Ką daryti, kad sukurtume tobulos odos efektą

Šį sezoną svarbiausias grožio akcentas yra išpuoselėta ir spindinti oda. Deja, bėgant metams išsaugoti tobulą odą darosi vis sunkiau: pastebime, jog pakito jos faktūra, atsirado paviršiaus nelygumų paraudimų, išryškėjo poros. Tačiau grožio pasaulis nestovi vietoje, sukurti jaunatviškos ir tobulos odos efektą – įmanoma.

Konsultuoja gydytoja dermatologė mokslų daktarė Rūta Gancevičienė

Vertindami odos būklę dermatologai visuomet atkreipia dėmesį į odos paviršių, spalvą bei poringumą. Sveika ir išpuoselėta oda – tai lygus ir švelnus paviršius, tolygi spalva bei nepastebimos poros, žinoma, tokia oda apdovanota ne kiekviena. Dėl spartėjančio gyvenimo tempo kasdien patiriame daugiau streso, mums trūksta poilsio, neretai maitinamės nesubalansuotai, o visa tai atspindi pavargusi oda. Jos netobulumui įtaką daro ir senėjimo procesai.

Daugelio veido oda nusėta pastebimomis poromis, kurios su metais tik ryškėja. Poros atrodo lyg mažyčiai odos paviršiaus įdubimai – tai riebalinių liaukų kanalai, per kuriuos išsiskiria riebalai. Įvairiais hormonų ciklais oda išskiria vis daugiau riebalų, poros tampa labiau pastebimos. Jų ryškumas priklauso ir nuo odos šiurkštumo, išsausėjimo ar grubesnio paviršiaus. Taip pat porėtumą lemia mūsų genai, jaunystėje kankinę spuogai. Porų pastebimumą skatina kenksmingi saulės spinduliai, odos priežiūros klaidos bei nuolatinis mechaninis odos dirginimas. Dažniausiai poros išryškėja T zonoje: ties kakta, nosimi, šnervėmis, vėliau ir ties skruostais. Turinčios švelnią ir prižiūrėtą odą gali džiaugtis tobulesne išvaizda, nes pakankamai sudrėkinta oda atspindi įprastą šviesą taip, jog odos paviršiaus nelygumai ir poringumas pastebimas kur kas mažiau.

Tačiau atrodyti nepriekaištingai norėtume visos, fotografijose matomos modelių nuotraukos vilioja nepriekaištinga išvaizda – oda atrodo glotni, švyti, nematyti nė smulkiausių trūkumų. Kad sukurtume tokį įspūdį, svarbiausia atrasti efektyvias odos problemas koreguojančias priemones, kurios akimirksniu grąžintų pasitikėjimą savimi.

Lara Stone, gamintojo nuotr.

Kad oda atrodytų sveikesnė, labiau išpuoselėta, reikėtų pasirūpinti jos tekstūra, siaurinti poras, suvienodinti atspalvį, suteikti jaunatviško spindesio. Deja, ne visuomet pakanka kasdienės priežiūros. Kad galėtume patobulinti odą, kartais prireikia ir rimtesnių procedūrų. Vis dėlto sukurti tobulai atrodančios odos efektą įmanoma, tam grožio specialistai rekomenduoja naudoti modernias priemones, kurios atlieka kelias funkcijas vienu metu ir vizualiai tobulina mūsų odą: paslepia poras ir raukšleles, sulygina paviršių, suvienodina spalvą ir suteikia odai aksominio švelnumo.

Pavasarį ir vasarą itin norisi gaivos pojūčio, neapsunkusios odos, tad priemonės, kurias naudojame, turėtų ne tik kurti natūralumo įspūdį, bet ir būti lengvos tekstūros. Greičiausiai ne kartą teko girdėti, kad grožis prasideda nuo tobulos odos, tad pradėkime ja rūpintis kuo anksčiau.

Užsakymo nr.: PT_64418516

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis