Senų senovėje, dar prieš antibiotikų atsiradimą, medus buvo naudojamas gydant žaizdas. Dabar medus lygiai taip pat yra laikomas efektyviu antiseptiku (naikina mikrobus ir stabdo jų dauginimąsi), apsaugančiu nuo odos ligas sukeliančių organizmų, tokių kaip P. acnes bakterijų, kurios natūraliai egzistuoja ant žmogaus odos ir išprovokuoja aknės paūmėjimus, t.y. uždegimą.

Tačiau gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė perspėja, kad su medumi reikia būti atsargioms: „Medus labiau tinka riebesnei ir kietesnei odai. Jo poveikis gana agresyvus, jis traukia į odos paviršių kraujagysles, todėl nelabai tinka jautrios, plonos ar pažeistos odos savininkėms. Be to nepamirškite, kad medus – tai organinė medžiaga, galinti sukelti alerginę reakciją. Iš kitos pusės – medus turi daug maistinių medžiagų, naudingų odai: natūralus cukrus, vanduo, vitaminai, mineralinės medžiagos, amino rūgštys – visa tai padeda palaikyti odos grožį.“
Medus pasižymi uždegimą slopinančiomis savybėmis, malšina patinimus ir nuo spuogų likusį raudonį. Galiausiai tiems, kurie turi spuoguotą, bet greitai išsausėjančią odą, medus

Grožio receptai su medumi
* jei norite namuose pasigaminti natūralų odos šveitiklį, sumaišykite šaukštelį medaus, 2 šaukštus avižinių dribsnių ir šaukštą maltų migdolų;
* norėdamos giliai išvalyti odą, pagarinkite veidą ramunėlių nuoviru, tuomet odą patepkite plonu medaus sluoksniu ir atsargiai plekšnokite apie 2–3 min. Medaus likučius nuplaukite šiltu vandeniu.
* jei norite pasigaminti drėkinamąją veido kaukę, sumaišykite šaukštelį medaus ir porą šaukštų obuolių sulčių. Tirpalu gausiai ištepkite veidą ir po 20 min. nuplaukite šiltu vandeniu; elastingumo odai suteiks pieno ir medaus kaukė.