Plastinės chirurgijos gydytoja G. Grigonytė-Babajan: tai yra labiausiai odą sendinantis faktorius

(1)

Plastinės chirurgijos gydytoja Gytė Grigonytė-Babajan pastebi, kad 22 metų moters dėl netinkamos priežiūros gali atrodyti lyg 38-erių.

„Maždaug prieš 8 metus Lietuvoje atsirado pirmosios estetinės medicinos procedūros, ir jų vis daugėja. Lygiagrečiai daugėja odos priežiūros produktų, kurie – vis aktyvesni, vis gyvesni,“ – grožio naujienų pusryčių metu pastebi plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gytė Grigonytė-Babajan.


Organizatorių nuotr.


Viena iš svarbių odos atjauninimo procedūrų – mezoterapija. Tai į odą suleidžiami kokteiliai, kuriuose yra net 53 veikliosios medžiagos – vitaminai, amino rūgštys, hialurono rūgštis, antioksidantai, mineralinės medžiagos etc.


Tačiau kiek moterų naudojasi estetinės medicinos paslaugomis?


„8 procentai moterų, o 92 procentai – ne. Dėl kainos, bijo, kad rezultatas bus ne toks, kokio tikisi, bijo rizikuoti, nenori pernelyg akivaizdaus rezultato. Tačiau iš savo patirties galiu pridurti, kad moterys labiausiai bijo adatų!“ –- apibendrino gydytoja.


Tai suprasdami veido priežiūros priemonių gamintojai veikliąsias mezoterapijos kokteilio medžiagas sudėjo į kremo „Filorga“ indelį. Nereikia jokių adatų – pakanka veidą tepti. Plastinės chirurgijos specialistų teigimu, efektas – nerealus.


Organizatorių nuotr.


Šiandien mes vis mažiau kalbame apie biologinį amžių, sako plastinės chirurgijos gydytoja Gytė Grigonytė-Babajan. Nes jo ribų nebėra. Moteris gali būti 22 metų, o atrodyti – lyg 38-erių. Todėl itin svarbu laiku pradėti naudoti tinkamus produktus ir užkirsti kelią senėjimo procesams.


Kas tai yra senėjimas?


„Tai nykstantis odos elastingumas, stangrumas, besiplečiančios poros, raukšlės, didėjanti pigmentacija. Daug veiksnių – vidinių bei išorinių – įtakoja senėjimą. Turi įtakos ir genai. Išoriniai veiksniai – maistas, oro tarša, dūmai – sendina odą. Tačiau baisiausias faktorius, mano vertinimu, – ultravioletiniai spinduliai,“ - pastebi G. Grigonytė-Babajan.


Organizatorių nuotr.


Ultravioletiniai spinduliai (UV) spinduliai aktyvuoja fermentus, kurie ardo ląsteles, mažina kolageno gamybą, plečia kraujagyslių tinklą. Baisiausia, kad UV spindulių „patirtis“ kaupiasi odoje, t. y., oda atsimena visas jos patirtas saulės vonias.


Gali būti, kad supratę pavojų vieną vasarą nustosite degintis, imsite vengti saulės spindulių, tačiau kaip tik tada pradės ryškėti pigmentinės dėmės, išryškės kraujagyslės. Todėl apsauga nuo ultravioletinių spindulių būtina visada, nesvarbu, kiek jums metų. Naujausios apsaugos priemonės saugo ne tik nuo ultravioletinių, bet ir nuo infraraudonųjų spindulių, kurie lygiai taip pat sendina odą, plečia kraujagyslių tinklą.


Organizatorių nuotr.


Su kokiu SPF filtru rinktis priemones?


„Priemonės su SPF 25 tinka žiemos metu, su SPF 40 – vasarai, o su SPF 50+ – toms, kurios nori apsisaugoti nuo senėjimo. Taigi, galima mėgautis saulės voniomis ir rūpintis, kad oda nesentų,“ – patarė gydytoja.


Organizatorių nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis