A. Dudurytė: tikras moters grožis atsiskleidžia brandžiame amžiuje

Laidų vedėja Asta Dudurytė ilgą laiką praleido televizijoje, kur reikėjo paisyti tam tikrų grožio standartų. Dabar Asta sako netaikanti į jokius rėmus, ji pastebi, kad moters grožis astiskleidžia brandžiame amžiuje.

Ar domitės, kokios šukuosenos ir makiažai madingi?

Esu konservatyvi ir klasikinio stiliaus šalininkė. Šukuoseną keičiu labai retai. Man patinka tas pats siluetas, tik plaukų ilgis – vieną kart ilgesnis, kitą kart trumpesnis. Skaičiavau, kad vienodą šukuoseną turėjau apie 8-erius metus, kol pasiryžau nusikirpti, tiksliau patrumpinti. Dabar vėl bandau auginti.

Kadangi pastaruosius 16 metų dirbau televizijoje, o pusė jų prabėgo žinių etery, didelių eksperimentų negalėjau sau leisti. Žinių formatas griežtas, kuodai ir išsitaršiusios sruogos ar ryškūs atspalviai neleistini dėl paprasčiausios priežasties: žinių vedėjo išvaizda neturi blaškyti žiūrovo.

Bet negaliu sakyti, kad makiažo, šukuosenų mados tendencijomis nesidomiu. Bendrauju su plaukų stilistėmis, pažįstu ne vieną puikią grimuotoją, tad atitolti nuo mados vėjų jos neleidžia. Žinau viena, kad ir kokio ilgio plaukai būtų, kad ir kaip jų kirpimas keistųsi, blondine liksiu iki gyvenimo pabaigos, nes tamsūs atspalviai man tiesiog netinka!

Asta Dudurytė
Asta Dudurytė
„Alio skaitymai“

Koks yra Jūsų gražios moters idealas?

Grožio samprata apima viską: išvaizdą, protą, manieras, pasaulėžiūrą... Man tai – harmoninga asmenybė, kurios akys švyti, lūpos šypsosi, nugara tiesi, eisena elegantiška. Manau, kad tikras moters grožis atsiskleidžia brandžiame amžiuje. Legendinė aktorė Sophia Loren arti to idealo.

Kas labiausiai puošia moterį?

Charizma ir akys – moters puošmena. O išpuoselėta oda, plaukai, nagai, apavas ir apranga svarbūs, bet papildomi, bendrą paveikslą formuojantys komponentai. Ir dar... ne vyras puošia moterį, ne jo buvimas šalia jos, o ji yra ta ašis, apie kurią sukasi pasaulis.

Kokie Jūsų mėgstamiausi grožio puoselėjimo būdai?

Stengiuosi bent keliskart per metus pasimėgauti SPA paslaugomis, apsilankyti pas kosmetologę. Bet geriausias grožio ir geros būsenos užtaisas – lengvas flirtas.

DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Daug laiko praleidote eteryje. Ar darbas televizijoje reikalavo ypatingo grožio puoselėjimo?

Taip, darbas televizijoje ir reikalauja, ir pasiima. Kiekvieną dieną grimas toks, kuriam nusivalyti, patikėkite, reikia krūvos vatos tamponėlių ir pienelio arba gero prausiklio. Kiekvieną dieną tvarkomi, šukuojami, jei reikia, kaitinami ir deginami plaukai. To padarinys – nualinta oda ir leisgyviai plaukai.

Grimuotojos buvo uždraudusios deginti veidą. Ilgus metus prasidėjus pavasariui ir iki pat vėlyvo rudens tepiau jį nuo saulės apsaugančiu kremu tam, kad grimo metu veido spalva būtų kuo natūralesnė. Turi atrodyti sveikai, pailsėjus. Tiesa, būdavo, kad pajuodusių paakių nepavykdavo užmaskuoti.

Stengdavausi bent kartą per savaitę padaryti iškrovos dieną. Pavasarį, kad ištirptų po žiemos sukaupti kilogramai, kelias savaites laikydavausi kruopų arba baltymų dietos. 

DELFI / Kiril Čachovskij

Kokį makiažą renkatės kasdienai?

Mano kosmetinėje 4 pagrindinės priemonės: maskuojantis pieštukas, akių kontūrų pieštukas, blakstienų tušas ir lūpų blizgis. Mano kasdienis makiažas paprastas ir kuklus. Kaip jau sakiau, akys – svarbiausia.

Jei galėtumėte vienai dienai kardinaliai pakeisti įvaizdį, kokiems pokyčiams ryžtumėtės?

Ryžčiausi nusikirpti trumpai – ežiuku. Man patinka kolegės Rasos Tapinienės šukuosena, galėčiau ir aš pabandyti.

Ar pasitaiko vadinamųjų nešukadienių? Ką tuomet darote?

Kai nekišu nosies iš namų arba sėdžiu sodyboje gamtos apsupty, labai mėgstu nešukadienius – savotiškas poilsio pertraukas plaukams ir odai. Nieko nedarau. Plaukioju (jei tai gamta), nardau, leidžiu plaukams išdžiūti natūraliai, mėgaujuosi saulės voniomis. Ir visai nesigąsdinu, kad kas pamatys. Man kartais patinka tapt laukine. O jei tai darbadienis ir dėl laiko stokos jis tampa nešukadieniu, plaukus įrėminu lankeliu.

Dauguma moterų vaikosi šiuolaikinio grožio standartų, ką apie juos manote?

Savo išvaizda, kūno formomis, į tuos standartus niekad nepataikau, o ir netaikau. Patinka būti moteriška, perkarusios savęs neįsivaizduoju. Man patinka vasarą įdegęs kūnas. Labai norėčiau ilgų žvilgančių plaukų, bet jie po tiek dažymų, deginimų, raitymų tiesiog nebeauga. Už išraiškingą krūtinę dėkoju gamtai ir genams... Ir nesuku sau galvos. O siekiančios standartų, kuriuos beje, sugalvojo pačios, tegul siekia. Tada mes nestandartinės geriau matomos ir vertinamos!

Kaip atsipalaiduojate?

Atsakymas – banalus. Kelionės geriausiai prapučia galvą, pailsina kūną ir nesvarbu, kur keliauji, po Lietuvą ar leki į užsienį, tai geriausias atsipalaidavimo būdas. Dar mėgstu gerą tūsą su puikia kompanija, geru putojančiu vynu ir subjektu, su kuriuo miela paflirtuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis