Pagalba odai: kaip sustabdyti spuogų atsiradimą

Atsikratyti spuogų padės specialios priemonės, nuo kremų, tonikų iki prausiklių. Tačiau užkirsti kelią aknės atsiradimui galime ir pakoregavusios gyvenimo būdą bei mitybą.

Įrodyta, kad maisto produktai, turintys aukštą glikeminį indeksą (pavyzdžiui, saldainiai, duona, perdirbti grūdai ir javai, gruzdintos bulvytės, bulvių traškučiai ir t.t.) gali sukelti spuogų atsiradimą. Šie produktai kelia cukraus ir insulino lygį kraujyje, pagausėja riebalų išskyrimas, tuomet užsikemša poros ir atsiranda spuogai.

Į rodyta, kad kai kurie produktai gali sukelti spuogų atsiradimą
Į rodyta, kad kai kurie produktai gali sukelti spuogų atsiradimą
Shutterstock nuotr.

Neretai spuogai atsiranda po didesnių vakarėlių ir pasilinksminimų, kuriuose nevengiama alkoholio, neigiamą įtaką daro ir stresas, miego trūkumas. Dažniau skirkite laisvą minutėlę atsipalaidavimui, nes kūnui patiriant stresą pakyla kortizolio lygis, o kartu ir cukraus, tuomet odą vėl kankina spuogai.

Jei spuogai linkę atsirasti ant nugaros, rankų, venkite poliesterio, aptemptų drabužių. Rinkitės natūralius audinius, laisvesnes palaidines, sukneles, švarkus. Spuogams atsiradus pasirūpinkite, kad oda nekontaktuotų su viniliniais audiniais. Jei dėvite atvirus drabužius, apvilkite medvilne automobilio sėdynę, biuro kėdę, taip išvengsite odos ir vinilinio audinio trinties.

Jei spuogai linkę atsirasti ant nugaros, rankų, venkite poliesterio, aptemptų drabužių
Jei spuogai linkę atsirasti ant nugaros, rankų, venkite poliesterio, aptemptų drabužių
Shutterstock nuotr.

Prieš eidamos miegoti spuogus patepkite peroksidu arba kosmetiniu spiritu – spartins jų džiuvimą, naikins bakterijas. Tačiau jei esate brandesnio amžiaus, šių priemonių nenaudokite, tai vers odą kompensuoti sausumą ir gaminti dar daugiau riebalų. Peroksidą ir spiritą išmainykite į specialius aknę stabdančius kremus, jie ne tik gydo spuogų nusėtą odą, naikina jos blizgesį, bet ir lygina raukšles.

Venkite maudynių karštame vandenyje, tai erzina odą, ypač linkusią spuoguotis. Kūno dalis, kuriose dažiausiai atsiranda spuogai, prauskite specialiomis priemonėmis, kurios užkerta kelią aknei. Naudokite švelnius, jautriai odai skirtus šveitiklius, jie padės odai atsinaujinti, pašalins negyvas odos ląsteles, kurias sulaiko spuogus išprovokavęs riebumas.

Venkite maudynių karštame vandenyje
Venkite maudynių karštame vandenyje
Shutterstock nuotr.

Jaunų merginų ir moterų oda gyja sparčiau nei brandesnio amžiaus, tad pastarosioms yra didesnė tikimybė, kad išnykę spuogai paliks randų. Panaikinti dėl spuogų atsiradusius randus galima lazerio procedūromis, tačiau visų pirma reikėtų pasikonsultuoti su dermatologu. Gydymui įtakos gali turėti pigmentinės dėmės ir geriamos kontraceptinės tabletės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis