Makiažo tendencijos – šiemet pavasaris ryškus, kaip niekada

Nuo blizgesio manijos iki rožinių skruostų, nuo neoninių lūpų iki dūminio akių žvilgsnio – akivaizdu, šį pavasario/vasaros sezoną makiažo pasaulyje vyrauja kontrastai ir išraiškingi akcentai.

Daugybė raštų ir drąsių derinių, kurie paremti augalų ir gėlių motyvais, neleis nuobodžiauti ir padės susikurti kerintį įvaizdį. Kaip nepasiklysti tokioje spalvų gausoje ir išlikti subtilioms, pataria amerikiečių kosmetikos „Artistry“ ekspertas Andrzej Sawicki.

Ryškiausias sezono hitas – drąsios spalvos

Atėjus šiltajam sezonui daugelis pradeda ilgėtis spalvų, tačiau šiemet pavasaris ryškus, kaip niekada. Vieni populiariausių 2018 atspalvių makiaže – tai žalsvi tonai, įvairių atspalvių mėlyna, oranžinė ir ultravioletinė.

Būtent pastaroji, anot spalvų tyrimo kompanijos „Pantone“, šiais metais puikuojasi ant nugalėtojų pakylos, tad ultravioletinę spalvą rekomenduojama rinktis ir kaip nagų lako atspalvį, ir blakstienų tušą ar net akių šešėlius.

Shutterstock

„Nesvarbu, koks bus Jūsų mėgstamos spalvos pasirinkimas, išbandykite pasirinktą dinamišką atspalvį dengdamos visą voką. O likusią makiažo dalį, akis ar skruostus, ryškinkite subtiliau. Nepamirškite, kad kruopščiai parinktas pigmentas vidiniame akies kampelyje paryškins Jūsų akis. Šiemet ypač madinga akių kampučius dekoruoti baltai“, – teigia A. Sawicki.

Kosmetikos ekspertas pabrėžia, kad šio sezono hitas – mėlyni akių šešėliai: „Rinkitės įvairius atspalvius: nuo sodrios mėlynos, elektrinės iki žydros. Svarbiausia, kad Jūsų įvaizdis nebūtų per daug tvarkingas, nes lengvabūdiškumas ir vėjavaikiškumas – tai žodžiai, apie kuriuos „kalba“ šis sezonas. Jeigu norite išbandyti kažką naujo – rinkitės mėlyną akių pravedimą, tačiau juo dekoruokite ne viršutinį, bet apatinį voką. Tai suteiks jūsų įvaizdžiui išskirtinumo“.

Natūraliai spindinti oda

Šalia ryškių spalvų ir išraiškingumo, pozicijų neapleidžia ir tviskanti oda – viena pagrindinių tendencijų, dominavusių pastarųjų mados savaičių metu. Gaivi, natūraliai atrodanti oda – tai makiažas savaime. Ši tendencija taikoma tiek veido ir kaklo, tiek pečių zonoms.

„Šį sezoną reikėtų pamiršti veido kontūravimą. Vietoje to makiažo meistrai renkasi skaistalus, kurie turėtų paryškinti iškiliausias Jūsų skruostų vietas. Rinkitės madingus, į cukraus vatą panašius atspalvius, taip pat šiemet itin populiarų aukso atspalvį.

Norėdamos pabrėžti savo veido formą, rinkitės švytėjimą suteikiančias priemones su šviesą atspindinčių dalelių turinčia pudra. Šie produktai suteiks odai skaistumo ir išryškins veido bruožus.

A. Sawicki patarimas toms, kurios šiltuoju sezonu nenaudoja pudros: tepkite odą šviesą atspindinčiais kremais, jie padės maskuoti pajuodusius paakius bei vizualiai sumažins raukšleles aplink akis.

Blizgesys ir dar kartą blizgesys

Šių metų šiltasis sezonas – puikus metas blizgesio efektui. Daugelis mados podiumų įvaizdžių pasižymėjo blizgančiais akių šešėliais bei lūpomis. Tad nors 2017 metais blizgesio efektas užkariavo makiažo tendencijų olimpą, šiemet ši tendencija dar stipresnė ir ryškesnė.

„Blizgūs šešėliai, blizgūs lūpų dažai, net blizgus akių pravedimas – visa tai puikiai iliustruoja šiltojo sezono makiažo tendencijas. Nebijokite spindesio, nes jis padės sukurti tiek gaivios ir spindinčios odos efektą, tiek dramatišką įvaizdį. Pavasario/vasaros metas leis sublizgėti mūsų akims, lūpoms ir skruostams. Beje, metalo atspalvių lūpos – ypač madingos šį sezoną“, – pabrėžia A. Sawicki.

Shutterstock

Pastaruoju metu labiausiai ryškėjanti tendencija – žaižaruojančios akys. Akies voką denkite arba lengvu ir plonu blizgančiu pravedimu, arba storu ir sunkiu blizgesio sluoksniu.

Juodos spalvos sugrįžimas

2018 pavasaris/vasara yra laikas, kai sugrįžta įdomių formų juodas akių pravedimas. Griežta ir grakšti „katės akies“ linijos tendencija užleis vietą sunkiam, kiek artistiškam pravedimui. Vieša paslaptis – kuo neįprastesnis, grafiškesnis ir įdomesnis pravedimas, tuo geriau.

„Retro įvaizdis, kurio trūko rudens/žiemos sezonuose, grįžta. Jeigu praėjusį sezoną pravedimo uodegėlė buvo labai santūraus įvaizdžio, tai dabar natūralus įvaizdis sulaukia priešininko – grįžta storas ir aštrus akių kontūras. Taip pat madingas Kleopatros laikus menantis storas pravedimas. O norėdami panaudoti blizgesio elementus savo įvaizdyje, derinkite juodų ir metalo atspalvių pravedimus,“ – komentuoja kosmetikos ekspertas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis