Jaunesnė per dvi savaites? Misija įmanoma!

Išvaizda dažnai lemia žmogaus savijautą, gyvenimo kokybę ir sėkmę.

Žinoma, didžiausias grožio priešas – bėgantys metai. Viena iš problematiškiausių kūno vietų yra veidas, kurio oda yra jautri, plona ir, svarbiausia, būtent veidą pirmiausia pastebi aplinkiniai. Šiandien grožio specialistai gali kovoti su laiku ir atjauninti žmogų vos per dvi savaites. Specialistai teigia, kad populiariausios grožio procedūros yra korekcijos botulino toksino bei hialurono rūgšties injekcijomis.

Apie šias procedūras pasakoja klinikos „Grožio chirurgija“ plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas. Lapkričio 6-9 dienomis su šiuo gydytoju galite susipažinti parodoje „Moters pasaulis“, kur klinika „Grožio chirurgija“ savo stende priims parodos lankytojas, ves seminarus, o Kauno menininkas lipdys tobulos moters biustą.

Kaip šios procedūros gali prisidėti prie moters jaunystės?

Šių procedūrų dėka moterys gali džiaugtis skaistesniu veidu, pilnesniais skruostais bei sumažėjusiomis ar išnykusiomis raukšlėmis. Akivaizdu, kad atsiradusios raukšlės skatina moteris sunerimti dėl savo amžiaus. Net nekyla abejonių, kad minėtosios procedūros ženkliai prisideda prie jaunesnės moters išvaizdos. Tačiau verta paminėti, kad rezultatai priklauso ir nuo pradinės veido stadijos. Kuo vėlesniame amžiuje moterys kreipiasi į grožio specialistus, tuo mažiau pastebimi būna rezultatai.

Po kiek laiko moterys gali džiaugtis žvalesniu bei atjaunėjusiu veidu?

Botulinas pradeda veikti per 3-4 dienas, o hialuronas – iš karto po procedūros, po 10-14 dienų rezultatai tampa akivaizdžiai matomi. Atlikus šias injekcijas, paciento darbingumas nepakinta, žmogus gali eiti į darbą tą pačią dieną. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad po procedūros kelias valandas gali išsilaikyti paraudimas, neryškus patinimas, bet vizualiai šios reakcijos nėra itin matomos. Teoriškai galima nedidelės mėlynės atsiradimo tikimybė, o atlikus injekciją į lūpas – kelių dienų patinimas, matomas lūpų zonoje.

Kas tai per procedūros? Kaip jos atliekamos?

Botulino injekcijos atliekamos norint paslėpti trijų tipų raukšles: pykčio raukšles, kaktos skersines raukšles, akių kampuose esančias raukšlytes. Botulino toksinas yra medžiaga, kuri paveikia raumenyse esančias nervinių ląstelių galūnėles, atpalaiduoja raumenis ir tokiu būdu išlygina odoje esančias raukšles, taip pat sudaro nepalankias sąlygas naujų raukšlių atsiradimui. Ši procedūra neskausminga, jos metu plonos adatos pagalba įleidžiamos injekcijos į reikiamas vietas. Rezultatas dažniausiai trunka apie pusmetį.

Hialurono injekcijos atliekamos tuomet, kai ištuštėja skruostai, atsiranda smulkios raukšlės aplink lūpų kampus. Hialurono rūgštis veikia odą iš vidaus: sujungia vandenį, drėkina ir tonizuoja odą. Procedūros tipas lemia, kokio tirštumo hialuronas bus leidžiamas. Norint kontūruoti ir užpildyti veidą, leidžiamas tirščiausias, audinius pakeliantis hialuronas, kuris suformuoja putlesnius skruostus ar lūpas. Norint sumažinti nosies-lūpų srityje esančias raukšles, naudojamas šiek tiek skystesnis užpildas. Smulkiausios raukšlytės, esančios skruostuose arba aplink lūpas, užpildomos skysčiausiu hialuronu. Hialuronas suleidžiamas per plonytę adatą. Hialurono rūgšties poveikis trunka iki 1-1,5 metų.

Ar organizmas gali atmesti šias injekcijas? Kokios yra neigiamos pasekmės?

Per visą darbo laikotarpį dar neteko susidurti su situacija, kurios pasekoje paciento organizmas atmestų botulino rūgštį, tačiau yra teorinė galimybė, kad kai kurioms moterims gali nesuveikti botulinas, tačiau tai – ypač retas atvejis. Kalbant apie neigiamas botulino injekcijų pasekmes reikėtų paminėti, jog pirmą kartą leidžiant botulino rūgštį sunku numatyti, koks yra raumenų tonusas, todėl kartais gali išryškėti nežymi asimetrija. Atliekant procedūrą akių kampuose, dažniau pasitaiko mėlynės atsiradimo galimybė lyginant su kitomis veido zonomis.

Kalbant apie hialurono injekcijas, norėčiau pabrėžti, kad šiuolaikiniai dermatologijos metodai leidžia saugiai ir steriliai atlikti procedūras, todėl alerginės reakcijos yra itin retos. Kaip ir bet kokios kitos injekcijos, teoriškai yra galimas infekcijos pavojus. Hialuroną leidžiant į lūpas ar aplink lūpas esančius audinius, reikėtų atkreipti dėmesį į aktyvųjį herpį, lūpų pūslelinę, nes tuomet atsiranda procedūros neigiamų pasekmių rizika.

Dėl kokių priežasčių atsiranda raukšlės? Kokiais būdais galima sumažinti raukšlių atsiradimą?

Natūralu, kad amžiaus pokyčiai daro didžiausią įtaką raukšlių atsiradimui, kiti veiksniai: svorio šokinėjimas, ultravioletiniai spinduliai. Taip pat prie moters veido odos elastingumo prisideda kosmetiniai sprendimai, pagelbsti įvairios veidą maitinančios priemonės. Dermatologai gali pasirūpinti nepriekaištinga moters oda, atlikdami įvairias mezoterapijos procedūras: hialurono paskirstymas ar vitaminų mišinių injekcijos veido paviršiuje. Itin populiari procedūra, kai panaudojamas savas kraujas, PRP procedūra. Šios procedūros metu imamas ir centrifūguojamas žmogaus kraujas, išskiriama plazmos dalis, kurioje yra didžiausias trombocitų kiekis. Trombocitai turi visą eilę augimo faktorių, kurie išsiskyrę skatina odos atsinaujinimą, atsistatymą, pagerina odos kokybę.

Užsakymo nr.: PT_66318768

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis