Protingas deginimasis ir pagalba nudegusiai odai

Deginimasis saulėje ne tik suteikia odai gražaus rusvo atspalvio, bet ir numalšina stresą, padeda atsipalaiduoti ir suteikia energijos. Tačiau teigiamui deginimosi poveikiui pajusti pakanka visai trumpų saulės vonių. Kaip saugiai ir greitai įrusti?

Taip pat skaitykite:
Įvaizdį pakeitusi Jolanta: tokios aplinkinių reakcijos nesitikėjau
Plaukų stilisto patarimai: kaip kirpimais koreguoti veido formą
Kaip susikurti elegantiškos damos įvaizdį

Deginimosi taisyklės:
* Kaitintis saulėje galima ne daugiau nei 1 valandą.
* Svarbu įvertinti odos jautrumą saulei ir pasirinkti tinkamą apsauginę priemonę.
* Palankiausias laikas degintis – ryte iki 10 h ir popiet po 15 h. Tokiu metu saulės spinduliai būna švelnesni, o vidurdienio saulės patariama vengti.
* Apsauginiu kremu reikėtų pasitepti 30 min. prieš deginimąsi.
* Po maudynių jūroje svarbu nusišluostyti, nes druskos kristalai susikaupę ant odos veikia kaip mažyčiai padidinamieji stiklai.
* Jei planuojate ilgai maudytis vandens telkinyje, naudokite vandeniui atsparias apsaugos priemones nuo saulės.
* Veido apsaugai naudokite emulsijas su stipresniu apsauginiu filtru. Saulės nudegimai išryškėja ne iš karto, tačiau bėgant metams darosi vis labiau pastebimi, formuojasi raukšlės, išsiplečia kraujagyslės, atsiranda pigmentinės dėmės.

Shutterstock nuotr.

Maistas, padedantis apsaugoti odą nuo kenksmingų saulės spindulių
Arbūzuose ir melionuose yra karotinoidų, kurie padeda apsaugoti odą nuo žalingų saulės spindulių. Bet melionų ir arbūzų teikiama apsauga gali būti tik papildoma priemonė nuo saulės poveikio. 

Oksidantai, esantys geltonos ir oranžinės spalvos daržovėse, gali sumažinti odos jautrumą saulei. Kasdien suvalgykite porciją (maždaug puodelį) šviežių saldžiųjų paprikų.

Flavonoidai, kurių yra juodajame šokolade taip pat padeda odai apsisaugoti nuo šalutinių aplinkos veiksnių ir UV saulės spindulių. Šie antioksidantai palaiko odos dėgmę ir suteikia jai glotnumo.

Natūrali apsauga nuo saulės – žaliosios lapinės daržovės (špinatai, įvairios salotos) ir prieskoniniai augalai (petražolės, šalavijai, bazilikai, rozmarinai). Žolelėse ir lapinėse daržovėse gausu antioksidantų, kurie mažina ir odos vėžio riziką.

Apsauginės priemonės nuo saulės:

Jei po deginimosi oda itin įkaito ir tapo raudona:
* Švelniai nuprauskite odą drungnu vandeniu, venkite karšto arba šalto. Kontrastingas vanduo skatina kraujotaką ir šilumos išsiskyrimą.
* Neprauskite odos muilu, tik priemonėmis, skirtomis jautriai odai.
* Netrinkite odos rankšluosčiu, sausinkite atsargiai.
* Pasitepkite specialiu losjonu arba drėkinančia kauke, skirta odos gaivinimui po deginimosi.
* Jei paraudimai ryškūs, dėkite vėsų pasukų, kefyro arba natūralaus jogurto kompresą. Jis sumažins skausmą ir atvėsins odą, padės jai atsinaujinti.
* Nuo saulės paraudusius paakių vokus gaivinkite vatos tamponėliu, suvilgytu atvėsinta juodąja arba ramunėlių arbata.
* Jei odą skauda ir vakare, paklodę pabarstykite kūdikių pudra, miegokite nuoga. Pudra vėsins kūną, sumažins perštėjimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis