, kai pageidaujama padidinti skruostų, sėdmenų, lūpų tūrį arba norima išlyginti gilesnes raukšles. Ši procedūra plačiai naudojama ir kūno sričių defektams taisyti, pavyzdžiui, užpildant įdubimus po buvusių traumų.
“Tiesa, norint padailinti vieną ar kitą vietą riebalais, reikia prikaupti šio rezervo, t.y. turėti šiek tiek riebalinio audinio ant kūno. Šios procedūros neįmanoma atlikti sportiškiems arba labai liekniems pacientams”, - tvirtina Kauno “Grožio chirurgijos” klinikos doc. med. m. dr. plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Kęstutis Maslauskas. Dažniausiai riebalai persodinimui imami iš juosmens ar pilvo srities, kartais - iš šlaunų.

Savi audiniai - nepakeičiami
Pagrindinis skirtumas tarp implantų ir riebalų tas, kad riebalai yra natūralūs. Anot mediko, jokie sintetiniai gaminiai negali pakeisti savų audinių. Be to, pasak rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo, pasaulyje stiprėja tendencija atsisakyti sėdmenų implantų ir juos tobulinti tik paciento riebalų ląstelėmis. Naudojant šį metodą iki minimumo sumažėja komplikacijų tikimybė.

K. Maslauskas: savi riebalai naudojami tobulinant veido, krūtinės ir sėdmenų formas
"Grožio klinikos" archyvo nuotr.
“Krūtinės formai pakeisti ne visuomet riebalų persodinimo užteks. Todėl šioje srityje kol kas karaliauja implantai. Bet jei norima grąžinti krūtims putlumą, kurios subliuško po kūdikio maitinimo, geriausias sprendimas - užpildyti jas pacientės riebalais”, - pataria gydytojas K. Maslauskas. Operacija, anot jo, yra ganėtinai saugi. Procedūra atliekama taikant bendrąją arba regioninę nejautrą. Vietoje, iš kurios bus imami riebalai, daromi pusės centimetro ilgio pjūviai. Per pjūvį sušvirkščiama specialaus tirpalo – jis sumažina kraujavimą ir išskaido riebalines ląsteles. Vėliau įkišama metalinis vamzdelis, kuriuo išsiurbiami riebalai. Prieš persodinant ląsteles jas reikia specialiu metodu paruošti. Ir tik tada riebalai suleidžiami į reikiamą sritį. Paprastai paimama 50–1000 ml riebalų – kiekis priklauso nuo to, kokią korekciją norima atlikti.

Lietuvoje - patyrę specialistai
Kaip ir daugelis grožio procedūrų, taip ir ši turi trūkumų. Vienas pagrindinių - neįmanoma prognozuoti, kiek persodintų riebalų ląstelių prigis. Remiantis vienais šaltiniais, prigyja 30-40 proc., kitais - net 50-60 proc. riebalų ląstelių.
“Dalį persodintų ląstelių organizmas traktuoja kaip normalų riebalinį audinį. Neprigijusios riebalų ląstelės yra išskaidomos, išnešiojamos ir pašalinamos iš organizmo”, - detaliai pasakoja doc. Maslauskas. Jis perspėja, kad mažėjant svoriui gali mąžti ir persodinto riebalinio audinio storis.

Riebalų persodinimo metodas - saugus ir efektyvus. Lietuvoje šis būdas kūnui tobulinti nėra naujiena, o profesionalai, atliekantys šią procedūrą - patyrę specialistai. “Plastikos chirurgais mūsų šalyje tikrai galima pasitikėti”, - ramina Kauno “Grožio chirurgijos” klinikos doc. med. m. dr. plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas K. Maslauskas.

Užsakymo nr.: PT_61290035

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis