Raudoni skruostai – grožis ir sveikata ar kosmetinis defektas

Mūsų prosenelių laikais, raudoni skruostai asocijavosi su grožiu bei turtingu gyvenimu.

Dar ir šiandien kai kurie mano, kad žmonės, kurių skruostai nuolat rausta, yra labai sveiki. Tačiau ne visada tai yra tiesa. Ne vienam matomas kapiliarinis tinklelis ir dažnai raudoniu užsiplieskiantis veidas sugadina nuotaiką, neretai bendraujant dėl to kyla nepatogumų.

Labai dažnai raudonio priežastis - kuperozė. Tai - odos dangalų kraujotakos sutrikimas, kai kaktos, nosies, skruostų kraujagyslės praranda elastingumą, išsiplečia, pradeda formuotis poodinių kraujagyslių tinklelis. Kuperozė painioja su rožine, nors kuperozė yra tik viena rožinės stadijų – kapiliarų išsiplėtimas. Taip pat nepainiokite šios ligos su rože, kurią sukelia streptokokai.

Savaitės populiariausi:
- Apie tuoktuves pranešę R. Valiukaitė ir R. Cicėnas: norėjome pažiūrėti, kaip veikia
- Kaip aš padidinau mažą virtuvę
- Ką reikia žinoti apie ilgalaikį nagų lakavimą? Atsako specialistė.

Išsiplėtę veido odos kraujagyslių kapiliarai vargina daug moterų ir merginų (joms pasireiškia dažniau nei vyrams) bei sukelia didelį diskomfortą. Kad šis kosmetinis defektas mažiau vargintų ir neprogresuotų, turime išmokti nuolat rūpestingai prižiūrėti odą, saugoti ją nuo kenksmingų veiksnių.

Išsiplėtusių kraujagyslių raudonį puikiai paslepia žalio atspalvio turinčios kosmetikos priemonės.N. Morkūnienė

Didžiausiais išoriniais kraujagyslių priešais laikomi ultravioletiniai spinduliai, staigūs temperatūros, slėgio svyravimai, stiprus vėjas, kai kurie maisto produktai, pavyzdžiui, sūris ir šokoladas, karštieji gėrimai, raudonasis vynas, tam tikri vaistai. Kita išsiplėtusių kapiliarų priežasčių – paveldimumas ir įgimtas imuninės odos sutrikimas.

Jei jau pastebėjote pirmuosius ženklus (ant veido, šlaunų) imkitės priemonių kuo greičiau ir anksčiau.

Kosmetologinės studijos "Jauna oda" specialistai pataria:

1. Venkite aukščiau paminėtų išorinių kenksmingų faktorių ir jau šiandien atsisakykite alkoholio, cigarečių, aštraus bei karšto maisto, ilgo deginimosi saulėje, soliariumų, saunos.

2. Venkite įtampos ir streso.

3. Papildykite savo mitybos racioną geriamais preparatais, kuriuose yra vitaminų: A ir E (antioksidantai), B (odos imunitetui ir būklei gerinti), K (mažina kapiliarų tinklo ryškumą skruostų zonoje), C ir P (odos kraujagyslių sienelių tvirtinimui, bei odos struktūros sustiprinimui).

4. Specialus valgiaraštis gali padėti padaryti veido odą gražesnę, kapiliarus – mažiau pastebimais. Į valgiaraštį būtinai įtraukite riebiųjų rūgščių. Jų itin daug nerafinuotame augaliniame aliejuje. Čia taip pat yra didelis kiekis A ir E vitaminų, kurie būtini odai.

Rekomenduojama per dieną suvartoti ne mažiau kaip 1 valgomąjį šaukštą augalinio aliejaus. Juo galite gardinti daržovių salotas ar raugintus kopūstus. Beje, pastarieji turi labai daug vitamino K, kuris mažina smulkių kapiliarų tinklo ryškumą skruostų zonoje.

Tam, kad sustiprintumėte kraujagyslių sieneles bei pagerintumėte jų tonusą, kuo daugiau valgykite produktų, turinčių vitamino P ir vitamin C. Jų yra miško uogose – mėlynėse, avietėse, spanguolėse ir bruknėse, visuose citrusiniuose vaisiuose. Vit. C ypač turtingos erškėtuogės, petražolių lapai bei juodieji serbentai. Gerkite žalią arbatą.

5. Kasdieninė individuali odos priežiūra namuose (renkantis priemones pasitarkite su savo kosmetolge). Pagrindinis principas - asmenys, turintys kuperozinę odą, turėtų rinktis ir naudoti jautriai odai skirtas kosmetikos priemones (kiekvieną rytą ir vakarą veidą valyti kosmetiniu pieneliu ar prausikliu jautriai odai). Veido valikliai turi būti švelnūs. Muilo geriausia nenaudoti.

Specialiai šiai odos problemai skirtus tonikus, serumus ar kremus reikia naudoti ilgą laiką.

Išsiplėtusių kraujagyslių raudonį puikiai paslepia žalio atspalvio turinčios kosmetikos priemonės.

Kraujagysles stiprina odos priežiūros priemonės su vitaminais C ir E, ryžių lukštų, kaštonų ekstraktais, o titano dioksidas ir cinko oksidas saugo odą nuo ultravioletinių spindulių.

Kuperozinę odą svarbu saugoti nuo ultravioletinių spindulių poveikio, rinktis kremus su SPF faktoriumi.

Specialistai pataria vengti vandeniui atsparios kosmetikos ir makiažo pagrindo, kurį sunku užtepti ir pašalinti be odą dirginančių tirpiklių, toniko.

Kuperozės pažeistai veido odai netinka šildomosios kaukės, karšti kompresai ar garų vonelės.

6. Šiuolaikinis mokslas siūlo efektyvias priemones, padedančias įveikti kuperozę, - gydymas lazeriu, intensyvia pulsine šviesa, skleroterapija, aukšto dažnio radijo bangomis, hemolimfodrenažas su hirudinu, elektrokoaguliacija ir termokoaguliacija, krioterapija, adatinė ir aparatinė mezoterapija.

Viena iš naujos kartos galimybių kovoje su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis yra mezoterapija.

Mezoterapija – tai viena geriausių priemonių, leidžiančių pasirūpinti kartu tiek grožiu, tiek sveikata, ir būtent todėl ji užkariavo daugybę gerbėjų ne tik Prancūzijoje – savo tėvynėje – bet ir visame pasaulyje. Mezoterapija, kitaip nei kitos metodikos, gydo ne tik pasekmes, bet ir pačias susirgimų ar odos pakitimų priežastis. Mezoterapija susitelkia būtent ties lokaliu problemos pasireiškimu. Efektyvi, nes aktyvios medžiagos įvedamos aplink ir į pačią problematinę zoną!

Be grožio perspektyvos odos priežiūra yra ypač svarbi medicinos požiūriu. Juk ne veltui sakoma, kad veido oda – tai jūsų sveikatos veidrodis. Tad, pirmiausia, savo kelią į žavesio viršūnę pradėkite nuo tvarkingumo, gražios, išdidžios laikysenos, lengvos eisenos ir nerūpestingos šypsenos. Ir pamatysite, kad susidoroti su iškilusiomis problemomis bus žymiai lengviau!

www.jaunaoda.lt

.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis