Kosmetologė pataria: kaip prižiūrėti odą žiemą

Stipriai atšalus orui veido oda patiria kur kas daugiau streso ir žalos nei vasarą. Ją alina ne tik šaltis ir žvarbus vėjas, bet ir sausas šildomų patalpų oras. Kosmetologė Katerina Nesterova (grožio salonas „Simona Lux“) pataria, kaip veido ir kūno odą prižiūrėti atėjus žiemai.

Skaitomiausi šių dienų straipsniai:
- Prognozės savaitei: atsargiai - neprisikalbėkite!
- Akcentai, pagyvinantys net juodžiausią aprangą
- Duria nugaroje? Pasitikrinkite kasą
- Persimonas - ne tik sveikatai, bet ir grožiui
- Burnoje tirpstantys sausainėliai

Svarbu ne tik drėkinti

Drėkinti odą svarbu ir vasarą, ir žiemą. Tačiau žiemą būtina odą ne tik drėkinti, bet ir nepamiršti maitinti. Jei vasarą priemonės gali būti lengvos ir kremą galima tepti tik nakčiai, tai žiemą kremas būtinas ir dieną, ir naktį. Dažna moterų klaida šaltu metų laiku, pasak kosmetologės, naudojamas tik drėkinamais kremas, o odą pamaitinti pamirštama.

Jei oda jautri ir sausa maitinamasis kremas atvėsus orams turėtų būti tepamas ir ryte, ir vakare. Vakare prieš maitinamąjį kremą reiktų odą palepinti ir drėkinamuoju serumu. Jei lauke itin šalta, sausos odos savininkės turėtų nebijoti užsitepti prieš eidamos iš namų ir apsauginį kremą. Jei oda riebi, priežiūra kiek paprastesnė. Dienai pakanka tik drėkinamojo kremo, o vakare veido odos priežiūrą papildyti maitinamuoju serumu. Jei oda itin jautri, jau nuo spalio mėnesio galima pradėti naudoti itin jautrios odos apsauginį kremą. Pasak kosmetologės, dažniausiai visos kosmetikos kompanijos tokį kremą turi.

Visiems odos tipams rekomenduojama kartą per savaitę pasilepinti maitinamaja veido kauke. Taip pat kaip ir vasarą kartą per savaitę odą reikėtų nušveisti. Patariama rinktis kuo švelnesnį šveitiklį, o brandžiai odai itin tiktų rūgštiniai.

Maitinti reiktų ne tik veido odą bet ir kūno. Tačiau, pasak kosmetologės, neverta tepti aliejais, o rinktis paprastus maitinamuosius kremus. Aliejai odos nei drėkina, nei maitina, tik suformuoja apsauginę plėvelę. Jei nesinori gaišti laiko kas rytą tepantis kremu, verta rinktis maitinamąjį dušo prausiklį.

Ko reikia vykstant slidinėti?

Išsiruošus slidinėti įsimesti maitinamojo kremo nepakaks. Būtina pasirūpinti specialia apsauga – tam sukurti taip vadinami šalčio kremai. Pasak kosmetologės, jie atlieka kitokią funkciją nei drėkinimas ar maitinimas – sukuria apsauginį sluoksnį nuo šalčio, neleidžia odai rausti ir dehidratuoti. Taip pat šie kremai turi didesnį apsaugos nuo ultravioletinių spindulių faktorių. Kalnuose būtina odą saugoti ne tik nuo šalčio ir žvarbaus vėjo, bet ir nuo saulės – čia ji gali būti labai intensyvi. SPF turėtų būti ne mažesnis kaip 30.

Nuo saulės spindulių veidą reikėtų saugoti net ir nevykstant į kalnus. Net jei diena apsiniaukusi, ultravioletiniai spinduliai pro debesis vis tiek prasiskverbia. Todėl žiemą taip pat rekomenduojama rinktis kremus su SPF 10 ar SPF 15.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis