Plaukų stilisto patarimai: kaip kirpimais koreguoti veido formą

Tinkama šukuosena gali neatpažįstamai pakeisti. Naujas įvaizdis ne tik įžiebia ugnelę akyse, išryškina pranašumus, bet ir tobulina veidą. Kokie kirpimai padės pakoreguoti jūsų veido formą?

Taip pat skaitykite:
Pasidaryk stilingą šukuoseną pati
Kaip susikurti elegantiškos damos įvaizdį
Kai plaukai neklauso: paprastos ir greitos šukuosenos (video)

Konsultuoja YURY® salono kirpimo meistras Ridas Štūras.

Vyrauja penkios pagrindinės veido formos:
• Apskritas
• Kvadratinis
• Ovalus
• Ilgas
• Širdies formos 

Pasak kirpimo meistro R. Štūro, kiekvienas plaukų stilistas turi žinoti šias veido formas kaip abėcėlę, kuria turėtų vadovautis kurdamas kirpimus ir šukuosenas. Nereikėtų užgožti savo fantazijos, tačiau ir neperžengti ribos, norint suformuoti tinkamą šukuoseną tam tikrai veido formai.

Kokie kirpimai padėtų užmaskuoti veido putlumą?
Kad veidas atrodytų ne toks putlus, iškarpykite plaukus pakaušio srityje. Plaukų kirpimas turi atidengti jūsų skruostus ir smakrą, venkite daugiasluoksnio šoninių plaukų iškarpymo. Nenaudokite purinančių priemonių ant šonuose esančių plaukų, kitaip pabrėšite apvalią veido formą. Išbandykite kirpimą, kai plaukai siekia kaklą. 

Atlikėja Kelly Clarkson ir aktorė Emma Stone
tumblr.com nuotr.

Taip pat tinka trumpesni kirpčiukai, o ilgi – atvirkščiai, vizualiai veidą dar labiau suapvalina. Ilgi kirpčiai aplink veidą išryškina akių zoną, o ne skruostus. Norinčioms užmaskuoti veido putlumą netinks tiesiai nukirpti kirpčiukai. 

Aktorės Cameron Diaz ir Ginnifer Goodwin
Aktorės Cameron Diaz ir Ginnifer Goodwin
Scanpix

Reikėtų vengti trumpų, neiškarpytų, vienodo ilgio plaukų. Nedarykite plaukų skyrimo per vidurį. Jeigu plaukai trumpi, džiovindamos nepurinkite šonų, nes veidas atrodys dar platesnis ir apvalesnis. Venkite plaukus rišti į kasą.

Aktorė Michelle Williams
Aktorė Michelle Williams
Buzzfoto/Scanpix

Kokie kirpimai ir šukuosenos sušvelnintų kvadrato formos veidą?
Reikia kirpimo, kuris suteiktų veidui pailgumo ir apvalumo. Lengvas pakarpymas šonuose (ilgis maždaug iki apatinių žandikaulių) sušvelnins ir užmaskuos veido kampuotumą. Kvadratiniam veidui tinka vidutinio ilgio plaukai, asimetriški, trumpesni kirpčiukai.

Aktorės Olivia Wilde ir Emily Deschanel
Aktorės Olivia Wilde ir Emily Deschanel
tumblr.com nuotr.

Kad sušvelnintumėte veido bruožus, reikėtų plaukus iškarpyti šonuose ir sprando srityje. Venkite kvadratinio kirpimo, tiesių plaukų, geometrinių linijų – tai paryškins aštrius veido bruožus.

Rekomenduojama trumpų pasišiaušusių plaukų šukuosena, tokia išryškina akis ir skruostus, sušvelnina veido formas ir padaro jį moteriškesnį. 

Aktorė Keira Knightley
Aktorė Keira Knightley
AFP/Scanpix

Nekirpkite plaukų per trumpai, galite išlaikyti ilgį nugaros pusėje. Gražiai atrodys plonos, smulkios bangelės. Garbanokite plaukus, jos vizualiai naikina kvadrato formą.

Aktorė Rosario Dawson
Aktorė Rosario Dawson
tumblr.com nuotr.

Kaip šukuosena suteikti harmonijos širdelės veidui?
Gražiausiai atrodytų tokio ilgio plaukų kirpimas, kuris įrėmintų jūsų smakrą ir pridėtų jam pločio. Žaviai atrodo garbanos. Venkite per trumpai nukirptų plaukų ties sprando linija.

Aktorė Michelle Pfeiffer
Aktorė Michelle Pfeiffer
AP/Scanpix

Džiovindamos plaukų galiukus parieskite į išorę, o ne į vidų – tai labai puiki šukuosena, jei jūsų veidas širdelės formos. Tinkamiausias plaukų ilgis iki smakro linijos. Geras sprendimas – plunksnele iškarpyti plaukai prie ausų, kuriuos pašukavus link veido, būtų užsimaskuoti platūs skruostikauliai.

Manekenė Karlie Kloss
Manekenė Karlie Kloss
AP/Scanpix

Kaip kirpimu ir šukuosena pakoreguoti pailgą veidą?
Nekirpkite plaukų trumpai. Venkite plaukų kirpimo stilių, kurie prideda veidui ilgio. Pavyzdžiui, viršugalvyje iškarpytų ir išpūstų plaukų, nes sluoksniuotas kirpimas dar labiau pailgins veidą.

Pailgam veidui tinka ilgi plaukai bei ilgi kirpčiukai. Plaukus kirpkite buku kampu, nuleiskite ant vieno šono maždaug ties lūpos kampu, tai paryškins jūsų veido bruožus. Rinkitės tokį kirpimą, kuris suteiktų masės šonuose. Tiks kirpčiukai iki antakių. Jei veidas labai kampuotas, kirpčiukus reikėtų pakarpyti.

Aktorė Sarah Jessica Parker
Aktorė Sarah Jessica Parker
Reuters/Scanpix
Aktorė Sandra Bullock
Aktorė Sandra Bullock
Reuters/Scanpix

Taip pat tinka garbanos, tačiau jos turėtų būti ne viršutinėje galvos dalyje, o šonuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis