Pratimai, padėsiantys atsikratyti kaklo raukšlių

Norint išsaugoti ilgą, sveiką kaklą bei panaikinti horizontalias kaklo raukšles, turime subalansuoti visas kaklo dalis.

Praėjusiame straipsnyje išsiaiškinome, jog norint turėti sveiką, taisyklingą fiziologinį linkį turintį kaklą, yra svarbu atlikti raumenų balansavimo pratimus. Išsiaiškinome, kad dažnai stuburo kaklinės dalies deformacijų kaltininkas yra per didelis raumenų tonusas (hipertonusas). Taip pat išmokome, kaip atpalaiduoti, subalansuoti kaklo galinėje ir pusiau galinėse dalyse esančius raumenis.

Šiandien susipažinkime su šoninėmis, pusiau priekinėmis kaklo dalimis.

Jas nesunku atrasti, priglaudus delną po apatiniojo žandikaulio kampu ir leidžiantis žemyn iki raktikaulio. Arčiau žandikaulio kampo yra šoninė kaklo dalis, o arčiau smakro - pusiau priekinė. Kakle yra dešinė šoninė bei pusiau priekinė kaklo dalys ir kairė – šoninė bei pusiau priekinė kaklo dalys. 

Atradus šias kaklo dalis, galime pasitikrinti, ar jas paveikė per didelis tonusas.

TESTAS

1) Pradinė padėtis: uždėkite rankas ant pečių – kairiąja ranka ant kairiojo peties, dešiniąja ant dešiniojo. Galvą laikykite tiesiai.

2) Lėtai, žiūrėdami tiesiai ir nekeisdami galvos padėties, palenkite dešiniąją ausį link dešiniojo peties.

3) Tuomet vėl, nekeičiant rankų ir galvos padėties, palenkite kairiąją ausį link kairiojo peties.

Jei jaučiate diskomfortą artinant galvą link peties – Jūsų šoninės ir pusiau priekinės kaklo dalies raumenys yra hipertonizuoti. Greičiausiai į vieną pusę galvą palenkti yra lengviau, o į kitą sunkiau. Tai parodo, jog šoninės ir pusiau priekinės kaklo dalies raumenys yra skirtingame hipertonuse – vieni didesniame, kiti mažesniame. Jei lenkiant galvą į kairę pusę, jaučiate didesnį diskomfortą dešinėje pusėje, Jūsų probleminė pusė – dešinė.

Išmokite pratimus, padedančius subalansuoti minėtąsias kaklo dalis.

Kaip atlikti

1) Pakelkite petį į viršų ir priglauskite smakrą prie jo. Tokioje padėtyje būkite 30 sekundžių.

2) Palikite petį pakeltą ir pasukite galvą į priešingą pusę. Tokioje padėtyje būkite 30 sekundžių.

3) Atlikite šoninės ir pusiau priekinės kaklo dalies patempimą ir fiksuokite 2 – 3 sekundes.

Pradėkite atpalaiduoti tą kaklo pusę, kuri yra labiau spazmuota. Tuomet pakartokite pratimą kitoje pusėje.

Kas vyksta pratimo atlikimo metu?

Sutrumpinami probleminėje kaklo pusėje esantys raumenys 30 sekundžių. Tai laikas, kuomet raumuo ar jų grupė “priima” siunčiamą atsipalaidavimo signalą, pavargsta. Po to yra atliekamas tempimas ir fiksacija. Kai raumenys yra atsipalaidavę, galime juospatempti ir užtvirtinti pasiektą rezultatą. Trys pagrindiniai akcentai: 1) suspaudimas/ sutrumpinimas 30-čiai sekundžių, 2) patempimas/ ištempimas, 3) fiksacija.

Atpalaidavus šonines ir pusiau priekines kaklo dalis pagal aukščiau paminėtus principus, galima koreguoti ir priekinę kaklo dalį – šalinti horizontaliąsias kaklo raukšles. 


Išmokime pratimą, skirtą priekinėje kaklo dalyje esančių raukšlių panaikinimui.

Kaip atlikti 

1) Viena ranka apimkite apatinę kaklo dalį (nuo dešiniosios pusiau priekinės kaklo dalies iki kairiosios pusiau priekinės kaklo dalies), kita - viršutinę (nuo dešiniosios pusiau priekinės kaklo dalies iki kairiosios pusiau priekinės kaklo dalies).

2) Rankas artinkite vieną prie kitos, švelniai priartindami visus minkštuosius priekinės kaklo dalies audinius. Tokioje padėtyje būkite 30 sekundžių.


3) Po jų patempkite raumenis, esančius priekinėje kaklo dalyje. Fiksuokite 2 – 3 sekundes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis