Kad oda būtų sveika: ką pamirštame dažniausiai

Pastaruoju metu reta moteris neturi nusiskundimų dėl odos. Daugiausia problemų kelia sausa, šerpetojanti, riebi, spuoguota, jautri, ar galiausiai – senstanti oda. Susidūrę su veido odos problemomis, žmonės ieško kasdienės priežiūros priemonės, kuri spręstų šias problemas – kremo. Jei nėra gaunamas greitas efektas, šiomis priemonėmis yra nusiviliama ir ieškoma kitos, tačiau pamirštama, kad šios priemonės nėra stebuklinga lazdelė, jei žmogus daro vieną esminę klaidą.

Pasirūpinę veido odos priežiūros priemonėmis, kremais, dažnai pamirštame kad vis dėl to svarbiausias elementas į sveiką odą – higiena.

„Daugelis žmonių teigia, kad senoliai visą gyvenimą prausiasi muilu, ar tik vandeniu ir jų oda buvo sveika, todėl taip turėtume elgtis ir mes. Deja, bet senoliai nesusidurdavo su tiek skirtingų teršalų, kurie nusėda ant odos paviršiaus, todėl odos higienos taisyklės keičiasi keičiantis aplinkos sąlygoms: jos reikia daugiau ir kruopštesnės“, – teigia gydytoja dermatologė Dailė Malinauskaitė.

Odą rekomenduojama valyti du kartus per dieną ir neleisti kauptis dulkėms, purvui, prakaitui, negyvoms odos ląstelėms, nes visi šie teršalai neleidžia odai kvėpuoti.

Dažnas mūsų turbūt ne kartą esame girdėję, jog grožis slypi žmogaus viduje. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad šis teiginys iš tikrųjų teisingas. Tačiau jį derėtų truputėlį patikslinti: šiuo atveju kalbama ne apie gerąsias žmogaus charakterio savybes, o apie tai, jog iš vidaus skleidžiasi ir išorinis grožis. Jį geriausiai atspindi mūsų oda. Stangri, lygi, švelni, elastinga, sveikai švytinti,
aksominė – tokią norėtume turėti kuo ilgiau. Ir galime, jei išsiaiškinsime, ko reikia odai.

Sveikos odos paslaptys

Oda atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų. Sveika oda sulaiko nešvarumus, saugo nuo infekcijų (bakterijų, virusų ar grybelių) ir įvairių kenksmingų medžiagų prasiskverbimo, karščio ir šalčio, reguliuoja kūno temperatūrą, sulaiko drėgmę. Apsaugą  nuo išorinių dirgiklių atlieka odos paviršiuje esanti hidrolipidinė plėvelė. Ji suteikia odai ir plaukams elastingumo, minkštumo, reguliuoja vandens apykaitą, neleidžia patekti mikroorganizmams, toksinams, alergenams, pasižymi antibakteriniu veikimu. 

Prausikliuose esantys alkoholiai, ar stiprūs valikliai (surfaktantai) švariai nuvalo odą. Taip švariai, kad pašalina ir hidrolipidinę plėvelę. Odos paviršinis sluoksnis netenka drėgmės ir pradeda pleiskanoti, jis taip pat tampa pažeidžiamas mikroorganizmų bei kitų išorinės aplinkos veiksnių. 

Dermatologų teigimu, šiandien įvairių kompanijų kuriami miceliniai valomieji vandenys atstoja vandenį, muilą, prausiklį, toniką, pienelį ir akių makiažą. 

Pavyzdžiui, prieš 23 metus dermatologijos laboratorijos „Bioderma“ išrastas micelinis vanduo („Sensibio H20“), tapo revoliucija odos higienos srityje, nes jis sudarytas iš micelių, atkartojančių odos ląstelių membraną ir švelniai valančių veido odą.

Jeigu nusiprausę prausikliu jaučiate veido ar kūno odos tempimą, oda parausta, vadinasi, jis netinka jūsų odai.  Ir joks kremas neišgelbės odos būklės, jei nebus pasirinkta tinkama higienos priemonė.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis veido odos higienos produktus?

1. Venkite produktų sudėtyje esančio alkoholio.

2. Nesirinkite produktų, kurie itin stipriai putoja. Tai reiškia, kad jų sudėtyje itin didelės plaunamųjų medžiagų koncentracija. Didelė šių medžiagų koncentracija pažeidžia hidrolipidinę plėvelę.
Šarminių muilų. Natūraliai odos hidrolipidinės plėvelės pH yra 5.5 (rūgštinis), šarminiai muilai išbalansuoja odos rūgštinę terpę. 

3. Priemonės turinčios stiprių kvapiklių savo sudėtyje gali sukelti alergines reakcijas ir stipriai sudirginti odą, net sukelti uždegimą. Todėl taip svarbu tinkamai rinktis asmeninės higienos produktus, kurie yra tinkami Jūsų odos tipui.

4. Nenaudokite pernelyg daug skirtingų produktų vienu metu. Naudojant daugybę skirtingų ingredientų galima sudirginti odą, nes vienos cheminės medžiagos, reaguodamos su kitomis arba suformuoja naujus junginius arba neutralizuoja viena kitos veikimą.

5. Kuo mažiau produktų, tuo geriau, pavyzdžiui, miceliniai valomieji vandenys atstoja vandenį, muilą, prausiklį, toniką, pienelį ir akių makiažo valiklį.

Užsakymo nr.: PT_64734103

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis