„Estonian Fashion Festival 2021“ pristato 21 vizionierių su aiškia vizija

Šių metų jaunųjų dizainerių mados festivalis „Estonian Fashion Festival“ iš viso sulaukė 54 paraiškų iš visų Baltijos valstybių. Iš trijų madų šou, priklausančių „Eff“, šiemet populiariausias tarp visų kandidatų buvo „OmaMood“, kuris dabar savo vardo „Meistrite Kool“ (lietuviškai „Meistrų Mokykla“) programa moko etnologinį paveldą propaguojančius dizainerius.

Į „Estonian Fashion Festival 2021“ madų šou patekusių dizainerių kūrybą bus tiesioginės transliacijos metu galima pamatyti birželio 9–11 dienomis. Į tarptautiniams mados studentams ir pradedantiems laisvai samdomiems mados dizaineriams skirtą konkursą atranka vyko du mėnesius, o paraiškas pateikė tokie gerai žinomi dizaineriai kaip Hannes Rüütel, Vilve Unt, Katre Arula, Liis Tiisvelt (iLLIMOR) ir daugelis kitų. Bendru mados dizainerių bruožu galima laikyti aplinkai nekenksmingų ir organiškų medžiagų bei audinių atliekų naudojimą kūryboje.

 

Pasak žiuri komisijos nario, papuošalų dizainerio Tanel Veenre, šiais metais ypatingai išsiskyrė dizaineriai iš Latvijos ir Lietuvos, kurie turėjo gerai apgalvotus ir išbaigtus sprendimus. Pasak Veenre, visgi įdomiausia bus birželio mėnesį, kai ant scenos atgims eskizai. „Man svarbus įtikinimas – kas visgi sugebės savo idėjas perteikti medžiagose“, - pridūrė Veenre. 

 

Atrinkti septynias kolekcijas iš 25 „OmaMoe“ konkursui pateiktų kolekcijų komisijai buvo labai sudėtinga. Kadangi prieš konkursą pusę metų vyko Viljandi kultūros akademijos „OmaMoe“ „Meistrite Kooli“ kvalifikacijos kėlimo mokymai, pateikti darbai išsiskyrė iš ankstesnių darbų tolygesniu lygiu. Daugelis kolekcijų atspindėjo prasmingą medžiagų naudojimą ir tvarią pasaulėžiūrą.

                               

Pasak Viljandi kultūros akademijos tautinių rankdarbių skyriaus vedėjos Ave Matsin, šiais metais tikimasi labai stipraus madų šou: „Pradžiugino gilesnis nei anksčiau požiūris į paveldą. Kaip pavyzdį galima nurodyti bendrą Maarja Palu ir Grete Küppar šiuolaikišką požiūrį į jaunamartės papuošalų ir drabužių kolekciją. Spektaklis bus ypatingas dar ir tuo, kad pirmą kartą per devynerius metus, šalia Estijos mados dizainerių ant scenos užlips ir dalyvis iš Lietuvos“.

 

 „Kaubamaja“ mados srities pardavimų vadovė Kätlin Häninen, „Antonius“ madų šou žiuri komisijos narė, buvo sužavėta sertifikuotų medžiagų ir organiškai švarių audinių gausa. Häninen mato, kad ne vienas šių dienų jaunas dalyvis ateityje galėtų tapti žinomu dizaineriu mūsų vietinėje rinkoje. Iš dabartinės uždarytos aplinkos inspiracijos įgijusi ir iš audinių atliekų sukurta tvari Hannes Rüütel kolekcija „DUALITY“ iš karto patraukė „Kaubamaja“ atstovės akį. „Hannes Rüütel, kurio tikslinė grupė didžia dalimi yra vyrai, ateityje galėtų būti žymiai plačiau žinomas“, - išskyrė kūrėją Häninen.

 

„Estonian Fashion Festival 2021“ dizainerių sąrašas

 

„Fashion-Performance-Dance“ konkursui atrinktos kolekcijos:

1. „4bidden Fruit“ Kondrat Hecht (Latvija)

2. „BLACK BOX LABEL - ABSENCE OF LIGHT“ Rytis Beiga (Lietuva)

3. „DIETRO LA PORTA“ Mairo Seire

4. „HINGA“ Lisette Laanoja

5. „Portree“ - Susanna Belinda Kõgel

 

Šou dalyvausiantys Aukštesniosios dailės mokyklos „Pallas“ studentų baigiamieji darbai

1. Claire Pixie Aunison – Tekstilės skyrius 

2. Kelin Kuznetsova – Odos dizaino skyrius

3. Liisa Lääne - Odos dizaino skyrius

4. Malle Soosaar - Tekstilės skyrius 

 

„OmaMood“ konkursui atrinktos kolekcijos:

1. „ÄÄREMAA...“ Vilve Unt & Ulvi Kangro

2. „Pöi“ Teele Koel

3. „ EHME“ Marge Allik

4. „Nul’“ Margaryta Zubrii (Lietuva)

5. „UUS“ Katre Arula

6. „Andke maad marjal tulla“ Grete Küppar & Maarja Palu

7. „MOON“ Annika Vaalma

 

„Antonius“ madų šou konkursui atrinktos kolekcijos:

1. „Mixed with stories“ Jūratė Vaškienė (Lietuva)

2. „Sculptures of Flash Memories“ Gunta Edele (Latvija)

3. „DUALITY“ Hannes Rüütel

4. „San:Si:Bar“ iLLIMOR

5. „Tekstuurid“ Irja Lembra


„Estonian Fashion Festival“ nuo 2018 metų organizuoja Tartu kūrybinės industrijos centras, Tartu Universiteto Viljandi Kultūros akademija ir Aukštesnioji dailės mokykla „Pallas“. „Eff“ administruoja MTÜ Eesti Moe Festival, kurios tikslas pasiūlyti jauniems dizaineriams startinę bei eksporto platformą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis