Sustabdyti kaktos raukšlių atsiradimą padės nesudėtingi pratimai

Šis klausimas kamuoja daugybę moterų. Dažnai įtampa kaktos zonoje ilgą laiką slypi giliai glūdumoje ir vieną dieną pasirodo „visu gražumu“. Žinant problemos – horizontalių ir vertikalių kaktos raukšlių - priežastį, su ja galima kovoti jau ankstyvoje jaunystėje.

Visada yra lengviau šiek tiek pakoreguoti deformaciją nei su ja dirbti jau „visu pajėgumu“.
Kaktos raumenys (piešinys) atliekant mimikas – keliant ir nuleidžiant anktakius, priantrinant juos vieną link kito – susitraukia ir vėl atsipalaiduoja.

Šios mimikos, kaip ir daugelis kitų, yra atliekamos nevalingai. T.y., kai susirūpiname, supykstame, priartiname antakius link centro, nustembame, išsigąstame – pakeliame juos į viršų. Raumenys, nuolatos dirbdami, galiausiai lieka „darbingoje“ padėtyje, sutrumpėję, ir kai juos atpalaiduojame, grįžti į pradinę padėtį jiems tampa sunku. Raumenų hipertonusas, spazmas kaktoje virsta raukšlėmis (nuotraukoje).

Estetinis vaizdas, šiuo atveju, nėra pagrindinė problema. Kasdieninė įtampa kaktoje nulemia galvos skausmus bei blokuoja reikiamą kraujo patekimą į smegenis. Nuolatinis kaktos raumenų spazmas tampa kasdieniu pojūčiu ir, atrodo, jog tai yra normalu. Tokiu atveju įtampa tiesiog nebejaučiama, o galiausiai ir kontruoliuoti mimikos nebeįmanoma.

Norint pasiekti rezultatų, svarbu suprasti, jog grožis ir sveikata yra glaudžiai susiję. Kai esame atsipalaidavę, mes gerai jaučiamės, ir priešingai - nuolatinis vidinis dirglumas atsispindi veide raukšlėmis. Pagrindinis klausimas: kaip šiomis dienomis, esant tokiam sparčiam gyvenimo tempui, sugebėti atsipalaiduoti, net veikiant psichoemociniams faktoriams.

Visą organizmą, taip pat ir veidą (o šiuo atveju būtent kaktos zoną) reikia pratinti atsipalaiduoti, kitaip tariant, reikia atlikti pratimus, skirtus raumenų atpalaidavimui. Kiekvieną dieną treniruojantis palaipsniui galima koreguoti raumenų tonusą, šalinti hipertonusą (spazmus) ir grąžinti lengvumo pojūtį kaktoje.

Kaktos raumenų atpalaidavimo pratimai veikia dvejopai – pirma, atsipalaidavus raumenims nyksta raukšlės, antra – suraukę kaktą Jūs tai pajusite ir stengsitės kuo greičiau „panaikinti“ šią mimiką. Juolab, kad kaktos zonoje esančios raukšlės dažniausiai byloja apie neigiamas emocijas.
Išmokime pagrindinių kaktos raumenų atpalaidavimo pratimų.

PIRMAS PRATIMAS

Atlikite viršugalvio ir pakaušio zonos masažą. Patogiausia jį daryti rankų pirštų pagalvėlėmis, sukamaisiais judesiais. Kaktos raumenis tikslinga atpalaiduoti tik tada, kai nėra įtampos plaukuotoje galvos dalyje (sausplėvinis šalmas).

ANTRAS PRATIMAS

Vieną ranką fiksuokite ant pakaušio, kitą „priklijuokite“ prie kaktos raumenų. Vienu metu abi rankas kilstelėkite į viršų. Laukite, kol priekinė ranka pradės kilti į viršų ir pasieks plaukus. Fiksuokite 2 – 3 sekundes.

TREČIAS PRATIMAS

Abiejų rankų pirštų pagalvėles „priklijuokite“ kaktos centre - taip, kad abiejų rankų pirštai būtų lygiagrečiai. Tuomet šiek tiek kilstelėkite rankas į viršų ir iš lėto pradėkite „keliauti“ į šonus link smilkinių. 2 sekundėms užfiksuokite.

Visus tris pratimus rekomenduoju atlikti gulint lovoje – tiek ryte, tiek vakare. Nebijokite pasikalbėti su savimi. Prieš miegą „užprogramuokite“ save atsipalaidavusį, ramų, prisiminkite, kada
paskutinįjį kartą džiaugėtės lygia kakta, o jei taip niekada nebuvo, tai pasistenkite save tokį įsivaizduoti ir su tokia mintimi užmikite.

Sąvokos:

* “Priklijuokime” – priglauskime, įsivaizduokite, jog delnas ar pirštų pagalvėlės susiliečia su kaktos raumenimis. Tai švelnus pojūtis, o ne stiprus spaudimas.
* „Fiksuokime“ – ši sąvoka reiškia galutinį rezultatą, jo užtvirtinimą.

Sėkmės treniruojantis ir tobulėjant!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis