Taip pat skaitykite:
- Naujausioje „Chanel“ kolekcijoje – nerūpestingų atostogų dvasia
- Parfumeris A. Morillasas: moterims reikia ypatingų aromatų, o su vyrais viskas aišku
- P. Galkontaitė: mano grožio priešas - saiko stoka
Parodoje „N°5 Culture Chanel“ atskleidžiamas aromato „Chanel Nr. 5“ ryšys su menu ir mados pasauliu, taip pat mados namų „Chanel“ modernumas XX a. kultūroje. Paryžiaus šiuolaikinio meno centre „Palais de Tokyo" prancūzų meno kritikas Jeanas Louisas Froment'as sudėliojo savitą „Chanel Nr. 5“ viziją. Į parodos atidarymą gegužės 5 d. atėjo ne viena garsenybė: aktorės Carole Bouquet, Audrey Tautou, Anna Mouglalis, režisierius Jeanas Pierre'as Jeunet, taip pat „Chanel“ ambasadorė dainininkė Vanessa Paradis. Po atidarymo vyko kviestinė vakarienė, kurioje dalyvavo 400 svečių. Susirinkusieji buvo vaišinami vienos garsiausių Prancūzijos šefių Anne-Sophie Pic ruoštomis vaišėmis. Išskirtiniams patiekalams A.S. Pic įkvėpimo sėmėsi iš parodos.



Parodoje demonstruojama daugiau kaip 200 meno dirbinių, nuotraukų, knygų. Gausu ir asmeniškų madmuazelę Coco Chanel įkvėpusių eksponatų. Sakoma, kad aromato „Chanel Nr. 5“ istorija prasidėjo 1919 m. gruodį, kai anapilin iškeliavo Coco Chanel mylimasis Arthuras Capelis. Madmuazelės širdyje likusi tuštuma ir ilgesys įkvėpė ją pirmajam vardiniam aromatui – tai buvo negailestingai nutrauktos meilės atspindys. Pasak Coco Chanel, kapitono A. Capelio žūtis tapo esminiu jos gyvenimo lūžiu.


1920 m. Coco Chanel išvyko pailsėti į Veneciją. Šis Dožų miestas pavergė modeliuotoją spalvingumu ir mistika, tapo viena mėgstamiausių vietų ir nauju įkvėpimo šaltiniu. Tų pačių metų vasarą Coco Chanel paprašė parfumerio Ernesto Beaux sukurti pirmuosius vardinius „Chanel“ kvepalus. E. Beaux pasiūlė 10 aromatų pavyzdžių, o Chanel pasirinko 5-ąjį numerį. Pasak jos, šis aromatas nebuvo panašus į kitus, jis kvepėjo moterimi. Dėl pavadinimo Coco Chanel nesuko galvos, skaičius 5 buvo jos talismanas, kartu ir laimingas jos mylimojo A. Capelio skaičius.

Aromato „Chanel Nr. 5“ veidu yra buvusi ir pati Coco Chanel, ir garsios moterys: aktorės Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Nicole Kidman, Audery Tautou, šiuos kvepalus dievino visų laikų gražuole vadinama aktorė Marilyn Monroe.



Šiuolaikinio meno centre Palais de Tokyo parodos „N°5 Culture Chanel“ proga garsus sodų ir landšafto dizaineris Pietas Oudolfas sukūrė sodą, kuriame pasodinti augalai, susiję su aromatu „Chanel Nr. 5“. Šis sodas liks išskirtine dovana meno centrui, čia esama daugiau nei 10 tūkst. augalų. Būtent kelias per šį „Chanel Nr. 5“ dedikuotą sodą veda lankytojus į legendinio aromato parodą.
Paroda veiks iki 2013 m. birželio 6 d.
Videomedžiagoje - daugiau apie parodą „N°5 Culture Chanel“: