Kas traukia vyrus – lieknos ar figūringos

Dauguma moterų neatsiplėšia nuo dietas siūlančių skaitinių, nuolat ieško naujų būdų, kaip atsikratyti papildomų kilogramų. Ne tik riboja mitybą, bet ir lieja prakaitą sporto salėse ar gamtoje. O dėl ko visa tai, dėl sveikatos, grožio stereotipų ar vyrų? Ką vyrai mano apie moteriškus linkius, kas juos traukia, o kas atstumia.

Taip pat skaitykite:
3 būdai paryškinti grožį vakare
Kaip atrodyti puikiai nevėluojant į darbą
Atnaujinkite šukuoseną! Vasaros tendencija – trumpaplaukės blondinės

Sakoma, kad tiksliausiai figūrą apibūdina kūno masės indeksas (KMI). Tai skaičius, gaunamas svorį (kg) padalijus iš ūgio kvadratu (m). Normalus KMI yra 18,5-24,99. Žemesnis skaičius rodo masės trūkumą, didesnis – antsvorį. Pasak mokslininkų, tyrinėjusių moters patrauklumo priklausomybę nuo KMI, vyrus labiausiai traukia tos, kurių kūno masės indeksas svyruoja tarp 19 ir 21. Tokį KMI turinčios moterys gyvena ilgiau, yra vaisingesnės, atrodo sveikai. Nors sakoma, kad vyrai myli akimis, jų potraukiui įtaką daro ir sveikatos duomenys. Juk šakelėms susilaukti sveikų palikuonių tikimybė mažesnė nei figūringoms moterims. Taigi, figūringos laimi rezultatu 1:0.

Atlikėja Beyonce
Atlikėja Beyonce
AP/Scanpix

Dar vienas vertinimo kriterijus – kūno proporcijos. Jei lygintume smėlio laikrodžio ir obuolio tipo figūras, pastaroji patrauklumo dvikovą pralaimėtų. Vyrų dėmesį prikausto išraiškingas skirtumas tarp liemens ir klubų. Lieknučių figūra paprastai būna apylygė – nors liemuo lieknas, jis neatrodo išraiškingai dėl siaurų klubų. O apvalesnėms moterims yra didesnė tikimybė turėti pastebimą skirtumą. Kodėl vyrus traukia liemens ir klubų kontrastas? Čia ir vėl grįžtame prie pagrindinio poreikio - palikuonių.

Aktorė Aishwarya Rai
AFP/Scanpix

Ne paslaptis, kad vyrus traukia didesnė krūtinė. 2004 metais buvo nustatyta, kad moterys, kurių krūtinė masyvesnė, o liemuo liaunas, turi daugiau hormonų – estradiolio ir proestrogeno, vadinasi, lengviau pastoja ir turi didesnę tikimybę išnešioti sveikus palikuonis. Reta iš lieknų moterų turi didelę krūtinę. Tos, kurios meta svorį, rizikuoja sumažinti ir krūtinės apimtį, o vyrams patrauklesni išraiškingi apvalumai.

Aktorė Christina Hendricks ir modelis Kelly Brook
Aktorė Christina Hendricks ir modelis Kelly Brook

Tos, kurios be perstojo laikosi dietų, partnerių nežavi. Vyrai mėgsta pavalgyti, o daryti tai vieniems nemalonu. Sveikai ir subalansuotai maitintis svarbu, tačiau jei nuolat atsisakysite vakarieniauti su mylimuoju, ilgainiui jis pasijus nepatogiai. Galų gale dietautojos pasižymi nuotaikų svyravimu, pykčio priepuoliais, o tai vyrams ypač atgrasu.

Kaip sakoma, vyrai ne šunys, jų kaulai netraukia. Tad didžiuokitės savo apvalumais, o dietas verčiau iškeiskite į treniruotes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis