Elegantiški ir laikui nepavaldūs kvepalai: išsirinkite savo!

Ar įmanoma neatrodyti senamadiškai, kvepinantis 1936 metais sukurtais kvepalais? O išgrynintu rožių arba vilkdalgių aromatu?

Taip! Po 30 metų atgimę prancūzų parfumerijos namai „Le Galion“ pasiryžę tą įrodyti. Devynių legendinių aromatų kolekcija atspindi visą parfumerijos istoriją be menkiausio lašelio naftalino.

Šiek tiek apie „Le Galion“. Kompaniją 1930 metais įkūrė princas Muratas, Joachimo Murato palikuonis ir Napoleono I svainis. Jis be galo domėjosi parfumerija ir prieskoniais ir nuosavų parfumerijos namų pavadinimui pasirinko to meto Paryžiaus simbolį – puošnų, tvirtą ir manevringą jūrinį laivą galeoną (šie burlaiviai XVI–XVIII amžiuje gabendavo prieskonius ir kitokias gėrybes). Po penkerių metų „Le Galion“ perpirko jaunas ir talentingas 25-erių parfumeris Paulas Vacher, prilygstantis tokioms genialioms nosims kaip Ernestas Beaux (sukūręs legendinius „Chanel No 5“), Ernestas Daltroffas, Jacques’as Guerlainas ir kt.

Būtent P. Vacher Christianui Diorui sukūrė kvepalus „Miss Dior“, o vėliau – „Diorling“. Tačiau šiam ambicingam chemiją studijavusiam perfekcionistui pavyko sukurti kur kas daugiau genialių kompozicijų.

„Muzikantas gali ištrinti natą, rašytojas – sakinį, dailininkas gali užtapyti nepavykusią paveikslo dalį, o mes, kai esame nepatenkinti gautu rezultatu, nieko padaryti negalime. Turime pradėti nuo pradžių. Vienas miligramas komponento – per daug arba per mažai – gali viską sugadinti“, – tokia nuostata vadovavosi talentingasis „Le Galion“ aromatų kūrėjas.

Gamintojo nuotr.
Šiemet atgimę „Le Galion“ atkūrė devynių geriausių šių parfumerijos namų aromatų kolekciją: „Le Galion“ brangakmeniu laikomą „Sortilège“, gėlinius „Tubéreuse“, „Iris“, „La Rose“, vyriškus „Special for Gentlemen“, „Whip“, „Snob“, „Eau Noble“ ir „222“. Modernios šių aromatų versijos gaminamos – o tai tikrai svarbu – pagal autentiškas P. Vacher formules, kurias dabartiniam kompanijos savininkui Nicolas’ui Chabot perdavė jo dukra, ir tik iš natūralių komponentų rankiniu būdu, supilstyti į krištolinius art deco stiliaus buteliukus, – viskas taip, kaip įsivaizdavo ir norėjo P. Vacher.

Tačiau net XXI amžiuje šie kvepalai neatrodo senamadiški, priešingai – elegantiški, klasikiniai, rafinuoti. O juk šios savybės madingos visais laikais, tiesa?

Ar jums pažįstamas jausmas, kai bandai vieną, kitą aromatą, ir kaskart naujai užuostasis atrodo geresnis už ankstesnįjį? Ir taip be pabaigos? Toks jaumas apima bandant „Le Galion“ aromatus: norisi ir to, ir šito... Galbūt šie trumpi aprašymai padės apsispręsti, kurį norėtumėte išmėginti pirmą? Štai kokia tvarka mes su jais pažindinomės.

„Sortilège“. Kas ten sakoma apie pirmąjį blyną? Ši taisyklė netinka šiems P. Vacher kurtiems kvepalams. Pirmasis jo „Le Galion“ 1936 metais sukurtas aromatas iš karto tapo dešimtmečio hitu. Švara ir elegancija kvepiantis gėlinis aldehidinis aromatas iki šiol vadinamas „Le Galion“ brangakmeniu, epochos ikona, ir tai tikra tiesa. Kvapas vertas šio apibūdinimo. Jame – daugiau kaip 80 natūralių esencijų. Mano subjektyvia nuomone, tai galėtų būti stipriausias „Chanel No 5“ konkurentas. Panašiai kaip Marilyn Monroe su „Chanel“, kita kino legenda Brigitte Bardot buvo įamžinta su buteliuku „Sortilège“. Šių kvepalų 1965 metų reklamoje teigiama, kad „Sortilège“ verčia moteris būti ištikimas... savo kvepalams.

Gamintojo nuotr.
„Tubéreuse“. 1937 metais sukurta švelni ir jausminga gėlinių kvepalų (tuberozų) versija. Visai ne tai, ko tikiesi iš šių itin svaigiai kvepiančių gėlių.

Gamintojo nuotr.
„Iris“. Tais pačiais metais sukurta dar viena gėlių kompozicija, šį kartą – iš vilkdalgių esencijų. Šviežias, gaivus, su lengvu pudros aromatu, „Iris“ kvepia pačiu art deco laikotarpiu ir paryžietiška prabanga. Sunku patikėti, bet tai unisex kvepalai.

„La Rose“. P. Vacher labai mėgo rožes (kasmet jis išuostydavo apie 70 jų rūšių) ir 1950 metais sukūrė rasotos rožės kvepalus: gaivius, neįkyrius. Jį dedikavo visoms moterims. Pagrindinė rožių tema praturtinta švelniomis kitų gėlių (bergamočių, kvapiųjų kanangų, karališkųjų lelijų, našlaičių) natomis.

„Special for Gentlemen“. Nemažai moterų susižavi šiuo iš esmės vyrams 1947 metais sukurtu aromatu, mat jame labai ryškiai užuodžia levandas, kurios kažkodėl joms patinka. Užuodžiama ir tais metais itin ryškiai madoje ir sykiu parfumerijoje įsitvirtinusi meilės Rytams tendencija. Tai diskretiškas ir gaivus aromatas, tinkantis bet kokia proga.

„Snob“. Genialus pavadinimas kvepalams, kurie simbolizuoja naujos eros pradžią: vakarėliai, pusryčiai (ir pietūs, ir vakarienė) „pas Tifanį“, laisvė ir prabangus gyvenimas. Sukurtas 1952 metais abiejų lyčių stilingoms ir stiprioms asmenybėms, sodrus, elegantiškas, išskirtinis kvapas – skleidžiasi ilgai ir įvairiai: pradedant vaisinėmis natomis, baigiant baltomis gėlėmis ir prieskoniais. Naujoji „Le Galion“ ikona.

„Whip“. Pirmieji „Le Galion“ citrusiniai kvepalai, sukurti 1953 metais. Subalansuoti vyrams, bet juos labai pamėgo ir moterys. Labai citrusinis kvapas, veikia tarsi dvigubas espreso anksti iš ryto. Energizuojantis ir stiprus, tačiau kartu gaivus ir jaunatviškas. Idealiai tinka vasaros atostogoms. Skleidžiantis kvapui, jūsų laukia staigmena.

„Eau Noble“. Seksualinę revoliuciją, lyčių lygybę ir naują laikmetį įprasminantis 1972 metais sukurtas ir vyrams, ir moterims tinkantis sportiškas odos aromatas, paskutinieji P. Vacher sukurti kvepalai. Kvapo šerdis – labai žali ir gaivūs pačiuliai.

„222“. Unikalus aromatas, sukomponuotas jau po „Le Galion“ nosies mirties. Jį įkvėpė archyvuose rastas mažas buteliukas, užsilikęs dėžėse nuo 1930–1935 metų. Paslaptingas, jausmingas ir švelnus tarsi kašmyras rytietiškas aromatas mena praėjusio amžiaus 4 deš., kai populiari buvo skaičių magija ir orientalizmas. Tai tarsi tiltas, jungiantis praeitį ir dabartį.

Gamintojo nuotr.
Taigi kuriuos „Le Galion“ kvepalus renkatės jūs?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis