5 pernelyg ankstyvo senėjimo priežastys

Kai sutinkame žmonių, kurie atrodo gerokai jaunesni, susimąstome – ką gi šis žmogus daro, kad laikui bėgant atrodo vis gražiau?

Šių dienų populiariausi straipsniai:
- Douglasą tiesiog pritrenkė žmonos abejingumas
- Ritos (28 m.): pilkos pelytės įvaizdis jau buvo pabodęs
- Nadežda Krupskaja – kilminga, bet nelaiminga Lenino žmona
- 6 gražių plaukų paslaptys
- Ypatingo skonio bulvių apkepas

Retai pagalvojame, kad atsakymas – sveikas gyvenimo būdas, kurį sudaro daugelis veiksnių – tinkama mityba, mankšta, sportas, odos priežiūra, o visų pirma – reakcija į problemas, su kuriomis kasdien susiduriame.

Būtina atsiminti, kad netinkamas gyvenimo būdas duoda priešingų rezultatų. Tokių žmonių sveikata šlubuoja, jie atrodo vyresni nei iš tiesų yra, nes žalingi įpročiai spartina senėjimą. Jūsų dėmesiui – pagrindinės senėjimo priežastys.

Prasta nuotaika

Žinoma, kad geros emocijos ir gera psichinė sveikata teigiamai veikia mūsų išvaizdą. Kai esame prastai nusiteikę, nerandame priežasčių šypsotis, džiaugtis, tai iš karto atsispindi veide ir mes atrodome vyresni. Ir priešingai – jei požiūris į gyvenimą optimistinis, mokame džiaugtis, šypsomės, nepaisant sunkumų, stengiamės įžvelgti šviesiąją gyvenimo pusę, atrodome jaunai ir tikrai anksčiau laiko nesusensime.

Stresas

Stresas – liga, kuria šiais laikais serga vis daugiau žmonių, jį net vadina 21-o amžiaus bėda. Pastaruoju metu būtent stresas yra viena iš pagrindinių pernelyg ankstyvo senėjimo priežasčių. Streso padariniai – slenkantys plaukai, raukšlės ir kiti senėjimo požymiai. Todėl geriausia, ką galite padaryti, – vengti stresinių situacijų, pasistengti atsisakyti veiklos kuri kelia nerimą (daugeliu atvejų tai nėr taip svarbu, kaip mums atrodo). Taip galėsime veiksmingai išvengti stresinių situacijų.

Nepakankamas fizinis aktyvumas

Jau pats faktas, kad mankštinamės, sportuojame, skatina atrodyti ir jaustis jauniau, sveikiau, nes tai puikus energijos, gyvybinių jėgų šaltinis. Jei reguliariai mankštinsitės, atliksite vienokius ar kitokius pratimus, tai duos naudos sveikatai. Visų pirma, nesustorėsite, antra, bus geresnė kraujotaka, organizmas gaus daugiau deguonies. Sportas padeda išsaugoti sveiką, stangrią, gaivią odą.

Netinkama mityba

Riebus maistas, kuriame ne per daugiausia maistingų medžiagų, neduos organizmui naudos, priešingai – garantuoti neigiami padariniai sveikatai, o tai atsispindės ir išvaizdoje. Norint išsaugoti jaunystę reikia valgyti vaisių, daržovių, liesos mėsos, gerti užtektinai vandens. Tada ir oda bei plaukai bus sveiki ir stiprūs.

Poilsio trūkumas

Kad atsistatytų, regeneruotųsi organizmo ląstelės, labai svarbus poilsis, tad būtina išsimiegoti. Suaugusiam žmogui reikia miegoti ne mažiau 8 valandų. Jei tiek išmiegoti nepavyksta, didėja rizika per anksti susenti.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis