Turmalinai. Geri dalykai ateina poromis

„Geri dalykai ateina poromis“ (kiniškai hao shi cheng shuang), byloja kinų išmintis. Tai metafora, atspindinti jų filosofiją apie jėgas yin ir yang, moterišką bei vyrišką pradus, ir šių santykį, atsvarą, harmoniją ir pasiektą nusistovėjusią tvarką.

Romantikai poezijoje nepraleidžia galimybės švęsti poros principą, minėdami begalę vaizdingų paralelių. Visi gražiausi dalykai pasaulyje gyvuoja poromis: ir pora auksinių auskarų, ir pora angelo sparnų, ir įsimylėjėlių pora. Nors meilę smagu švęsti ir jausti kiekvieną dieną, netgi akimirką, vis dėlto didžiausia metų šventė, primenanti apie meilę, yra šv. Valentino diena. Kviečiame skaitytojus vasarį kartu leistis tirti meilės subtilybių ir išraiškų savo mylimiausiems asmenims. Neegzistuoja dar dvilypiškesnių natūralių brangakmenių, negu turmalinai, taigi tegul jie ir veda į šią meilės ir gyvenimo prabangos žvalgybą, juk nė vienas gyvenimas išties nėra lepinantis be meilės.


Turmalinai labiausiai žinomi dėl savybių skatinti meilę ir pozityvumą. Jie padeda labiau suprasti save bei aplinkinius, kurti taiką ir stiprinti ryšį tarp sąmonės bei pasąmonės, o dėl to sustiprėja ir mūsų intuicija. Šie akmenys yra laikomi susitaikymo, susivienijimo simboliu, ugdančiu užuojautą, empatiją, nusiraminimą, skatinančiu fizinių, emocinių, mentalinių žaizdų gijimą ir klibančių draugysčių bei santykių sutvirtinimą. Stabilizuodami mūsų santykius su savimi ir aplinka, turmalinai suteikia geresnes sąlygas mąstyti aiškiai, būti apsaugotiems nuo netinkamų sprendimų, išlikti ištikimiems savo tikslams, juos sėkmingai pasiekti ir pritraukti finansinę sėkmę. Nešiojantiems turmaliną žmonėms mainais šis akmuo suteikia įkvėpimą, laimę, ramina baimes, moko pasitikėjimo savimi. Tačiau svarbiausia turmalinų teikiama dovana yra harmonija tarp dešiniojo ir kairiojo smegenų pusrutulių, ying bei yang energijų, vyriškojo bei moteriškojo pradų. Taip turmalinai palaiko meilę mūsų gyvenime sveiką ir žydinčią.


Iš visų Žemės planetoje randamų natūralių brangiųjų ir pusbrangių akmenų turmalinai pasižymi didžiausia spalvų įvairove – jie gali būti visų egzistuojančių spalvų. Dar ypatingesnė šių akmenų savybė yra ta, kad spalvos juose gali kisti, t. y. vienas turmalino akmuo dažnai turi bent dviejų skirtingų spalvų polius.


Labiausiai pastebimi juvelyrikoje yra dar vadinami arbūziniai turmalinai – taip jie vadinami dėl spalvų kombinacijos, raudonos spalvos, kuri, atsiradus blyškiai gelsvai, pamažu pereina į žalią spalvą. Tokie turmalinai labiausiai taikomi čakroms valyti ir bendrai harmonijai palaikyti. Juodas turmalinas naikina stresą, nervinimąsi, negatyvumą, nepasitikėjimą ir nepasitenkinimą. Gryną žalią spalvą renkasi tie, kurie nori atsikratyti pavydo ir sustiprinti ištvermę, rudą – norintys atsikratyti žalingų įpročių bei ieškantys išsilaisvinimo iš savo silpnybių ir praeities klaidų asmenys, mėlyna traukia tuos, kurie siekia dvasinio augimo bei stiprinti intuiciją, o raudona tiks laukiantiems įkvėpimo, kūrybiškumo ir vaisingumo žmonėms.


Rožinis turmalinas yra vadinamas mylinčiųjų akmeniu. Jis, tikima, reprezentuoja meilę žmonijai ir žmogiškumui. Skatina jį dėvinčiųjų užuojautą, empatiją, naikina baimes. Taip pat skatina atvirumą, įsiklausymą, besąlygišką meilę ir draugystę, aplink save skleidžia didžiausią kiekį meilės, dėl to tinka gydantis ir emocines, ir fizines su širdimi susijusias žaizdas. Rožiniai turmaliniai anksčiau patirtą ir neužmirštą skausmą pakeičia meile. Jie gydo, neutralizuodami baimes bei panikos priepuolius, kylančius dėl egzistuojančio stipraus vidinio chaoso. Sakoma, kad šie akmenys ne tik saugo širdį, bet ir veikia kaip afrodiziakas, pasąmoningai mokydami juos nešiojančius žmones, kad mylėti yra saugu. Augant pasitikėjimui savimi ir gerėjant ryšiams su aplinka, didėja ir išmintis, kaip toliau tvarkytis su gyvenimu, lankstumas ir atvirumas gyvenimui, tokiam gyvenimo būdui, kuris natūraliai sumažina pasipriešinimą aplinkos įvairovei, taip sušvelnindamas vidinius skausmus. Dažnas žmogus patiria vidinį chaosą ir neleidžia sau mylėti aplinkos dėl to, kad viduje laikosi radikalių įsitikinimų, jog pasaulis privalo būti toks, koks jam atrodo. Kadangi taip nėra, žmogus nesusitaikydamas su tikrove viduje save drasko. Rožiniai turmalinai suteikia ramybės ir ja pakeičia negatyvias emocijas – būtent dėl jų dažniausiai ir nukenčia santykiai su aplinka ir mylimaisiais.


Daug brangakmenių turi tas pačias savybes, kaip turmalinai, tačiau nedaugeliui yra būdingas poliškumas, kuriuo pasižymi aptariamieji akmenys. Turmalinams, kaip minėta, būdingas didžiulis spalvų spektras, taip pat elektriškumas, o kristalizavimosi forma, lyginant skirtingus vieno turmalino akmens galus, dažnai abiejuose yra skirtinga. Tai itin kompleksiški pusbrangiai akmenys, pasižymintys savita struktūra ir chemine sudėtimi, rodančia jų lankstumą ir takumą. Pakaitinti ar patrinti, turmalinai įsielektrina ir pradeda traukti smulkius objektus (dulkes ir kita). Tai galime vadinti miniatiūrine magijos, vykstančios priešais mūsų akis, versija, nes tai tik dar kartą parodo, kaip savo būseną keisti gali ir kokios organiškos kilmės šie akmenys yra.


Mes, žmonės, irgi esame tokios pačios prigimties, taigi, kalbant apie santykius su aplinka ir visą mūsų gyvenimą, natūralu būti lankstiems fiziškai, emociškai ir mentaliai. Kuo atviriau ir su kuo daugiau meilės žvelgsime į aplinkinius dalykus ir žmones, tuo mažiau pasipriešinimo ir negatyvios energijos generuosime. Kol nebus chaoso, tol kūrybiniai procesai vyks sklandžiai, o pozityvi energija skleis stiprias bangas. Kadangi geri dalykai, kaip žinia, dažnai egzistuoja poromis, didžiausia dovana, kurią galime padovanoti sau ir savo mylimiausiems žmonėms, yra neišsenkantis meilės šaltinis, tvyrantis tarp mūsų ir mumyse, palaikantis mūsų gyvastį, žmogiškumą, supratingumą ir besąlygišką rūpestį. Didžioji gyvenimo prabanga slypi meilėje, nes iš meilės gimsta visa, kas brangiausia, ką tik galime įsivaizduoti. Puoškitės nuostabiaisiais turmalinais. Drąsiai mylėkite ir būkite mylimi! Tegul meilė tampa nesustabdomu gyvybės šaltiniu jūsų gyvenime.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis