Kokius kremus reikia naudoti žiemą?

Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui įvairaus amžiaus moterys ir vyrai ima skųstis pablogėjusia odos būkle. Šiuo laikotarpiu daugiausiai problemų turi tie, kurių oda yra ypatingai sausa ir jautri.

Apie odos priežiūrą žiemą kalbamės su Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologe Ugne Želvyte

Kodėl žiemą pasireiškia įvairios odos problemos?

Žema temperatūra, sniegas, drėgmė ir vėjas gali sukelti odos apsauginės hidrolipidinės plėvelės pažeidimą ir pH pakitimą, dėl ko oda blogiau apsaugoma nuo kenksmingų mikroorganizmų, epidermio ląstelės nesugeba savyje išlaikyti drėgmės, praranda lipidus. Įvyksta odos dehidratacija, kurios pasekmės - odos sausumas, šerpetojimas, tempimo jausmas, raudonos sudirgusios dėmės, sumažėjęs turgoras.

Svarbu paminėti ir tai, kad iš lauko atėjus į šiltą ir sausą patalpą, staigūs temperatūrų svyravimai verčia mūsų veido odos kraujagysles nuolat plėstis ir trauktis. Ilgainiui tai gali sukelti veido paraudimą ir kapiliarų išryškėjimą odos paviršiuje.

Kokius kremus reikia naudoti žiemą?

Būnant šaltame ore, reikia naudoti riebesnės konsistencijos kremą, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus. Tirštas, riebus maitinamasis kremas sudaro apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir tokiu būdu neleidžia „išgaruoti“ drėgmei. Kremą reikia tepti likus 30 minučių iki išėjimo į lauką.

Svarbu paminėti ir tai, kad būnant šiltoje, sausoje patalpoje riebus kremas odą apsunkina, užkemša poras, dėl to kraujagyslės plečiasi ir trūkinėja. Todėl einant į lauką veido odą reikia tepti riebiu kremu, o atėjus į šiltą patalpą, patariu riebų kremą nusivalyti toniku ir užsitepti drėkinamąjį kremą. Jei šiltoje, sausoje patalpoje praleidžiama daug laiko, papildomai odą galima purkšti drėkinamuoju veido losjonu, kuris sudrėkins, atgaivins, neleis „džiūti“.

Kodėl žiemą nerekomenduojama einant į lauką tepti drėkinančio vandens pagrindu pagaminto kremo, puikia tikusio vasarą?

Žiemą nereikėtų naudoti lengvo, vandens pagrindu pagaminto kremo, kuris, greitai įsigerdamas į odą, staigiai, tačiau labai trumpai ją aprūpina drėgme ir nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės. Dėl šios priežasties gauta drėgmė labai greitai prarandama, barjerinės funkcijos sutrinka ir oda dar labiau sausėja.

Ką patartumėte tiems, kurie atšalus orams turi ypač daug problemų su oda?

Dieną patariu rinktis maitinančius, nuo šalčio apsaugančius aliejinius kremus. Prieš einant į lauką ne tik veidą, bet ir rankas patepkite maitinamuoju kremu. Būtinai nešiokite nuo šalčio puikiai apsaugančias kepures, pirštines, šalikus.

Papildomai apsilankykite ir pas kosmetologą, kuris įvertins odos būklę ir sudarys odos priežiūros planą, parinks tinkamą kosmetiką. Esant poreikiui, bus atliktos ir specialios procedūros (profesionalus veido valymas, kaukių terapija, elektroporacija su mezoterapiniais kokteiliais, krioterapija ir kt.). Šios procedūros pagerins odos struktūrą, atstatys drėgmę, pamaitins ir nuramins sudirgusią odą.

Linkime gražių švenčių!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis