Veido šveitikliai: kada kurį naudoti

Veido odos šveitiklis turėtų būti privalomas ant kiekvienos moters kosmetinio stalelio, kaip ir drėkinamasis kremas. Nušveista oda atrodo švytinti, geriau įsigeria veikliosios kremų medžiagos ir raukšlės atrodo ne tokios gilios. Tačiau pasirinkus netinkamą šveitiklį ir per dažnai jį naudojant, odą galima pažeisti.

Šių dienų skaitomiausi:
- Iš depresijos liūno - į sėkmingą moteriškų krepšių verslą
- Ginekologė: intymi priežiūra vasarą - ką reikia žinoti
- Renkuosi meilužės vaidmenį
- L. Rimkevičienė: augindama vaikus atsisakiau ne tik viešojo gyvenimo
- 10 onkologinių ligų simptomų, kuriuos privalo žinoti kiekviena moteris
- Grybų ir makaronų užkepėlė

Miltelinis šveitiklis

Miltelinis šveitiklis yra pats švelniausias. Jis gali būti pagamintas iš ryžių, rožių lapelių pudros ar baltojo molio. Miltelinis šveitiklis skirtas jautriai odai, labai sausai ir stipriai spuoguotai.

Šį šveitiklį galima naudoti kad ir kasdien. Ypač jei oda yra normali ar mišri. Jei labai jautri ar sausa – pakaks dviejų kartų per savaitę. Jei kankina spuogai, galima naudoti tik miltelinį šveitiklį su salicilo rūgštimi, kiti bus per stiprūs.

Grūdėtas šveitiklis

Grūdėtas šveitiklis tiks tik mišriai arba riebiai veido odai ir kūnui. Vertėtų rinktis šveitiklius kurių granulės yra iš abrikosų kauliukų, migdolų kevalų ar druskos. Svarbiausia, kad jos būtų kuo smulkesnės – beveik kaip smulki druska. Rupesnis gali pažeisti odą.

Šį šveitiklį galima naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Jei oda sausa, jautri ar paviršiuje gausu kapiliarų, verčiau rinktis miltelinį šveitikli. Kitaip odą galima ne juokais sužaloti. Šis šveitiklis nerekomenduojamas ir riebiai labai spuoguotai odai – šiurkščios granulės gali dar labiau suerzinti odą. Odą valant grūdėtais šveitikliais, jų negalima stipriai trinti. Patariama švelniai sukti ratu.

Cheminis šveitiklis

Cheminis šveitiklis idealiai tinka veido odai su išsiplėtusiomis poromis, nudegusiai saulėje ir atsiradus pirmosioms raukšlėms. Nors pavadinimas nevilioja, tačiau jis yra pakankamai švelnus ir dažniausiai būna pagamintas iš vaisių rūgščių.

Šį šveitiklį rekomenduojama naudoti ne dažniau kaip kartą per savaitę. Jei oda riebi, spuoguota ar išsiplėtusios poros, reiktų rinktis šveitiklį su salicilo rūgštimi. Jei oda jautri, nudeginta saulėje ar sausa, patariama ieškoti šveitiklio su alfa hidroksi rūgštimi (AHA's). Naudojant cheminį (rūgštinį) šveitiklį, odos nereikia trinti, pakanka palaukti kelias minutes – tiek, kiek nurodyta naudojimo instrukcijoje. Svarbiausia, šio šveitiklio nelaikyti užtepto ilgiau nei nurodyta.

Mechaninis šveitiklis – odos šepetėlis

Šis odos šveitimo įrankis atrodo kaip padidinta elektrinio dantų šepetėlio versija. Jis puikiai tiks skubančioms ir turinčioms sausą odą. Patartina vengti tik turint spuoguotą odą.

Juo odą galima šveisti kasdien. Išimtis, jei kapiliarai arti odos paviršiaus. Tada šios šveitimo priemonės pakaks vos kartą per savaitę. Jei oda sausa, kartu galima naudoti aliejų: migdolų, erškėtuogių ar arganų. Riebiai odai galima šveisti su baltojo molio pasta arba putojančia prausimosi priemone.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis