„Kūrybos podiume“ pristatytos 9 kolekcijos – nuo prabangos iki tautiškų motyvų

„Kūrybos podiumas“ septintus metus tęsia savo misiją – buria Lietuvos kūrėjus ir kūrybos gerbėjus į grožio sklidiną renginį, padeda atrasti vieniems kitus, užsimegzti gražioms draugystėms ir bendroms idėjoms. Šiemet organizatoriai išlaikė tradiciją dizainerių drabužių ir aksesuarų kolekcijų pristatymą rengti Kauno VDU Botanikos sode, kaip ir kasmet, stebino kolekcijų įvairove, tačiau pateikė ir staigmenų. Viena jų – pirmąkart modeliais tapo ir „Fighter House“ sportininkai, tarp jų – žinomas kovotojas Dovydas Rimkus-Rimkenzo. Kaip kovos menų meistrams sekėsi susitvarkyti su šia užduotimi?


„Kovos ringas skiriasi nuo grožio pasaulio, podiumas labiau tinka merginoms, tačiau mums patinka iššūkiai, todėl gavę kvietimą su malonumu sutikome dalyvauti“, – sako sportininkai, padėję pristatyti sportui ir laisvalaikiui skirtų drabužių kolekciją „Relax“.


„Kūrybos podiumo“ organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė netradicinį modelių pasirinkimą grindžia siekiu griauti stereotipus, kurie žmones verčia nusistatyti nepagrįstas ribas. „Paprastai manoma, kad modeliu būtinai turi būti jauna liekna mergina, kad podiumas skirtas tik aukštosios mados pristatymams ir apskritai tokie renginiai įdomūs tik moterims. Norime parodyti, kad gali būti ir kitaip: kūryba, plaukianti iš širdies, įgimto grožio pajautimo, yra vertinga kaip ir mados korifėjų darbai. Į ketvirtą, penktą dešimtį įžengusios ar figūros standartų neatitinkančios moterys gali tapti nuostabiais modeliais. O vyrai, net ir užkietėję sportininkai, gali visiškai natūraliai atrodyti grožio pasaulyje“, – apie nestandartinius sprendimus kalba organizatorės.


Renginio dalyviai šįkart išvydo devynias drabužių ir aksesuarų kolekcijas. Buvo visko: nuo aprangos, papuoštos austomis juostomis, rankomis tapytų šilko rūbų, elegantiškų vestuvinių suknelių iki sporto ir laisvalaikio drabužių. Savo kūryba žiūrovus džiugino Alė Deksnienė („Suveltas stilius“), Edita Gajauskienė („Maži dideli“), Jovita Daukienė („A. J. Designs“), Danguolė Labanauskienė, Edita Baranovič ir Goda Andriūnaitė, „Romarikos šilko namai“ kartu su Veliuonos kultūros centru, prekių ženklų „Rigonda Style“, „Ivetos aksesuarai“, „Siuvimo magija“, „Saulytės varlytės“ įkūrėjos ir kt.


„Kūrybos podiumas“ skatina kūrėjus bendradarbiauti, padeda atrasti bendraminčių. Antrus metus iš eilės į kūrėjų tercetą susibūrė ir įspūdingą kolekciją „Nuotaka ir jos draugės“ pristatė trys kūrybingos moterys: drabužių dizainerė Giedrė Sunklodaitė, floristikos dizainerė Kristina Rimienė ir papuošalų kūrėja Svetlana Šliževičienė.


K. Rimienė, stengdamasi atskleisti netradicinį požiūrį į floristiką, šiemet sukūrė įspūdingus aksesuarus: vėduoklę, karūną, kaklo koljė, rankinę. Kompozicijoms kurti panaudojo egzotiškąsias orchidėjas, gloriozas, didžiules tilandsijas, taip pat vilną, siūlus, vielutes. Dėl karščio pasitelkė ne tik gyvas gėles, bet ir džiovintus stabilizuotus augalus.


Be profesionalių floristų prisilietimo neapsieita ne tik kuriant vieną iš kolekcijų, bet ir puošiant renginio vietą. Įspūdingą nestandartinę sienelę specialiai „Kūrybos podiumui“ sukūrė Aurelija Vainauskaitė-Buragienė („Aurelijos gėlės“). „Šią kompoziciją pavadinau „Aukso laiku“. Paliesti pandemijos, karantino, išmokome dar labiau branginti savo laiką, įvertinome turimas galimybes“, – sako kūrėja.


Karantino laikotarpiu gimė ir vienos iš kolekcijų, pavadintos „Arabišku ritmu“, idėja. „Pandemijos metu visi tarsi buvome uždaryti auksiniuose narveliuose, troškom laisvės, sveikatos, saulėtų atostogų. Todėl naujoji „Rigonda Style“ rūbų kolekcija labai karšta, spalviškai itin įvairi – nuo dangaus žydrynės iki smėlinio aukso“, – pasakoja dizainerė Rigonda Užpalevičienė, kurios kurtų drabužių kolekciją papuošė sesers Ivetos Norbutaitės-Prakapavičienės kurti aksesuarai.


Kolekcijų pristatymo modelių gretose buvo galima išvysti ir žinomų veidų. Podiumu žingsniavo „Lietuvos ponia 2014“ tituluota Beta Rumšienė, dainininkė Viktorija Vaičaitė ir kt.


„Kūrybos podiumo“ akimirkas įamžino „Aurafoto“. Renginio rėmėjai: VDU Botanikos sodas, Energetikų mokymo centras, „Buhalterinė magija“, „Gentle Day“, „Kauno grūdai“.


I. Uktverienė ir K. Parachomikienė kasmet organizuoja „Kūrybos podiumą“ siekdamos kūrėjams iš visos Lietuvos sudaryti sąlygas pristatyti savo naujausią kūrybą visuomenei. Šis renginys unikalus tuo, kad jame kolekcijas pristato ne tik garsius prekių ženklus turintys dizaineriai, bet ir savo kūrybinį kelią pradedantys jauni, ambicingi ar tik brandesniame amžiuje talentą atradę žmonės.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis