Plaukų meistrės patarimai, kaip teisingai trinkti plaukus?

Plaukų stilistė Solveiga Ska Dagė pataria, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus, kad jie augtų ir būtų sveiki, žvilgantys.

Patarimais dalinasi daugiau kaip 20 metų plaukų stiliste dirbanti Solveiga Dagė.

Asmeninio albumo nuotrauka

Sakykite, ar mes mokame teisingai trinkti plaukus?

Atrodo, kad plaukų trinkimas įprastas ir aiškus procesas. Tačiau egzistuoja nemažai detalių, kurios svarbios norint nepakenkti plaukams ir tikėtis geriausio rezultato.

Noriu patarti štai ką:

* Prieš trenkant plaukus, juos reikia gerai iššukuoti. Tai ne tik stimuliuos kraujotaką galvos odos paviršiuje ir pamaitins plauko svogūnėlį, bet ir po trinkimo plaukai mažiau velsis. Šukavimas atkelia nešvarumus ir standinančių priemonių likučius.

* Galvos plovimui rekomenduojamas šiltas ir drungnas (geriausias kambario temperatūros) vanduo. Karštas skatina plaukų riebalavimąsi ir sausina galvos odą bei plaukus, o visiškai šaltas vanduo – tinkamai nepašalina visų nešvarumų. Atkreipkite dėmesį, kad visi plaukai labai gerai permirktų vandeniu.

* Nepilkite šampūno tiesiai ant galvos. Nedidelį jo kiekį paskirstykite delnuose ir ant plaukų. Švelniai masažuokite galvos odą, netrinkite jos per daug intensyviai, nes tai skatina riebalų liaukas išskirti daugiau sekreto. Per visą plaukų ilgį plaukus švelniai maigykite, kad kuo mažiau juos pažeistumėte. Tai darykite apie 3 – 4 minutes, priklausomai nuo plaukų storio ir ilgio.

* Nenustebkite, jei šampūnas kartais nelabai putoja. Tai rodo, kad jame nėra daug šarmų, parabenų ir sulfatų. Nenaudokite didelio kiekio šampūno, nuo to plaukai netaps švaresni, tik reikės daugiau vandens jiems išskalauti.

* Nedideliu šampūno kiekiu plaukus trinkite du kartus. Pirmasis plaukų trinkimas išplauna galvos odos nešvarumus ir standinimo priemones. Antrasis – plaukų ilgį, kai šampūnas atiduoda savo sudėtyje esančius komponentus.

* Plaukų skalavimui skirkite dvigubai daugiau laiko nei plovimui šampūnu, kad būtų nepriekaištingai išskalautos visos plaunančios medžiagos, kurios užsilikusios gali sukelti niežėjimą ar pleiskanojimą. Rinkitės tik drungną vandenį, nes tuomet labiau išsilygina pasišiaušę plaukų žvyneliai ir drėgmė tarsi „užrakinama“ plaukuose. Vėsesnis vanduo skatina kraujo cirkuliaciją ir plaukai ima labiau žvilgėti.

* Nuskalavę šampūną naudokite kondicionierių, balzamą ar plaukų kaukę, tai, kas labiausiai tinka jūsų plaukų tipui. Ant rankšluosčiu nusausintų plaukų tepkite minėtas priemones maždaug 10 cm žemiau nuo plaukų šaknų.

* Netepkite plaukų kauke galvos odos! Plaukus maitinančios priemonės užkemša galvos odos poras ir skatina plaukų riebalavimąsi. Tos priemonės skirtos tik jūsų plaukų ilgiui ir galiukams.

* Po balzamo ar plaukų kaukės išskalavimo švelniai nuspauskite vandens perteklių, bet „negręžkite“, nes šlapi plaukai ypač pažeidžiami.

* Jokiu būdu netrinkite rankšluosčiu plaukų ir galvos odos stipriais judesiais. Tai didžiulė trauma silpniems ir ploniems plaukams, ypač prasidėjus vyriškajam plikimui. Tiesiog atsargiai gniaužykite plaukus rankšluosčiu arba lengvai į jį užsukite, kad nusausėtų patys.

* Neužveržkite. Nerekomenduojama šukuoti šlapių plaukų, nebent labai atsargiai ir retomis šukomis. Stenkitės pradėti šukuoti nuo plaukų galiukų. Tai darykite, kai plaukai jau bus pradžiūvę. Stenkitės, kad retkarčiais plaukai išdžiūtų natūraliai.

* Džiovinant plaukus džiovintuvu, jį laikykite apie 25 – 35 cm atstumu nuo galvos. Nejunkite iš karto karščiausios ir galingiausios oro srovės, nes tai itin sausina plaukus. Prieš džiovinimą naudokite specialius nuo karščio apsaugančius preparatus. Patariama plaukus išdžiovinti vėsesne oro srove, kad jie išsaugotų savyje drėgmę ir žvilgesį.

* Jei pageidaujate, kad plaukai būtų labiau glotnūs ir blizgėtų, džiovintuvo srovę nukreipkite iš viršaus į apačią ir šukuokite natūralių šerių šepečiu žemyn. Tuomet plauko žvyneliai suguls ir ilgesni plaukai taps tiesesni bei žvilgės.

* Jeigu plaukai ploni ir negausūs, kaitaliokite džiovintuvo srovę įvairiomis kryptimis, kad plaukų žvyneliai pašaknėse šiek tiek pasišiauštų, tai padidins plaukų apimtį.

O kaip dažnai reikia trinkti plaukus?

Kartais žmonės nerimauja, kad dažnas plaukų trinkimas gali išsausinti jų galvos odą ir plaukus. Ypač to dažnai nelinkusios daryti ryškiaspalvių plaukų savininkės, norinčios ilgiau išsaugoti spalvos sodrumą.

Specialistai plaukus trinkti rekomenduoja tada, kai atsiranda poreikis. Geriau plauti dažniau, nei vaikščioti riebaluotomis plaukų šaknimis. Riebalinių liaukų išskiriamas sebumas užkemša galvos odos poras ir jos negali tinkamai kvėpuoti. Deguonies trūkumas silpnina plaukų imunitetą.

Jeigu plaukus tenka plauti kasdien, naudokite švelnų, kasdieniam trinkimui skirtą šampūną. Tokie šampūnai puikiai išplauna nešvarumus, plaukų standinimo priemones ir neišsausina galvos odos.

Plaukus sausina ne šampūnas, bet karštas džiovintuvo oras, plaukų sukimo bei tiesinimo žnyplės. Dažnai nuo karščio plaukai praranda drėgmę ir žvilgesį. Kada tik galite, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai ir apsieikite be karštų elektrinių įrankių.

***

Plaukų stilistė Solveiga savo ilgametę patirtį ir patarimus sudėjo į knygą „Apie tai kalbasi plaukai“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis