Kodėl nereikia dažytis vonioje: makiažo klaidos ir kaip išsaugoti sveiką odą

Kiekviena moteris ar mergina siekia atrodyti nepriekaištingai. Deja, makiažo, jo nuvalymo klaidų pavyksta išvengti tik nedaugeliui, o jaunesniame amžiuje ypač stokojama profesionalių patarimų. Lietuvos dramos teatro grimerė Dalia Jovaišienė atkreipia dėmesį, kad apskritai kosmetiką naudoti pradeda vis jaunesnės merginos, tad būtina iškart žinoti, kaip elgtis, kad ilgainiui nekiltų didelių odos problemų.

Per ryškūs antakiai, jų neteisinga forma ir netinkamai užtepta pudra - tokias dažniausias makiažo klaidas vardija vizažistai.

Grimerė D. Jovaišienė pabrėžia, kad moterys dažniausiai daro didžiausią klaidą, kad ryte makiažą darosi uždaroje patalpoje, ir rezultatas tampa apgaulingas.

„Vonioje, koridoriuje dažytis nepatariama, nes yra būtina dienos šviesa. Kitaip išėjus į lauką visi makiažo defektai iškart tampa akivaizdūs. Gatvėje pastebime, kaip neteisingai pudra ar krempudra yra nuteptas kaklas, linija prie ausų", - pasakoja specialistė.

Antra didžiausia moterų, ypač jaunų merginų klaida - spuogų maskavimas.

Spuoguotam veidui, anot D. Jovaišienės, kosmetika apskritai - ne išeitis.

„Tokią odą reikia pirmiausia gydyti, o ne maskuoti tamsesniais tonais, arba bent uždėti lengvą spalvą, jokiu būdu neryškinant. Galima tepti pirmiausia žaliu pagrindu, po to reikia labai tiksliai taikyti spalvas, kad būtų pasiektas optimalus rezultatas", - dėsto grimerė.

Ji taip pat pažymi, kad einant į gatvę net rekomenduojama uždėti lengvą makiažo pagrindą, kuris apsaugotų nuo aplinkos taršos.

Oda privalo pailsėti

Grimerė išskiria kitą svarbią tendenciją, dėl ko yra sukeliamos odos problemos - makiažo valymas.

Egzistuoja viena ir pagrindinė taisyklė - kiekvieną dieną yra būtina itin kruopščiai nuvalyti veidą. Specialistė paklausta, ar gali būti makiažo per daug ir per dažnai, sako ne, jei jis kiekvieną vakarą nuvalomas ir oda per naktį pailsi.

Dirbdama teatre ji sako susidurianti kasdien su moterimis, kurioms tepami nemaži kiekiai grimo, o jų veido odos švyti.

„Kokybiškas grimas, patogios kėdės ir gera nuotaika – svarbiausios komfortą suteikiančios sąlygos aktoriams. Taip pat svarbu, kad grimą po spektaklio aktorius galėtų lengvai ir greitai nusivalyti, kiek galima mažiau sudirgindamas odą. Tai padaryti tapo kur kas lengviau, kai pradėjome bendradarbiauti su prancūzų dermatologijos laboratorija „Bioderma“. Grimui valyti naudojame jų dar prieš 23 metus išrastą micelinį valomąjį vandenį „Sensibio H2O“, jis tinka net pačiai jautriausiai odai. Šiuo vandeniu lengvai nuvalome grimą, nebereikia kelių skirtingų valiklių. Tiesą sakant, iki tol, kol vartodavome kelis, veidą galiausiai vis tiek kartais tekdavo prausti muilu ir vandeniu. Mums šis micelinis vanduo tapo nepakeičiamas", - sako D. Jovaišienė ir
rekomenduoja šį produktą vartoti kasdien.

Paprastos taisyklės, kurios padės išsaugoti sveiką odą

1. Taisyklinga kasdienė trijų etapų priežiūra pagal odos tipą: valome, tonizuojame, drėkiname;

2. Mitybos peržiūra: saldumynus, riebius ir rūkytus produktus pakeiskite vaisiais ir daržovėmis, rūgštaus pieno produktais, liesa mėsa ir žuvimis;

3. Gėrimų peržiūra: kavą ir arbatą pakeiskite paprastu vandeniu;

4. Sveikas gyvenimo būdas: mažiausiai aštuonios valandos miego, fizinis krūvis, rūkymo metimas;

5. Tinkamų dekoratyvinės kosmetikos priemonių pasirinkimas.

Užsakymo nr.: PT_64788695

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis