Ką drabužinėje privalu turėti kiekvienai?

Spintoje jau nepakanka vietos drabužiams, bet vis tiek nėra ką apsirengti? Pripažinkime, daugelis iš mūsų kasmet kaupiame net ir giliausiame drabužinės kampelyje paslėptus, jau seniai savo funkcijos nebeatliekančius apdarus, o ant kai kurių vis dar kabo ir etiketė. Deja, dažnai tokie daiktai ne tik vargina, bet ir verčia manyti, jog, aplinkybėms pasikeitus, jų valanda dar išaus.

Nors atsisveikinti su antrąjį dešimtmetį skaičiuojančia mėgstama suknele, primenančia pirmąjį pasimatymą ar audringą vakarėlį draugų apsuptyje, nelengva misija, tačiau nėra nieko geriau, kaip, pakeitus vartojimo įpročius, į garderobą įsileisti tik laikui nepavaldžių, praktiškų ir prie visko derančių drabužių bei aksesuarų. O nauji metai ir artėjantis naujasis sezonas – pats geriausias metas tai padaryti.


„Neturiu, ką apsirengti“ – ko gero, kiekviena iš mūsų bent kartą yra ištarusi šią frazę, o ypač tais atvejais, kuomet norisi pasipuošti. Tačiau kuo apsivilkti neturime ne dėl to, jog neturime nieko naujo, o dėl to, kad neturime pagrindinių, vadinamųjų must have drabužių. Paprastas palyginimas: kaip namas nestovėtų be pamatų, taip ir apranga negali egzistuoti be tam tikro pagrindo, todėl jei kiekvieną naują dieną pasitinkate priešais drabužinę, svarstydamos, ką apsivilkti, veikiausiai jums trūksta to pamato, dar kitaip vadinamo spintos kapsule. Spintos kapsulė, arba pagrindinis garderobas – tai drabužiai ir aksesuarai, kurių tikrai nereikės paslėpti pasibaigus sezonui. Tokie elementai nepavaldūs laikui ir, nepriklausomai nuo vyraujančių tendencijų, išlieka aktualūs ne vienerius metus iš eilės.


Pasak Kembridžo universiteto tyrimų, šiuolaikinės dailiosios lyties atstovės savo spintose slepia net keturis kartus daugiau drabužių nei devintajame dešimtmetyje gyvenusios moterys. Nepaisant to, galime pasidžiaugti, jog vis daugiau vartotojų nebenaudojamus daiktus perleidžia į antras rankas, todėl dėvėtų drabužių industrija išgyvena tikrą aukso amžių. Mūsų ateitimi vadinami ir jaunosios Z kartos atstovai, kurie, aktyviai besidomėdami ekologišku gyvenimo būdu bei tvariais prekių ženklais, teigia, jog verčiau perka mažiau, bet aukštesnės kokybės drabužių iš antrų rankų nei renkasi masinę gamybą. Jiems ypač svarbi prekių ženklų filosofija ir tai, kur pagaminami jų vilkimi apdarai, o tai įrodo ir įvairūs atlikti statistiniai tyrimai. Jei ir jūsų mintys artimos šioms, vertinate klasiką ir jau ilgą laiką svajojate investuoti į aukštos kokybės drabužius bei aksesuarus, einate tinkama linkme. Vartoti mažiau privalu ne tik dėl teršiamos planetos, bet ir dėl asmeninės gerovės.


Vienas iš kertinių atsakingo pirkimo tikslų yra savirealizacijos paieškos ir geresnė psichinė savijauta, neatsiejama nuo aplinkai palankios mados. Kuo daugiau drabužių, tuo daugiau sumaišties – ne tik spintoje, bet ir kalbant apie psichologinę būseną. Mat, pirkdamos mažiau, patirsite mažiau streso, kadangi drabužinėje nebus chaoso, o pirkdamos tik kokybiškus ir laikui nepavaldžius drabužius, visada turėsite ką apsirengti, net jei jų turėsite gerokai mažiau. Verčiau nusipirkti keletą geros kokybės apdarų, nei dešimtis pigių ir nekokybiškų, kurie greitu metu nusidėvės, tad vėl reikės juos keisti naujais. Norite įsitikinti, ar drabužis nusipelno vietos jūsų spintoje? Prieš jį įsigydamos, kainą padalinkite iš to, kiek kartų, manote, jį vilkėsite – taip ne tik suprasite, ar daiktas jums reikalingas, bet ir sutaupysite. Visada atsiminkite, kad kokybė neprilygsta kiekybei: kuo labiau viską apgalvojusi drabužius įsigyjate, tuo, tikėtina, jų vertė bus didesnė.


Pirkdamos klasikinius ir laikui nepavaldžius apdarus, juos vilkėti galėsite visais metų laikais, o pritaikiusios skirtingus aksesuarus – ir įvairiomis progomis. Žinoma, kailinių vasarą gal ir nesivilksime, bet vasarinį sijoną ar suknelę pritaikyti žiemą, žinant keletą kontrastingų stiliaus gudrybių, netgi labai realu ir paprasta. Tik šios interpretacijos negalėtų būti įgyvendinamos be jau išsigryninto ir spintoje vietą jau užsitarnavusio garderobo. Visų svarbiausia yra atrasti drabužius, derančius ne tik prie jūsų figūros, bet ir prie asmenybės.


Norint suprasti savo stilių, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, koks yra jūsų gyvenimo būdas – taip daug lengviau pajusite savo skonį ir žinosite, kokie drabužiai jį geriausiai atskleidžia. Pradėkite nuo spintos kapsulės, kuri padės sukurti daugybę skirtingų derinių, atspindinčių minimalizmą ir nesenstančią klasiką, o vėliau galėsite eksperimentuoti ir žaisti su naujais atradimais. Optimalus spintos kapsulės drabužių skaičius laviruoja tarp 25 ir 30 daiktų, puikiai derančių tarpusavyje ir galimų vilkėti skirtingais metų laikais. Taip pastebėsite, kad kasdienis išbandymas kuriantis įvaizdį tampa daug lengvesnis ir malonesnis. Atsiminkite, jog jums tikrai nereikia dar vienos tokio paties dizaino ar sukirpimo suknelės, verčiau įsigykite tai, kas tiks prie daugumos turimų drabužių ir padarys jūsų stilių asmenišką bei išskirtinį.


Ką drabužinėje privalu turėti kiekvienai?
Ką drabužinėje privalu turėti kiekvienai?
Vida Press


Pažvelgus į praėjusio amžiaus madas, kuomet tokiu gausiu pasirinkimu, kokį turime šiandien, net nekvepėjo, matyti, kad savo drabužius išties vertinome. Užteko vos kelių daiktų, kurie tarnavo ir džiugino ištisus metus. Tačiau net ir šiais laikais, norint atrodyti stilingai, tikrai nereikia turėti skirtingų drabužių įvairioms progoms ar penkių vilnos paltų vienam sezonui. Kai kurios moterys, išsiskiriančios rafinuotu ir prašmatniu stiliumi, savo spintoje slepia kur kas mažiau, nei iš šalies atrodytų, o apranga, kurios elementais jos vilki, atrodytų taip pat gerai net ir po dvidešimties metų.


Viso to paslaptis – nesenstančio ir laikui nepavaldaus stiliaus galia, kurią, anot daugelio knygų ir mados šaltinių, geriausiai suvokia prancūzės. Nepaisant amžiaus, jos turi talentą be didelių pastangų atrodyti pritrenkiamai, tačiau visa tai ateina su žiniomis, kas tinka ne tik pagal kūno linkius, bet ir asmenybę bei gyvenimo būdą. Šios moterys nebūtinai turi didžiuotis įgimtu mados instinktu, dėl kurio būtų pranašesnės, tačiau keletas pagrindinių mados taisyklių, kurių jos laikosi, gali tikrai praversti:

  • Jos investuoja į paprastus, kasdienius drabužius, kurie privalo būti kokybiški.
  • Jos niekuomet nesivaiko tendencijų. Klasika ir laiko patikrintas garderobas yra raktas į nesenstantį stilių.
  • Jos atsisako greitosios mados pirkinių. Ši paprastai nepasižymi ilgaamžiškumu, netarnauja ilgai, tad pagrindinis tikslas yra įsigyti tik kokybiškų ir laikui nepavaldžių drabužių, kurie nėra tik vieno sezono tendencija.
  • Jos vertina pačioms tinkančius siluetus. Lengviausias būdas sugadinti savo įvaizdį yra prastai priglundantys drabužiai. Dėl jų stilius visuomet bus nesėkmingas, todėl derinys turi būti apgalvotas.
  • Jos investuoja į klasikinę avalynę. Pažvelgus į tokį aprangos stilių propaguojančių moterų kolekciją, galima pamatyti ne vieną tokią prašmatnią klasikinės avalynės porą, kaip minimalistiniai čelsiai, balerinos, ilgaauliai ir elegantiški aukštakulniai bateliai.
  • Jos visada turi ready to go aprangos derinį. Jis pasiteisina bet kuriais gyvenimo atvejais, todėl niekada neišgirsite tokių moterų besiskundžiant, kad neturi, kuo apsirengti.
  • Jos vengia itin apdribusių drabužių, verčiau renkasi klasikinius modelius, pabrėžiančius figūrą.
  • Jos investuoja į viršutinius drabužius. Kadangi juos vilkime dažniausiai ir net kelis sezonus, kokybiškas paltas, lietpaltis ar pūkinė striukė yra pirmas dalykas, kurį pastebime. Šios moterys žino, kaip savo aprangą be didelių pastangų paversti prabangia.
  • Jos ypač kreipia dėmesį į mažas detales. Per daug aksesuarų dažnai gali sugadinti įvaizdį, o keli elegantiški papuošalai tik dar labiau jį išryškins.
  • Jos laikosi neutralių spalvų paletės. Lengviausias būdas sukurti nesenstantį stilių – išlaikyti savo spintą kuo neutralesnę. Tai reiškia, kad pagrindiniai drabužiai spintoje turėtų būti juodi, pilki ir įvairiausių atspalvių rudi, nes tokios spalvos tinka prie bet kokių kitų atspalvių.
  • Jos žino pagrindinį savo stilių. Juk stilius yra saviraiška, todėl labai svarbu atrasti tai, kas tinka ir patinka būtent jums.
  • Jos žino, ko nori, ir visuomet laikosi savo pačių susikurtų aprangos taisyklių.


Timeless stilius – tai klasika, o ši niekada nesensta. Ją sudaro modernūs, dažniausiai aiškių formų ir griežto sukirpimo drabužiai, kurių negalima atpažinti pagal tam tikrą mados tendenciją arba dešimtmetį, kadangi jie aktualūs visuomet. Toks stilius sukuriamas renkantis pagrindinį klasikinių siluetų, pasižyminčių universalumu ir ilgaamžiškumu, garderobą. Jis pabrėžia išskirtinius elementus, o ne madingumą ir paprastai apima visumą, taigi ir makiažą bei šukuoseną. Todėl, norėdamos susikurti tokį įvaizdį, kreipkite dėmesį į jūsų figūros tipui tinkančią aprangą, aukštą kokybę ir klasikinius, minimalistinius siluetus.


Labai svarbu atskirti drabužių aktualumą ir verčiau rinktis šiek tiek laisvesnius modelius. Pavyzdžiui, apsivilkusi trumpus per liemenį įimtus marškinius ir medvilninį pieštuko formos sijoną, šiais laikais rizikuojate atrodyti itin neskoningai ir priminti ankstesniųjų laikų bankininkę. Dėl šios priežasties geriau rinktis šiuolaikišką klasiką, kurią sudaro laisvesni balti medvilniniai ar šilkiniai marškiniai, tiesaus kirpimo ar plačios juodos kelnės, mamos stiliaus arba platėjantys džinsai, paprasti balti, dryžuoti marškinėliai, oversized odinė striukė, klasikinis lietpaltis ir kokybiškas vilnos paltas, tiesaus kirpimo juodas ir languotas švarkai, kašmyrinis neutralios spalvos V formos iškirptės megztinis ir megztinis aukštu kaklu – golfas, slip dress tipo juoda midi suknelė, klasikiniai loaferiai ir vadinamieji stiletto bateliai, šilkinė skarelė ir paprasti apvalūs auskarai, dar vadinami hoopsais.


Ką drabužinėje privalu turėti kiekvienai?
Ką drabužinėje privalu turėti kiekvienai?
Vida Press


Yra ir keletas aukštosios mados dizainerių kūrinių, kurie įtraukti į investicinius ir laikui nepavaldžios aprangos sąrašus. Nuo ikoninės „Chanel 2.55“ ir tik išrinktiesiems prieinamos „Hermes Birkin“ rankinės iki klasikinio „Burberry“ lietpalčio. Šie gaminiai gerokai pranoksta tendencijas ir gali padėti susikurti taip trokštamą kapsulinę spintą, kurioje gausu dėvimų ir tarpusavyje suderinamų elementų. Tokius ne tik norėsite vilkėti amžinai, bet juos garantuotai mėgdžios ir ateities kartos.


Kiekviena moteris, jei tam yra galimybė, visų pirma turėtų investuoti į aksesuarus. Nors kai kurie iš jų yra investiciniai dirbiniai, kaip antai aukščiausios klasės „Cartier“ juvelyrika, prabangus „Rolex“ laikrodis ar „Chanel“ rankinė, tačiau yra ir ne tokių brangių pirkinių, kurie gali būti laikomi mados klasika. Kadangi aksesuarai akimirksniu gali transformuoti bet kokį derinį ir sukurti skirtingą nuotaiką atskleidžiančią aprangą, jų galima turėti ir daugiau. O norėdamos visada atrodyti stilingai, prie minimalistinių derinių nebijokite rinktis ryškesnių ir dėmesį atkreipiančių aksesuarų.


Atsiminkite, jog nėra nieko blogiau, nei kaupti nereikalingus ir pabodusius daiktus. Atsisveikinkite su tais, kurių jau ilgą laiką nedėvite ir kurie jums visai netinka. Prieš eidamos apsipirkti, sudėliokite kiek įmanoma daugiau drabužių komplektų – taip matysite, ko jums tikrai reikia, o ką jau turite. Paskutinė, tačiau labai svarbi taisyklė: neskubėkite įsigyti iš pirmo žvilgsnio patikusio drabužio, prieš tai neapsvarsčiusi visų galimybių, prie ko jį vilkėsite. Drąsiai pirkite drabužius, aksesuarus ar avalynę tik žinodamos, kad jie tarnaus ilgai ir derės prie kitų jūsų turimų garderobo dalių.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis