Pirmąkart Lietuvoje bus pristatyta „Vogue“ įvertintų „UTA“ mados namų modernios nostalgijos drabužių kolekcija

Sausio 30 d. bus pristatyta dizainerės Aistės Jankienės atstovaujamų „UTA“ mados namų vestuvinių ir vakarinių drabužių kolekcija. Renginys vyks išskirtinėse Energetikos ir technikos muziejaus erdvėse, o jame pasirodyti žada ir gausus būrys Lietuvos žvaigždžių.

UTA“ mados namų įkūrėja sausio 30 d. Vilniuje susirinkusiems svečiams pristatys savo debiutinė kolekciją, kurią sudaro 28 vestuvinių suknelių bei vakarinių moterims ir vyrams drabužių modelių. Pagrindinis kolekcijos akcentas – netikėti audinių bei siluetų deriniai, įkvėpti „UTA“ vardo savininkės grafienės Uta von Ballenstedt. „Vakarinius modelius įkvėpė gaivios lyg pievų žydėjimas spalvos. Siluetuose atsispindi jau „UTA“ išskirtinumu tapusios pūstos rankovės ir Uta grafienės laikų skulptūriškumas. Kontrastingai kolekcijoje pasirodo vestuviniai modeliai – laisvi, modernūs – tokie, kokią matome šių laikų Utą, “ – apie kolekciją plačiau komentuoja dizainerė A. Jankienė.


Aistė Jankienė
Aistė Jankienė
Pranešimas spaudai


Tarp kviestinių kolekcijos pristatymo svečių – atlikėja Gabrielė Vilkickytė, aktorė Gailė Butvilaitė, stilistės Greta Žvinklytė ir Santa Misenytė bei daugybė kitų Lietuvoje žinomų veidų.


„UTA“ mados namus prieš beveik trejus metus įkūrė dizainerė A. Jankienė. Baigusi architektūros studijas ir pradėjusi dirbti architekte, ji pajuto didelį kūrybos ir dinamikos trūkumą. Idėja kurti vestuvines sukneles kilo iš noro vestuvių dieną jaustis savimi. „Ilgus metus gyvenusi, besimokiusi ir įkvėpimo ieškojusi svetur, Lietuvoje mano savitumą įprasminančios suknelės taip ir neradau. Ėmusi ją kurti pati, supratau, kad tai ir yra tikrasis mano pašaukimas – moters individualumą paversti jos svajonių įvaizdžiu,“ – savo patirtimi dalinasi dizainerė.


Mados namų išskirtinis ženklas – pūstos rankovės – net kelis kartus buvo atsidūrusios Didžiosios Britanijos mados biblija vadinamame „Vogue“ žurnale. Viename numeryje nuotraukoje įamžinta „UTA“ suknele dėvinti nuotaka buvo išspausdinta skiltyje „Vogue įsimyli“ (angl. Vogue Falls In Love), o fotografės darbas vėliau apdovanotas ir prestižiniuose fotografijos apdovanojimuose „Way up North awards 2021“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis