Devintosios kolekcijos pristatymo proga, devyni faktai, kurių galbūt nežinojote apie Agnę Kuzmickaitę

Agnė Kuzmickaitė – be abejonės viena garsiausių ir bene aktyviausiai kuriančių šalies drabužių dizainerių. Kasmet kolecijas užsienio mados savaitėse ir Lietuvoje pristatanti kūrėja nutarė ir šiais metais nelaužyti tradicijos – jau lapkričio 25 d. Sapiegų parke įsikūrusioje naujoje „Tech Park“ erdvėje podiumu žengs naujausios Agnės Kuzmickaitės prêt-à-porter kolekcijos modeliai. Tai jau devintoji dizainerės kolekcija, taigi dalinamės devyniais faktais, kurių galbūt nežinojote apie A. Kuzmickaitę.


1. 2008 metais, Berlyne vykusiame tarptautiniame drabužių modeliuotuojų konkurse Agnė nurungė tokias dizaineres kaip Simone Rocha bei Iris Van Herpen ir už kolekciją „Shopaholic“ buvo apdovanota jaunojo dizainerio prizu. Apdovanojimo statulėlę kūrė žymus britų skulptorius Tony Cragg.


2. Prieš mokydamasi drabužių modeliavimo, A. Kuzmickatė du metus studijavo architektūrą.


3. Dizainerė yra sukūrusi kostiumus daugiau nei dvidešimčiai operų ir dramos spektaklių.


4. Agnės tėtis Bronislovas Juozas Kuzmickas yra Nepriklausomybės Akto signataras, o mama Leonarda Jekentaitė-Kuzmickienė – viena pirmųjų Lietuvos televizijos diktorių, vėliau pasirinkusi akademinį kelią ir tapusi filosofijos mokslų daktare.


5. Dizainerės Agnės Kuzmickaitės kurtus drabužius vilkėjo Rita Ora, Noah Cyrus, Sabrina Carpenter ir kitos pasaulinio lygio garsenybės.


6. A. Kuzmickaitė – pirmoji ir vienintelė Lietuvos dizainerė, kurios drabužių kolekcijos buvo pristatytos oficialioje Londono mados savaitės programoje.


7. Agnės Kuzmickaites prekės ženklas yra daugiausia kolaboracijų sukūręs mados prekės ženklas Lietuvoje.


8. Agnė – pirmoji ir vienintelė Lietuvoje aktyviai kurianti drabužių dizainerė, pelniusi mokslinį daktaro laipsnį.


9. Agnės darbai ne kartą buvo pastebėti ir publikuoti populiariausių tarptautinių mados žurnalų. Vienas jų – „VOGUE Portugal“.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis